Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A védőnő szerint nagyon rossz...

A védőnő szerint nagyon rossz a vérnyomásom, és sürgős kardiológiai kórházi ellátásra lenne szükségem. Ti igazat adnátok neki? Mi a véleményetek erről? Most menjek be a kórházba?

Figyelt kérdés
Ma ilyen védőnői szűrés volt a suliban és amikor a védőnő engem vizsgált elmondta, hogy nagyon rossz vérnyomást mért 160/40. Aztán lefektetett az ágyra pulzust, vérnyomást mért ismét, majd megtapogatta a mellkasomat, megnyomkodta a hasamat. Azt mondta most mentőt hív azonnal, és jó lenne ha bemennék a kórházba, mert aggódik. De én megtagadtam ezt, mert nem éreztem semmit, jól voltam. Erre azt mondta hogy akkor legalább feküdjek pár percig, és még 1x megmérte a vérnyomásomat. Azt mondta ez nem változik, és szerinte tényleg jó lenne mentőt hívni..de ezzel beparáztatott..bár továbbra sem akartam mentőt. Szerintetek indokolt volt a vérnyomás miatt? Vagy észre vehetett mást is? Mondjuk mikor a hallgatóval nézte a mellkasom? Valaki vélemény?

2015. jan. 29. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Most mi izguljunk?
2015. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Véleményt kértem csak
2015. jan. 29. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Hát, hallod, én hallgattam volna a védőnőre. Ha kihívja a mentőt, és nincs semmi bajod, az nem neked ciki, hanem neki. A legtöbb betegség nem úgy kezdődik, hogy rosszul érzed magad. Igenis aggódnod kellene.
2015. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kellene aggódnod. A 160 magas, a 40 pedig alacsony. 120/80 a normális. Mindenképpen menj orvoshoz sürgősen.
2015. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Szerintem is jó lenne, ha kivizsgáltatnád magad! Ez nem játék.
2015. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!