Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Attól félek szívbeteg vagyok....

Attól félek szívbeteg vagyok. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Folyton azon izgulok, hogy szív beteg vagyok. Szokott szúrkálni a mellkasom meg bizseregni is szoritani is. Voltam orvosnál. Azt mondta, hogy csak a stressz miatt. De én nem hiszek neki. Csináltattam 4 x ekg-t. mindegyik azt mutatja h teljesen jó. De én félek. Mi lehet a baj?

21/L


2015. jan. 22. 13:32
1 2
 1/11 nikita92 válasza:
100%
Van hogy emberek beképzelik a betegséget és ugy érzik hogy betegek de valojában nem azok. Higgy az orvosnak nem hiába van orvosi képesitése
2015. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdés sportolsz e és mozogsz e eleget, mert lehet csak szimpla izomgörcs.
2015. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyfajta pánikbetegség, ha az orvos másként nem mondja. Rágörcsölsz a képzetedre, elolvasol mindenféle tünetegyüttest és aztán beképzeled mindet magadnak. Szúr a szíved, zsibbad a bal karod, hangosan dobog a szíved vagy nem érzed a szívdobogásod.

A gyakori okok a rossz tartás(ülőmunka), szénsavas italok, magas koffeintartalmú italok.

2015. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Semmit se sportolok, és egésznap ülök. Ferde görnyedt háttal. Nyaki csigolya kopásom is van.

Hát remélem télleg semmi baj, mert hetek óta nem alszok miatta..

2015. jan. 22. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ezen stresszelsz, akkor soha nem fog elmúlni és előbb-utóbb még pánikbeteg is leszel, bízz meg az orvosban és hidd el már, hogyha az EKG sem mutat ki semmit, akkor nincs is semmi bajod.
2015. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Semmit se sportolok, és egésznap ülök. Ferde görnyedt háttal."


Hát akkor ne csodálkozz. Gyakorlatilag egy pozícióban van az izomzatod egész nap, ezért nem árt néha megmozgatni, aerobic vagy valami. Vagy felülés, fekvőtámasz ami kicsit megdolgoztatja az izmokat.

2015. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az ekg tuti mindent kimutatna igaz?

Köszi a válaszokat kedvesek vagytok. :)

2015. jan. 22. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel az ember a szívet érintő betegségekről hall a legtöbbet, ezért hajlamos az első tünetet túlreagálni. Az óvatosság és a rendszeres ellenőrzés sosem árt, de az állandó félelem előhozhat nemlétező tüneteket, amire persze az illető még jobban bepánikol és szabályos szívtájéki fájdalmai vannak.

Ha nem bízol a szakemberben, menj el magánrendelésre, csak hogy megnyugtasd magad. Az életmódodon is változtatni kell, az órákon keresztüli rossz tartás egyéb, valós gondokat is okoz majd mind már megtapasztaltad.

2015. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerinte is a stressz. Ilyen fiatalon ez a valoszinü. Ekg ra enj el ha nyugtalan vagy
2015. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

4 x voltam ekg-n egyszer mellkas röntgenen.

Rendbe van mindegyik.

De még mindig nagyon szorit...alig tudom emelni a bal karom, mert olyankor erősen beleszorit a mellembe...

2015. jan. 23. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!