Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek sikerült megszabadulnia...

Kinek sikerült megszabadulnia alkoholista partnerétől és hogyan?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj új életet! Cseréld le a zárat vagy költözz el,légy anyagilag független tőle és keress valaki mást!
2014. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A barátnőmnek sikerült: elköltözéssel és válással, hogy a gyerekük elöl ne igya meg a férj az iskolára szükséges pénzt is.A férje együttműködése nélkül nem tudta megváltoztatni az ő alkoholista gondolkodását. Mindenkinek vannak gondjai, csak van ,aki alkohollal elmenekül a gond elől,mert nem akarja vállalni a felelősséget, hogy neki magának tennie kell a megoldásért. Tanuljon meg cselekedni. Sajnos ez van.
2014. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Beszélj vele és tájékoztasd hogyha nem változik meg elhagyod, ha ez sem megy akkor egyszerűen hagyd ott, költözz el vagy, ha ez nem megoldható, cseréld le a zárat!
2014. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Sosem értettem hogy tudnak a nők, alkoholista férfiakat szeretni, hozzámenni..

Ez nem úgy történik hogy a férfi egy nap kijelenti hogy s_ggre issza magát, meg másnap és azután is.

Ivott az akkor is mikor jártak, mikor összeházasodtak. Tudom mert volt egy rokonunk...elivott a családja elől minden pénzt és a lakás is ugrott kb 45 évesen meghalt. A nő erre egy másik agresszív balf_szhoz ment. Sírás lett annak is a vége.



A normális férfiakat meg lepattintják a csajok.


A zár csere bár elég jónak tűnik, nem biztos hogy a legjobb, ehhez tudni kell kié az ingatlan, ha a férfié akkor sz_pó, még jogilag is meghurcolnak.

Ilyenkor összecsomagolsz, kinyitod az ajtót és kimész rajta és nem nézel vissza elköltözöl legalább 100 km-re.

Ha közös az ingatlan és gyerek is van akkor jobb a válókereset. Keményen jogi útra kell terelni a dolgot és nem szabad a kitűzött céltól eltérni(pl lekenyerez azzal hogy jöjj vissza és megváltozik stb), ilyenkor már nincs veszteni való, vagyon osztás és messzire elköltözés, bizonyítékot is gyűjtesz a a válókereset előtt(felveszed rejtett kamerával hogy iszik, s_ggrészeg és esetleg ha ver) bíróságon sokat fog érni hogy kinek ítéljék a gyereket.


F/29

2014. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Morbid, de igaz: ha időben agyoncsapta volna, talán már szabadulna!
2014. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Mi most koltoztunk el novemberben apatol. Anyanak van egy lakasa,de se gaz se futes se villany es se viz nem volt. Anya a talpara alt es eggyut eljottunk apatol,de nem tudtuk hova menjunk. Anyanak nincsenek olyan rokonai,akivel beszelo viszonyban vagyunk. Igy apa testverehez mentunk,aki 65%-ban mellettunk allt. Egy hetig ott vootunk utana mikor szereztunk egy tuzhelyet h futes legyen bekoltoztunk. Mindenki egy szobaba alszik. Szerintem koltozzetek ti is el....:-) nekunk jobb...mi se mertuk megtenni...ha elkoltoztok akkor bztos lesz valahova,ahova mehettek:-) 14/L
2014. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Beszélj vele és tájékoztasd hogyha nem változik meg elhagyod, ha ez sem megy akkor egyszerűen hagyd ott, költözz el vagy, ha ez nem megoldható, cseréld le a zárat!"

Hát ez baromira nem így meg! Legalábbis sok esetben nem. Gyakran az alkoholbeteg férj iszonyatosan agresszív tud lenni, és ha fenyegetve érzi magát, még jobban "bekeményít". A zár lecserélése sem okés, mert ha te kizárod a közös otthonotokból, ami akár tetszik, akár nem, az ő LAKása is, te is törvényt sértesz. Kérj ügyvédi segítséget, talán okosabbat tud mondani, mint mi.


Verésnél orvosi látleletet vetess minden alkalommal, ez nagyon fontos!


"Ez nem úgy történik hogy a férfi egy nap kijelenti hogy s_ggre issza magát, meg másnap és azután is.

Ivott az akkor is mikor jártak, mikor összeházasodtak."

Mindenféle eset előfordul. Van olyan, amikor a pali eleve alkoholbeteg volt, és a csaj meg azt hitte, hogy majd "őőő" megváltoztatja, de van olyan is, amikor a férfi (vagy nő) hirtelen életmódváltozás, stressz vagy egyéb ok miatt később kezd kialakulni a függőség.


Ha nagyon morbid akarok lenni, de ez csak egy rossz vicc, nehogy komolyan vedd, és előre is bocs: Itasd le jó alaposan, és add a kezébe a slusszkulcsot, a többit elintézi ő maga, csak ne szállj be mellé.

2014. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem értettem hogy tudnak a nők, alkoholista férfiakat szeretni, hozzámenni.. "


Talán úgy, hogy a szerelmük hajnalán még minden happy volt, aztán jön a katonaság,a haverok és bukott minden.

Mi háromszor költöztünk oda-vissza az édesapámhoz, mindig megígérte, hogy megváltozik, de esélytelen volt.

Szép szó nem használt, elköltözés és válás lett a megoldás.

(Aztán Anyám megismerkedett egy normális férfival, két napja volt a 28. házassági évfordulójuk, újra minden happy de ez már egy másik történet)..


38/F

2014. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

4#-es Én sem értettem míg nem éltem benne.


Ma Magyarországon a felnőtt lakosságból közel 1.500.000 ember regisztrált alkoholista, csak hogy tudd nem nehéz beválasztani. Ezek az emberek hivatalosan nyilvántartott alkohol betegek és akkor még ott vannak akik nem hivatalosan alkoholisták...

Az utolsó hozzászólóval egyetértek ez a folyamat nem kettő nap alatt alakul ki... mikor megismertem a párom alkalmi ivó volt, ahogy én is elmentünk egy buliba és ittunk mint mindenki más. Nem másztunk haza négykézláb, nem rúgtuk szét a kukákat hazafelé, nem hánytunk. Jókedvűen hazaballagtunk és ennyi. (kb.havonta 1x volt ilyen buli)

Nekem kialakult egy komoly betegségem én attól a ponttól egy kortyot sem ittam. Viszont ö egyre sűrűbben belemerült a munkatársaival, ekkor már 4 éve együtt voltunk. Kvázi ez az időszak volt nekem az amire azt mondtam, hogy már sok, de addigra volt már egy kialakított életünk.

Sok mindent meg kell változtatni hogy az ember ezt a folyamatot megértse. Hogy az érzelmeit helyretegye, a partnerét ne akarja megváltoztatni. És ha végképp nem megy együtt, akkor jöhet az elengedés! Pszichiáter segítségét kértem és hála Istennek kezdem látni az alagút végét. ;)

2014. máj. 28. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!