Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sikerült - e valakinek megszab...

Sikerült - e valakinek megszabadulnia a (láb) körömgombától?

Figyelt kérdés
Mostanában(is) többféle szert reklámoznak. Melyik lehet hatékony (vagy legjobb)? Ki mit tapasztalt a szerek használata közben(után)?
2015. febr. 2. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ez lehet, hogy furcsán fog hangzani, de a legjobb szer rá a Domestos. Igen, a klórt és szappant tartalmazó háztartási tisztítószer. Erős fertőtlenítőszer, fungicid (megöli a gombát), viszont a talpadon lévő vastag, erős bőr könnyedén ellenáll neki.

Egy kis lavórba, tálcába vagy a kádba tegyél belőle, aztán állj bele a meztelen talpaddal, oszlasd el rajta, és hagyd rajta egy darabig. Én egy gumipapucsot használtam erre a célra, aminek külön előnye, hogy a folyamat közben a szer a papucsot is fertőtleníti, így nem tudsz visszafertőződni általa.


Bármiféle drága gyógyszertári szernél hatékonyabb, és mivel a bőröd ugye pont erre szolgál, hogy megvédjen, ezért gyakorlatilag veszélytelen ilyen használat mellett.


Fontos, hogy ne legyen seb a lábadon, ebben az esetben nem használható.


A közös használatú kádat, zuhanytálcát is fertőtlenítsd ki vele rendszeresen, praktikusan minden használatod előtt, hogy ne fertőződj vissza.

2015. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, de én főleg körömgombával vagyok megáldva (láb-körömgombával) - talán így kellett volna írnom az előbb is, akkor egyértelműbb lett volna. (láb-nagyujj)
2015. febr. 2. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Nailner repair stift nálam bevált, elég drága és naponta kell kenni, de szerintem ez a legjobb, más szerekre nem reagált.
2015. febr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Kúraszerűen kell alkalmazni (és meddig) - v. folyamatosan, akár évekig - ill. amig élek (ha nem akarok gombás körmöt)? (nem tudom, Te mióta használod, és tudod -e erre a kérdésre a választ. (Mennyibe kerül a gombamentesítés havonta, az Általad írt szerrel?)
2015. febr. 3. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:

20%-os ecet, szódabikarbóna, reszelés és sok türelem, mert a körömgomba nagyon de nagyon soká múlik el teljesen. Nekem ez vált be, nem akartam mindenféle cuccokat kenegetni a körmeimre.


Naponta legalább kétszer: először tömény ecetes vattapamaccsal dörzsöld át minden körmöd, alaposan, türelmesen mindet, aztán egy külön erre a célra fenntartott lavórba engedj kb 3-4 liter kézmeleg vizet. Vizezd be a fogkefét, mártsd a szódabikarbónába és minden körmöd dörzsöld át, alaposan, hagyd rajta 5-10 percig ezt a pépet, aztán tedd a lábad a lavórba és áztasd negyed órát. Aztán öblítsd le, töröld teljesen szárazra (lábujjközöket is!) és lehetőség szerint ne húzz zoknit addig, amíg teljesen száraz nem lesz minden lábujjad. Hetente kb 2 alkalommal kell lereszelni a körmöket, annyit, amennyit csak lehet, tehát kb a körömágy kezdete előtt 1 milliméterrel érdemes megállni a reszeléssel, mert ha belereszel az ember, az nagyon kellemetlen lehet, amíg újra nem nő a köröm.

A körömgomba sajnos nagyon soká múlik el teljesen, nekem úgy 2 hét után volt látható jele a javulásnak, teljesen kb 2 hónap alatt múlt el, annyi idő alatt nőtt újra a már egészséges köröm.

2015. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Szerintem nekem nem lenne hozzá annyi türelmem, mint Neked volt, én vettem Nailner repair stiftet, azzal kenem naponta 2 szer (nem kell reszelni, mert áthatol a körmön - a tájékoztatója szerint). Én most ezzel próbálkozom, 2 hete használom. Egyelőre nem látok észrevehető különbséget a körmeim állapotában, de talán majd, ha lenő.
2015. febr. 28. 03:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb 2 hónapig volt elég nekem a Nailner, 1 hónap után már látható volt a változás, addig kell ecsetelni míg rendbe nem jön a körmöd. Zolnikat mosd ki magas hőfokon és a cipőidet is kezelni kell valamilyen gomba elleni hintőporral.
2015. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! Úgy emlékszem, hogy talán még én vetettem fel a zokniügyet, később, viszont jött az a gondolatom, hogy , amig használom a Nailnert, addig nem kell (talán) akkora jelentőséget tulajdonítani a zokni állapotának, mert a (gombás) köröm úgyis védve van a Nailner által - a többi (köröm) meg amúgy is elvan egészségesen.
2015. febr. 28. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!