Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a jó és a rossz védőnő?...

Milyen a jó és a rossz védőnő? Irtok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A rossz védőnő: aki tőled kérdez és nem fordítva, tehát Te többet tudsz mint ő. Nem az adataid bediktálására gondoltam, ha valaki esetleg nem értené.
2011. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

A jó védőnő szerintem: nem gondolja magáról, hogy ő a világ közepe, nem próbál olyan dologban tanácsot adni, amiről gőze nincs, van viszont a tarsolyában millió szakember elérhetősége - pl. szoptatási tanácsadóé - hogy szükség esetén segíteni tudjon a kismamának.

A jó védőnő nem piszkálódik azokban a családokban, ahol láthatóan rendben zajlanak a dolgok, hanem oda megy, ahol valóban van védendő kisgyerek. Vagyis nem azt csinálja, mint nálunk a védőnők, hogy inkább minden hónapban beül a normális családokhoz órákra a semmiért, mert persze kényelmesebb a tiszta lakásban, aranyos gyerekek között teát kortyolgatni, csak épp nagyobb szükség van rá a hátrányos helyzetű gyerekeknél, akiket még fogat mosni se tanít meg senki...

2011. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem rossz védőnőm van: Teljesen életképtelen. Se a vérnyomásomat, sem a súlyomat nem tudja megmérni rendesen. Mindig szerencsétlenkedik össze-vissza. Nem tud számomra fontos kérdésekre választ adni. Már előre félek, hogy mit fog csinálni meg mondani mikor megszületik a baba.
2011. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 védőnőm volt, mert költöztünk. Az elsőt a rossz kategóriába sorolnám. Soha nem hallgatott meg , fújta a magáét, a kérdéseimre nem válaszolt, folyton a nyakunkra járt előzetes bejelentés nélkül. Teszem hozzá, erre semmi oka nem volt, a babával minden rendben volt.

A második figyelmes, jó tanácsokat ad, szól, ha valamit észrevesz ( itt például arra gondolok, hogy a lányomnak kicsit kötötték voltak az izmai, ezért lelassult a mozgásfejlődése. Megmutatta a lazító gyakorlatokat, és nem kellett vinnem máshova, szépen behozta a lemaradást.)Nem rémít halálra hülyeségekkel. Mindig szól, hogy mikor jön, és nem ront ránk.

2011. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rossz védőnő: beírta a kiskönyve, hogy a szülés várható dátuma február 30. Mikor legközelebb mentem hozzá, és megkértem hogy javítsa ki, megkérdezte, hogy miért.... No comment. Azóta se tudtam meg tőle sokat.
2011. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!