Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az alapja ennek? Cukorbetegség

Mi az alapja ennek? Cukorbetegség

Figyelt kérdés
A cukorbetegeknek jelentős mennyiségű hús fogyasztását javasolják, úgymond "húst-hússal". Mire alapozzák, hogy ez jo?

2015. febr. 14. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A húsban nincs szénhidrát, igy nem kell inzulin hozzá.
2015. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. De mi a helyzet a szív.és érrendszeri, daganatos betegséges magas kockázatával? Gondolom itt fokozottan fennáll a dolog?!
2015. febr. 14. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Ez már ezer éve nincs így. A zsömle sem mérce.

A jelenlegi diéta nem diéta.

Ugyanúgy kell táplálkoznia, mint annak, aki egészségesen akar élni. Megszorítás annyi lehet, hogy számolni kell, az inzulinosokra ez fokozottan érvényes.

A rendszeres mozgás, s súlyfelesleg eldobása fontos.

Étkezésben pedig a több kisebb adagra elosztott étkezés. Öt, esetenként hét alkalom.

Elsődlegesen zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztani. Zöldségek között is a zöld zöldségek a leghasznosabbak. Gyümölcsök között pedig az alma a legjobb, de szinte minden más fogyasztható.

Amit el kell hagyni, illetve minimalizálni kell az a fehér lisztből készült pékáruk, sütemények, illetve a cukor. Cukor helyet különböző cukoralkoholok, édesítőszerek jöhetnek szóba.

Húsokból a soványak, főleg szárnyas és hal. Na persze nem jó zsíros kacsa vagy liba.

2015. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Egy szóval se írtam, hogy jó, csak hogy ez az indoka :))
2015. febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Én meg egy szóval írtam, hogy már régóta nem.

A bevitt táplálék fele szénhidrát kell legyen, csak lassan felszívódó.

Még csokit is lehet enni. Pl. egy jó kis saláta, felvágottal, paprikával, paradicsommal. Utána még 1-2 kocka (nem több!) 70%-os tejcsoki is elfogyasztható.

2015. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
5: Ezzel csak az a baj, hogy minden cukorbeteg más. Én pl. simán eszek sütit, beadom hozzá a megfelelő inzulint. Ez a nagy kakaótartalmú étcsoki az orvosi könyvekben van csak.
2015. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!