Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas várnyomás fiatal korban?

Buk.Adri kérdése:

Magas várnyomás fiatal korban?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy aki ilyen betegégben szenved,milyen jellegzetes tünetei vannak?Csak mert egyik szobatársam a koliban is 14 év körül van és neki annyira magas estére,hogy nem bír felállni az ágyáról.2-3 hete pedig nekem is ugyanazok a tüneteim,ég a szemem,nem mindig tartom meg az egyensúlyom,fáj a fejem,a nyakam,nem bírok koncentrálni..

2016. ápr. 29. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
meleged van, fáj a fejed, rossz a közérzeted... ha már krónikus, akkor vérzik az orrod, esetleg gutaütést kapsz
2016. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a leírtak alapján még nem krónikus,de a lánynak akit említettem rendszeresen vérzik az orra..
2016. ápr. 29. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétszer annyi idős vagyok, de még így is fiatal vérnyomásbetegséghez. Csak két alig észrevehető és egy jellegzetes tünetem volt, alkalmi fejfájás és enyhe duzzanatérzés a nyakamnál, valamint erős izzadás 10 perc séta után is. Vizsgálatok után (vérkép, EKG, szívultrahang, pajzsmirigyteszt, 24 órás vérnyomásmérés) a kardiológus írt fel gyógyszert pajzsmirigy alulműködésre, a magas vérnyomás pedig megszűnt.
2016. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az már súlyos!!! menjen orvoshoz, mert agyvérzést kap, és meghal!!!
2016. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én legjobb barátnőm 13 évesen kapta meg a gyógyszert, mert akkor derült ki, hogy magas a vérnyomása, 12éve szedi.

Sportolt, egészségesen étkezett, mégis... Szédült, romlott a szeme, fájt a feje, kifulladt, izzadt.

2016. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!