Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szorongás a tömegtől és az...

Szorongás a tömegtől és az egyedül léttől. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Születésem óta bántanak rossz szavakal 15/f akkor még nem birtam vissza szólni mert nem volt bátorságom sok minden rosszul sikerult kis gyermek koromban de egy 13 évesen ki nyíltam de a szorongások nem tümtek el...félek felszálni a buszra mert úgy érzem hogy engem néznek röhögnek rajtam emiatt nem merek mozdulni sem emiat hamar izadok...nem tudok bestelni idegenekel de ha megyek orvoshoz alig birok ki nyögni pár szót és ez nagyon fáj nekem hogy nem tudok rendesen élni főleg hogy vendéglátós vagyok így nem annyira tudok dolgozni se szóval kérlek benneteket segítsetek 😞😞😞😞

2016. jún. 13. 20:36
 1/2 anonim válasza:
100%

Elmondom mit tegyél, egyszerűbb mint gondolnád!:)

Elõször is tényeket fogok leìrni amit ha elfogadsz, megérted hogyan működsz te, és mindenki más.Ez nem csak egy szempont, ez inkább támpont ahonnan kiindulhatsz ha önmagadra,vagy másokra tekintesz.:

Az ember megszületik.Minden ember, bizonyos adottságokkal, körvonalakkal születik, ami lehetõség egy egyedi teljes ember kialakulására.Ez egy lehetõség, ami mindenkinél adott.Születésunkkor még nincs személyiségünk.A személyiség, a magunkhoz vett információk tömkelegébõl épül fel a velünk született adottságokhoz mérten.Ahogy telik az idõ, az újszülöttbõl gyerek lesz, az egyszerû szemlélõdésbõl, rácsodálkozásbòl, fòkuszálás és tanulási folyamat lesz.Meg kell tanulni beilleszkedni, beszélni, hogy megértethesd magadat másokkal és megérthess másokat.Itt már megtanulja a gyerek, hogy hogyan tud beazonosulni egy állapottal, jelzõvel.Az anya azt mondja, hogy "szép vagy kisfiam", és már tudja is hogy ezzel a jelzõvel jò beazonosulni, már megtanulta a szép szò jelentését.Ez hatni is kezd rá ez a jelzõ, mivel beazonosult.Az apa azt mondja például, hogy "soha nem leszel jobb semmiben"..És a gyerek ezzel a mondattal is beazonosul, es a.hatása alá is kerül.Ezekbõl a jelzõkbõl, gondolatokból, és informáciòkbòl epìti fel a személyiségét az ember, ami egy idõ után teljesen elfedi valòdi, teljesen "személyiségtelen" lényét.A szülõk is a tanárok is, még a buszon is mindenkinek van egy kialakult képe önmagáròl.Érzések és gondolatok amelyekkel beazonosultak annnyira, hogy már azt gondolják õk ilyenek.Mint ahogyasn te is azt gondolod, hogy te félsz és nem tudsz a tömegben létezni..Vonatkoztass el ezektõl a beidegzõdésektõl.Lehet más is mondott neked valamit ezzel kapcsolatban, és te azzal is beazonosultál.Vedd észre, hogy a tômeg is különbözõ egyenekbõl áll, akik a saját kialakult, beidegzõdött világukkal fent ülnek a buszon.Ugyan miért is lenne fontos, hogy mit gondolnak?Elég bajuk van nekik saját magukkal, ebben biztos vagyok.Persze vannak kivételek.

Innentõl kezdve, ha rajtakapod magadat, hogy nem tudsz megszòlalni, csak arra figyelj ami miatt beszélned kell, és ne vétòzd magasdast ha mégis nehezedre esik megszòlalni, mert legközelebb már megfelszabadultabb leszel!A lényeg, hogy vonatkoztass el minden önmagadra aggatott jellemzõtõl amit eddig magaddal cipeltél.Mert valòdi lényed csak a jelenben regál.Ezt sose feledd.És ne törõdj a következményekkel.Ne gyárts problémákat.Törekedj arra, hogy spontán reagálj egy adott helyzetben.Vedd észre magadat, amikor a múltban történtek miatt, amikor egy állapottal valò beazonosulásod miatt erzed magadat kenyelmetlenül.Csak nevesd ki magad és térj vissza a jelenbe.Találj kreatìv elfoglaltságot, például figyeld csak a sétád es pròbápd meg élvezni!Közben folyamatosan vonatkoztass el minden ostoba gondolattól és érzestõl, ami attól ostoba, mert eltereli a figyelmedet a jelentõl.Ne agonizalj rajtuk csak térj vissza a kreatìv, számodra élvezetes cselekveshez.A buszon ülõk bármit gondolhatnak, csak nézz ki az ablakon, és nézz fel az égre!Valòdi lenyed olyan mint az égbolt.Lehet felhõk takarják el neha, lehet vihar is neha, de az mindig ott van, es senki nem veheti el tõled!;)

2016. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen nagyon sokat segitetél...😀😀
2016. jún. 15. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!