Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplex - kinek...

Szklerózis multiplex - kinek hogy, milyen tünetekkel és hány évesen kezdődött, hogyan és mikor diagnosztizálták?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos nekem 29 évesen jelentkezett az első tünet: remegések. MRI-re küldtek, likvort vettek és kimutatható volt az SM reakció. Nem foglalkoztam vele.

Már bánom, hogy nem érdekelt (gyógyszereket se kaptam).

Közel 20 év után a járásom pocsék.

Valószínűleg korábban már elkezdődött és a fiatalkori elhízásomat is ennek tulajdonítom (a belek panganak, nem megy a perisztaltika rendesen - könnyebb így elhízni).

USA hadsereg statisztikája szerint a kezeletlen SM betegek állapota EDSS skálán kétévente egy "szintet" romlanak (nő az EDSS értékük). Megfelelő kezeléssel vagy akár szteriddal ellenkező irámyban is történhet változás (javulás). De az interferont nem tartják csodaszernek: USA-ban alakult már ki olyan vélemény, hogy lassítja a rokkantosodási folyamatot de csak késlelteti.

2015. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Akkor te ezek szerint 20 évig teljesen kezeletlenül éltél ezzel a betegséggel?
2015. nov. 9. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen 18-19 évig teljesen kezeletlenül éltem ezzel a betegséggel és "bejártam a világot" a munkahelyeimen, amíg képes voltam mozogni. Volt munkahelyeim se tudtak róla. Most nem vagyok képes már erre.
2015. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!