Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorfekély. Kinek, hogyan...

Gyomorfekély. Kinek, hogyan sikerült tőle megszabadulnia? Gyógyszerek nélkül is mehet?

Figyelt kérdés
köszönöm előre is!
2013. ápr. 23. 00:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én 20 évvel ezelőtt évekig küzdöttem vele.Kórházi kezelések,gyógyszerek,injekció kúra nem ért semmit.Végül akkupunktúrás kezelést kaptam és 2 hónapon belül meggyógyultam,úgy hogy azóta sincs semmi panaszom.
2013. ápr. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

1. Akupunktúra, még szép hogy! Az igazi akupunktúra (igazi szakértő által végzett) számunkra szinte elképzelhetetlen gyógypotenciállal rendelkezik! Mi hiszünk a gyógyszerekben, amik olyan nagyon sok eredményt nem hoznak, de egy életen át lehet költeni rájuk. Mikor csak olyan embereket kellene megkérdezni, mint a 2. válaszoló.


2. [link]


Az van, hogy már megint az a csúnya nyugati táplálkozás vonható felelősségre sok esetben a gyomorfekélyért is, úgyhogy be kell próbálni egy paleo-hoz minél inkább közelítő természetes, 'gyógy' táplálkozást.


Stressz kezelésre (másik gyakran hangoztatott ok) pedig el kell menni Taichizni.

2013. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mivel a gyomorfekélyt bakteriális fertőzés okozza, ezért gyógyszerek nélkül elég nehéz lesz.

Persze a második válaszolónak én is elhiszem becsületszóra, hogy egy csak fájdalomcsillapításra igazolt hatású módszertől meggyógyult.

2013. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat!

Ennek az akupunktúrának lehet,hogy utána nézek.

Táplálkozásművész: Látom,hogy mindenhol eléggé hirdeted/támogatod a Paleot ,az a "bajom" vele,hogy ,amikor kipróbáltam,még jobban fájt a gyomrom... :/ mert a zsíros dolgok nem éppen tettek neki jót

Nem tudom,ezért nekem mennyire lehet jó ez az étrend.

2013. ápr. 23. 10:08
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Például kezdd ott, hogy ne egyél zsírosan, ha attól fáj a gyomrod.


Nem tudom miért mosod össze a paleo-t a zsírevéssel, szerintem semmi gondod nem volt a paleo-val, csak még kicsit kísérletezned kell.


Az egyik helicobactert nevezték ki a gyomorfekély okozójának. Én jobban kiérdemelném ezt, mert olyan gyomrost lekevernék (vérkeringés élénkítése céljából) az ilyen sarlatánoknak, hogy tényleg emelném a gyomorfekélyük kockázatát.


Nehéz elmenni a tények mellett, hogy rossz higiénés körülmények között élő népeknél a helicobakter fertőzöttség abszolút természetes, és nagy arányú. A gyomorfekély meg mondjuk nem.


Menjenek a francba az olyan megélhetési tudósok, akik villantanak valami hülyeséget ami még a gyógyszeriparnak is kedvez aztán ez terjed el néphiedelemként.

2013. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Érem,oké köszi

Tudnál nekem akkor olyan dolgokat mondani,hogy miket egyek ,amitől jobban lehetek?

Most is nagyon fáj a gyomrom ... :(

Már bocsi,hogy ilyeneket kérdezek ,csak tényleg nem tudom hol kezdhetném .

Köszi előre is !

2013. ápr. 23. 10:36
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem abban mindenki egyetértene velem, hogy kezdd zöldségekkel. Párolt-főtt zöldségekkel.


A húsleves tök jó, emészthető, jelen esetben ne legyen túl zsíros. Pár napig lehetne így kímélni az emésztőrendszeredet. Ha elég zöldséget eszel, és mondjuk sovány húst, lesz erőd. Tojással is próbálkozhatnál, de figyelj oda hogy az hogy hat, utána jobb-e rosszabb-e.

2013. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Most is éppen egy répát rágcsálok,egyébként. :)

Még egy utolsó kérdésem lenne:hogy sokat gondolkodtam ezen,ha most tényleg ilyeneket eszem egy pár napig ,ez a fájdalom meg fog szűnni a gyomromban? Mármint úgy értem,hogy amikor péksüteményt és hasonló dolgokat eszem (ami ugye ártalmas) akkor érzem magamat jobban,mmint akkor nem fáj a gyomrom.de gondolom hosszú távon pont ezek csinálják a savat ,nem ?

2013. ápr. 23. 10:53
 10/20 anonim ***** válasza:

"Az egyik helicobactert nevezték ki a gyomorfekély okozójának."


Ezt legyél szíves a Nobel-díjat kiosztó bizottsággal megvitatni, ne velem.

Vagy igyál meg egy nagy pohár bacilust, ahogy az egyik felfedező magán tesztelte az elméletet.

A jelenlegi ismeretein szerint is komplex okú betegség a gyomorfekély, de H. pylori fertőzés nélkül igen ritkán alakul ki, miközben azt megelőzően az volt a tisztán pszichoszomatikus eredetűnek hitt betegségek zászlóvivője, amire antibiotikumok helyett sokkal hosszabban szedendő és sokkal kevésbé hatékony, és szintén a gonosz gyógyszergyárak által gyártott savcsökkentőket írtak.

2013. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!