Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kimerültség, koffeintúladagolá...

Kimerültség, koffeintúladagolás, netán megérne egy orvost?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Így a vizsgaidőszak közepén előfordulnak az éjszakázások elég gyakran, a napi 1-4 óra alvás már csodának mondható, bár amúgy sem vagyok jó alvó. A minap 1 kávét és kb fél liter fekete teát fogyasztottam el reggel 6 és délután 3 között elosztva, aktív voltam, közben természetesen ettem is, azonban 4 órakor olyan drasztikus hirtelenséggel elkezdtem szédülni, és a szemeimmel úgy láttam, mint amikor a kamera lencséje meg van repedve és a repedés körül elmosódik a kép, iszonyatos szédülés gyötört. Lefeküdtem egy órát aludni, azóta fent vagyok, hányinger van és egy kis szédülés, felkelés után elég kemény fejfájás is jött. Mivel vidéki vagyok, nem tudok háziorvoshoz elmenni jelenleg, és még van egy vizsgám kedden, addig nem tudok hazamenni. A koncentrációmmal nincs baj, tudtam azóta tanulni, de érdekelne, hogy ez lehetett-e koffeintúladagolástól (átlag napi 2-3 kávé és 1 liter fekete tea megy le, néha kávé helyett 1-1 energiaital), esetleg a hetek óta tartó alig alvástól van, vagy valami komolyabb baj is lehet?

2016. jan. 10. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez a kimerültségtől van. Ha nem is 8 órát, de legalább 4et próbálj meg EGYHUZAMBAN aludni, mert csúnya vége lesz, ha pont akkor leszel agyilag a legtompább, mikor vizsgázol.
2016. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vérnyomást kellene mérni, naponta többször. A tanulás közben egyeseknek jól jön egy 10-15 perces alvás, mert alvás alatt íródik át az emlék a rövid távú memóriából a hosszú távúba.
2016. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, megyek is ágyba :) Zöldek mentek!
2016. jan. 10. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm a szakdoga írás, államvizsgára tanulás közepette lett rosszul a kimerültség miatt. Egyszer csak elszédült, összeesett, beverte a fejét, össze kellett varrni. Nekem is vizsgaidőszak van, tudom milyen, de nem éri meg, az egészség fontosabb!
2016. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!