Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg olvasók, napközben...

Cukorbeteg olvasók, napközben muszáj lemennie 2 óra után a vércukornak az éhgyomri szintre, tehát 4,5-5 között?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: hipochonder vagyok kissé :-) úgyhogy amikor az orvos egyszer megijesztett, hogy mivel duci vagyok, cukorbeteg is lehetek, vettem egy mérőt, amivel rendszeresen szoktam mérni.


Az éhgyomri értékeim általában 4,2-5,3 között mozognak.


A mai napon sok tésztát ettem, illetőleg csak tésztát és még csokit is (épp vizsgastresszben vagyok, és az albérletben nem nagyon van kivel dumálnom, tanulok állandóan).


Már régen mértem, gondoltam, megmérem, hát basszus, az egyórás érték 7,7 de még a két órás érték is 6,7 lett!


Az pedig szintén furcsa, hogy ha az egyik ujjamból veszek vért, akkor más értéket mutat, mint a másikból vettnél.

Azt tudom, hogy nem az első kinyomorgatozt cseppből kell ítélni, hanem megvárni, hogy normálisan legyen.


Most akkor cukorbetegség van vagy mi?


Nagyon beparáztam és tanácstalan vagyok, kérlek, aki tud, segítsen mert nem tudom, mit csináljak!



2016. márc. 4. 04:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"ma elmondom mit csináltam, direkt bezabáltam csak gyorsan felszívódó cukrozott szénhidrátokat, fehérkenyeresszendvics, desszertnek tejszínhab-csokiöntet-gofri, utána még 1 szelet rizsescsoki."

Ez jó út a cukorbetegséghez. Ahhoz sokszor kell csinálni és garantáltan eléred, hogy beteg leszel.

2016. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek :) neem, nem szoktam amúgy ilyen sok szénhidrátokat enni egyszerre, itt most arról van szó, hogy direkt durva mennyiségű szénhidrátokat egyszerre vittem be, mert kíváncsi voltam, hogy a tészta/csoki/tejszín/fehérliszt mit vált ki és mennyire megy fel tőle, és mit csinál, ha tornázni kezdek.


Nyugi, nem vagyok azért olyan felelőtlen hogy egyszerre ennyi cukrot egyek sokszor, amúgy se esett jól, rosszul voltam tőle pszichésen.

2016. márc. 5. 20:30
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves 10. válaszoló :) hú ez tökdurva, hogy 3 évnyi szénhidrátevéstől lettél cukorbeteg...de most akkor mindig az maradsz? Ez nem javul meg? Nem visszafordítható ebben a formában még? Úgy tudom, hogy ha valaki életmódot vált, akkor akár el is hagyhatja a gyógyszereit. Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen sokat mozogsz, már én is vágyom erre, de csak a vizsgák után tudok délutánokat biciklizni, az a kedvencem.

Amúgy én azért lettem duci, mert egy balesetem miatt nem mozoghattam 10 hónapig, nagyon durva volt, és szteroidkezelést is kaptam mellé, végül rendbejöttem, de a plusz 25 kiló nem tett jót, most már alig várom, hogy túllegyek a vizsgákon, és érdemileg fogyhassak, nem szeretem, hogy ilyen nagydarabb lettem.

2016. márc. 5. 20:34
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat a késői válaszért, de most elég sokat írtam.

Régebben elkezdtem, aztán csak most fejeztem be.


Ez sajnos már nem javul meg. Mindig diétáznom kell de már a cukor szintemet a cukrosoknál megállapított normál érték 6-6.4 környékén tudom tartani az étkezés utáni másfél óra után is.


Este és reggel kell 1-1 szem 1000mg-os metfogamma gyógyszer bevenni.

Egyszer elfogyott és már hét vége felé járt és nem tudtam íratni.

Megfigyeltem mi történik. Még az első napon semmi, normális volt a vér cukor szintem.

Második nap se volt nagyon magas, de a harmadik és negyedik nap már kezdett emelkedni. Végül kiírattam és az levitte rendesen.


Most azt próbálom, hogy nappal csak felet veszek be, sőt amikor biciklizni megyek, akkor nem veszek be nappal egyáltalán. úgy is elégeti a szervezetem a felesleget. Na meg ha akkor beveszem, az általában megzavarja az emésztést és kerékpárral 20 km után keresni kell tőle egy eldugott bokrot vagy kidőlt fa fedezékét, mert meghajt. :)


.


Egyébként ha jól emlékszem, már 2006-ban voltak olyan tünetek, amiről gondolhattam volna a cukorra, de csak arra gondoltam a fa masszázspapucs feltörte a lábam.


Ilyesmi volt, csak férfi kivitelben:

[link]


Olyan furcsa vastagnak éreztem a lábamon a bőrt. Volt ez a fapapucsom, amiben fa legömbölyített rudak voltak a talpán.

Attól mindkét lábam nagyujján furcsa hólyag szerű feltörés keletkezett. Utána hónapokig nem akart meggyógyulni, még miután más lábbelit használtam, sem. Nem fertőződött el. teljesen tiszta volt, csak nyitott és nedves. Olyan volt, mint ha egy belső nedves bőr réteg lenne a külső vastag megkeményedett alatt.


Ez volt már egy-másfél év tartós cukor falástól! Na meg a hatalmas stressztől. ..meg a fapapucstól. Akkor nem gondoltam a cukorbetegségre.

Aztán végül csak úgy tudtam rendbe hozni, de azzal elég gyorsan, hogy egy erős fényű ledes lámpával egy fotós, lineáris polarizációs szűrőn keresztül megvilágítottam naponta néhányszor 15 percig és ettől elkezdett össze húzódni egyre kisebbre az a nehezen gyógyuló rész, és végül teljesen összezáródott és elmúlt. Vannak ezek a Bioptron és Evolite és hasonló neveken árult fényterápiás lámpák, azok is ezen az elven működnek, csak az nem háromezer Forintba kerül mint az én polarizációs szűrőm, hanem 50e-500e Ft-okért árulják a méretétől és az árusító cégtől függően. De nem kell megvenni annyiért, ha ismerjük miből lehet össze állítani. Az is ugyanolyan jól működik szinte fillérekért.


Aztán mint mondtam, 2008-ban derült ki a cukorbetegségem. Akkor elmondták, hogy mire kell figyelnem, milyen vizsgálatokra kell rendszeresen eljárnom a cukorbetegség fokozott rizikója miatt.


Félévente járok (már inkább csak évente) kardiológushoz.

Ultrahangos képalkotó készülékkel végzi a szív vizsgálatot.

Látni lehet a képernyőn a szív kamráit és a billentyűket is működés közben. Látszik ahol fel van rakódva valami rendellenes anyag, esetleg ha asszimetrikus valakinél a kamra fal mozgás, minden látszik.

Át kapcsolja a készüléket, akkor doppler módban mutatja a szív kamrákban az áramló vér sebességét és irányát és az örvénylését. Azt is ha átereszt a billentyű valahol. Lehet látni a billentyű vastagságát is.


Nálam még 2008-ban megállapította a kardiológus, hogy meg van vastagodva a szívbillentyűm. Aztán ahogy jártam biciklizni és szedtem a koleszterin csökkentő gyógyszert, egyszer csak egyik vizsgálatnál mondta, ugye magának meg volt vastagodva a szív billentyűje.. mert most teljesen normális vastagságú.


Persze előző időszakban nyomtam a bringát, jártam a hegyeket és már rendesen szedtem a koleszterin csökkentő gyógyszert ami sztatin nevű hatóanyagot tartalmaz. Az legalább 60-70%-al csökkenti a vérkeringésben a koleszterin szintet. Szedek még a vér lemezke összetapadást (csomósodását) gátló aszpirinből napi 100 mg-ot. Ez az Astrix 100 mg vagy az Aszpirin-protekt is ugyanaz, csak az jóval többe kerül.

ilyen betegség mellett nagyon oda kell figyelni a keringést védő szerekre.


.

Még 2008-ban nekem felírták a koleszterin csökkentő gyógyszert és egy darabig szedtem is. Aztán elolvastam a leírását és megijedtem, amennyi minden lehetséges mellékhatást írtak róla az izom gyengeség, izom leépülés okozástól kezdve sok mindent. Na mondom én ezt biztosan nem fogom szedni. Abba hagytam.


Kb fél év múlva mentem a szokásos szemészeti vizsgálatra.

A szemész bele nézett a kitágított pupillámba és mondta, "kezdődő mikro aneurizmák és bevérzések láthatók".

Mondta, hogy ez a cukorbetegség velejárója. Sokan, akinek magas a koleszterin szintje a cukorbetegségtől, azoknál ez előfordul és ha elhanyagolják, akkor a vakságig vezethet. Aztán elküldött a szemészeti klinikára. Vizsgálták és egyre növekvő ödémát mértek a szemfenéken egy lézeres interferenciás "OCT" kép alkotó műszerrel.

[link]


Egy ideig jártam a szemészetre és tartottam tőle, hogy rosszabbodni fog a szemem. Az orvos mondta, hogy ez nem szokott javulni, általában mindig csak rosszabbodni fog a tapasztalata szerint.

Már meg akarta lézerrel kezelni, égetni a retinán pontokat, hogy ne emelkedjen el a retina a keletkező vizenyőtől, de végül más módszert találtam és azóta már több mint egy év elmúlt és nem mentem vissza mert jelentősen javult ez a korábbi probléma.


Sokat olvasok ezeknek a dolgoknak a működéséről és az összefüggéseiről. Tanulgatom az orvostudomány ide vágó részét.


Ez úgy működik (közben rájöttem), a cukorbetegség által felborult anyagcsere egyensúly miatt megnövekszik a vér koleszterin szintje. A cukor-koleszterin szintézis a májban oda vissza tud működni. Amikor éjszaka alszunk, akkor a szervezet működéséhez szükséges szénhidrátot a máj a koleszterinből állítja elő. Viszont amikor magas a vér cukor szintje, abból koleszterin keletkezik így nem túlbonyolítva.

Ettől a magas vércukor szinttől növekszik a vér koleszterin szintje is és lassan egyre több koleszterin rakódik ki az ér belhártya és az érfal közötti részen. Ezzel kezdődik az ér elmeszesedésének az előkészítő állapota. Ilyenkor még vissza fordítható a folyamat. Ha ez állandósul, akkor egy idő után meszes lerakódások keményítik meg a koleszterin plakkot, ami egyrészt megrepedhet, másrészt tovább növekedve egyre inkább szűkítheti majd teljesen elzárhatja eleinte csak a kapilláris ereket, azután a komolyabb nagyobb átmérőjű erekben is egyre csökkentik az áramlási keresztmetszetet és komoly szűkületeket majd ér elzáródást okoznak test szerte. Ez végül szívinfarktushoz, vese leálláshoz, láb keringésének a leálláshoz üszkösödéséhez, vaksághoz és agyi keringési katasztrófához vezet, ha csak meg nem állítjuk és vissza nem fordítjuk ezt a folyamatot.


Lehet, hogy ez kicsit túl orvosinak tűnik, de az is. :) Elég sokat foglalkoztam a témával és önszorgalomból tanulgatom azt amit az embernek érdemes tudni a saját szervezete működéséről. Végülis ezt tanulják meg az orvosok is.


.

Végül rájöttem, hogy korábban az elhagyott koleszterin csökkentő gyógyszer okozta a problémát, aztán megint elkezdtem szedni és látszott a javulás. Azóta megbeszéltem a körzeti orvossal, hogy már ne 40 mg-os adagot írjon, hanem 80-asat. Azóta azt szedem és semmi káros mellékhatását nem érzem, viszont a szemem nagyon szépen javulni látszik. Ami korábban még elkezdődött, a lábam korábban amit írtam, (az ujjamnál nehezen gyógyuló sérülés keletkezet, amit sikerült rendbe tenni), de emellett még az érzékelése is olyan furcsa lett akkoriban. Alig éreztem amikor hozzá értem. most az is rendeződik szépen folyamatosan visszatér ott is a normális érzékelés. Tisztulnak az ereim. :)


A koleszterin csökkentő és a 100 mg-os aszpirin (Astrix) mellett szedek még étrend kiegészítőket, mint omega-3 halolajFORTE kapszula és omega-3 CLA kapszulát (ez egy más változata az omega zsírsavaknak), napi kétszer. Most olvastam valahol, hogy a Gingko Biloba készítmények is nagyon jót tesznek ebben az esetben is, ezért azt is elkezdtem szedni. Sajnos ezek sokba kerülnek, de az ember élete és az egészsége annál is többet ér.


Szóval a koleszterin csökkentő gyógyszer nagyon fontos annak akinél megállapították a szükségességét, mert életet ment, a normál közelében tartott vércukor érték mellett.

2016. márc. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszadó én is hasonló helyzetben vagyok és ugyanezeket a gyógyszereket szedem. Ajánlanék egy két cuccot kipróbálásra, ami olcsó de mégis jó. Görögszénamag, lenmag, fehér babhéj,kukoricahaj, porcsinfű, fahéj, ginkolevél, fügelevél, málna, szeder, áfonya, galagonya leveles hajtásvég és termés is. Sorolhatnám még de talán ennyi egyenlőre elég. Csak a figyelmedet szeretném felhívni ezekre az olcsón gyűjthető ill beszerezhető növényekre. Én általában teakeverékként fogyasztom ezeket, más tanácsot nem adok hiszen eléggé jártas vagy a dologban nyilván tudod mit ehetsz és mit nem.
2016. márc. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Tudom, "fűben-fában orvosság"! :)

A Gingko-t ismerem és használom is.

2016. márc. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szakmai vagy, szerintem Te már többet tudsz, mint némely orvos. Tehát akkor bizonyos előjelei voltak. A mikroinfarktus szemben viszont még nagy emelésektől is lehet, azt nem mondtad, mennyi idős is vagy pontos?


Azt a bizonyos paleo és ketogén diétát együtt próbáltad már?


Arról olvastam, hogy vissza tud fordítani folyamatokat.

Még olyat is olvastam, hogy a fahéj, a káposzta, a sztívia is direkte hatásosak, plusz van a kecskeruta tea, de ezt valószínűleg ismered, viszont erre ismerősöm azt mondta, hogy függőséget okoz, és olyan, hogy utána rosszabb lesz, mint lőbb volt.


Még lehet egy aktuális kérdésem?

Az ujjszúró izé, ami van a cukormérőhöz, elég furcsán működik, most cseréltem benne ilyen belső tűrendszert vagy lándzsahegyet, és ahogy állítottam vissza, most alig szúrja, még akkor is alig jön valami, hogyha legmagasabbra állítom, holott korábban elég volt 2,5 erősségűre állítani, nem értem. Mi lehet a probléma?

2016. márc. 10. 02:30
 18/19 Salx Narval ***** válasza:
Az általad felsorolt növények mindegyikét napi szinten iszom a (teakeverékem részei) kivéve a káposztát, azt inkább eszem. Én nem tapasztaltam függőséget, iszom mert muszáj na és mert használ, de nem kívánom egyáltalán. Az ismerősöd konkrétan a kecskeruta teától lett függő? Minden esetre érdekes dolog, hogy ilyen problémát is okozhat valakinél.
2016. márc. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az értékeid teljesen normálisak, az időbeosztásod és az életmódod viszont nagyon rossz.

Az egy órás értéknek a 7,7 tök normális, aggodalomra akkor lenne csak okod, ha olyan 9-10 körüli, vagy a fölötti lenne. (A pontos referenciaértékeknek neten utánanézhetsz.) De egyetlen magasabb érték még nem jelent feltétlen bajt.

A kétórásra is tök jó a 6,7.

Továbbá azt se felejtsük el, hogy az izgalom szépen meg tudja emelni a vércukor szintjét.

Az viszont, hogy nem tudsz egyetlen nyamvadt órát egy nap rászánni, hogy mozogj, az azt mutatja, hogy valami nagyon nincs rendben. Ha valaki csak úgy tud egy vizsgán átmenni, ha előtte heteken át egész ébren töltött idejében a jegyzeteit bújja, akkor vagy a tanulási módszere pocsék, vagy egyszerűen nem való neki az adott képzés. Első körben mellőznöd kéne a kampányszerű tanulást. Rettentően pocsék gyakorlat az, hogy az ember a vizsga előtt pár nappal akar mindent megtanulni. Aki tisztességesen készül óráról órára, annak vizsgára tényleg már csak rendszerezni, meg átnézni kell az anyagot. Emellett a rendszeres felkészülés tartós tudást eredményez, míg a kampányszerű tanulással nehéz tartós tudásra szert tenni. (Azt pedig merem remélni, hogy az egyetemmel nem csak egy papír megszerzése a célod.)

A tanulási módszeren is nagyon sok múlik. Ismerek olyan jó eszű embert, aki tényleg emberfelettien sokat tanult az érettségijére, és alig lett meg neki a kettese. Nem azért, mert h*lye, hanem mert nem tud normálisan tanulni. A megfelelő módszerrel tizedannyi tanulással lazán négyes-ötös lehetett volna...

Továbbá a túltanulás is gátló hatású. Bizony, napi pár óra lazítás, kikapcsolódás kell, mert különben csökkenni fog a teljesítményed.


Ha pedig tényleg testsúly-problémáid vannak, ezek ellen tegyél minél hamarabb! Nem attól lesz valaki cukorbeteg, mert néha behabzsol egy-egy tábla csokit. Hanem az egészségtelen életmódtól és az elhízástól.

Én keményen belecsöppentem ebbe, szerencsére még abban a fázisban eszméltem, amikor még jó esély van visszafordítani a folyamatot, de hidd el, ez nem játék. Ne sajnálj napi 1 órát az egészségedre, mert abból csak egyetlen egy van!

2016. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!