Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet az anorexia kezdete?...

Ez lehet az anorexia kezdete? Nem akarok annyira csontos lenni, mint amilyet a képeken látni, viszont rettegek attól, hogy akár egy kilót is hízok.

Figyelt kérdés

Egy-két hónapja kezdődött, hogy amikor a tükörbe néztem, egy kövér lányt láttam. Nem tetszett, úgyhogy elkezdtem azt csinálni, amit ilyenkor minden tudatlan fogyni kívánó tett volna. Koplaltam. Az egész napi kajám valami gyümölcs vagy zöldség volt. Aztán, amikor már nem bírtam, akkor jött egy falásroham. Nagyon szégyelltem magam, és bűntudatom is volt. Próbáltam magam hánytatni, de akármilyen mélyre dugtam az ujjaimat a torkomban, nem jött semmi. Úgyhogy onnantól kezdve kicsivel egyre többet ettem, de soha nem éreztem magam boldognak. Amint lenyeltem egy falatot, egyből elkapott az az érzés, hogy ezt nem kellett volna. Ez így ment egy darabig, de egy idő után sikerült hozzászoknom a gondolathoz, hogy valamit ennem KELL. Még mindig keveset ettem de így is bűntudatom volt. Nemmrégóta kész fogyásguru lettem, kiokosodtam a kalóriatáblázatokat illetően, az edzésekben és a különböző diétákban. De ahelyett, hogy valamilyen diétába és edzésbe fogtam volna, inkább maradtam a koplalásnál. Nem szoktam számolgatni a kalóriákat, viszont ma, először életemben megtettem. Ezen a napon 598 kcal-t vittem be, amikor a szervezetemnek 1246-ra lenne szüksége alapjáraton.

160 cm vagyok, 41 kg és 14 éves. Nem látom magam szépnek és karcsúnak, inkább kövérnek.


Szerintetek ez lehet anorexia?



2014. jan. 15. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen anorexia, ráadásul már nem is kezdő fázis. :( Próbálj segítséget kérni, mert ezzel egyedül nem tudom meg fogsz-e birkózni. De már jó jel, hogy aggódsz.
2014. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én voltam anorexiás jópár évig, ennek köze nincs ahhoz. Szimplán csak agyadra ment a fogyózás, ennyi, nem több. Az anorexia ennél sokkal veszélyesebb. Azért figyelj oda magadra, keress magadnak egy ésszerű diétát. És edzél, különben egy löttyedt plötyi leszel, aki még a levegőtől is hájasodik.
2014. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként 45 kg voltam amikor ez kezdődött. És akkoriban csak zabáltam. Akkor is, ha unatkoztam.:/
2014. jan. 15. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Az evés miatti bűntudat, meg a hízástól való rettegés már anorexiára utaló jelek. Kérj segítséget egy pszichológustól minél hamarabb, még mielőtt rosszabbra fordulnak a dolgok! Nem kell, nem szabad megvárnod, hogy rosszabb legyen!
2014. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
en szerencsere a kezdo fazisban eszmeltem ra h ha most nem hagyom abba anorexias leszek. egy nap kb 800kcalt vittem be ami rozskenyer,tojas,gyumolcs,zoldsegbol allt es neha husbol is) 50kgrol 44re csokkent a sulyom. aztan nem jott meg a menstruaciom. ott eszmeltem ra. eloszor nagyon feltem , meg rossz is volt sokat ennem, de minden csak 2 hetig tart h szokassa valljon szval folytattam. hat, tobbet ettem de a menstruaciomra igy is +4 honapot kellett varnom. nyaron elkezdtem edzeni, odafigyeltem az etkezesre h egeszseget egyek ha eszem. hat...most mar falasrohammal kuzdom....ami borzaszto. sosem volt narancsborom, de most mar van. amit ugye nem lehet eltuntetni, szval ez egy nagy fekete pont az eletembe. annyira meg nem latszik. de az a tudat h van ......
2014. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez anorexia lehet... Mindenképp fordulj szakemberhez, ha eddig még nem tetted. Addig kell leállítani ezt a folyamatot, amíg nem késő!

Én szintén 41 kg vagyok a 161 cm-es magasságomhoz. 18 éves létemre nincs menstruációm, mellem, fenekem, a kinézetem mint egy 13-14 évesé. A bőröm száraz, a szívem gyakran szúr, a szemem karikás, folyton ráz a hideg, az energiaszintem NULLA.

Ezt mind az anorexiának köszönhetem.

Ha nem szeretnéd mindezeket átélni, akkor változtass MOST. Merj segítséget kérni!

2014. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!