Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekkori fóbiám a fogorvos....

Jenny14 kérdése:

Gyerekkori fóbiám a fogorvos. Azóta félek tőle és még sosem voltam kezelésen, hozzáteszem, nem is volt rá szükségem. Javaslatok a félelem legyőzésére?

Figyelt kérdés
Most viszont egy évek óta lyukas, és egy letört fogam miatt rászántam magam, hogy elmenjek. Leginkább a fájdalomtól félek és attól, hogy hogyan bírom majd annyi ideig nyitva tartani a számat. Kitámasztják valamivel, vagy nem?

2016. júl. 15. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű.

Kérdezz meg valakit aki volt már gyökérkezelésen, hogy melyik kellemetlenebb: az időben észrevett lyuk tömése vagy a gyökérkezelés. Ha egy lyukas van és évek óta kezeletlen, lesz ott több is. Minél tovább húzod, annál többször kell visszamenned.

Legyen ez a motiváció.

2016. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem támasztják ki a szád. Nincs is rá szükség. Ha több millió ember nyitva tudja tartani, te is. Ha csak tömni kell, semmi fájdalommal nem jár. Kár ezen ennyit kattogni. Arra gondolj,h végre rászántad magad, elmész, utána meg büszke leszel magadra,h levetkőzted a felelmedet.
2016. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fáj, érzéstelenítőt adnak. Az 1 szúrás, utána azt se fogod érezni, hogy egyáltalán ott van a szád. A nyitvatartás nem okoz gondoz, nem peckelik ki, de 2 művelet közben be is lehet csukni. És a legtöbb fogorvos mondja, hogy ha valami bajod van, tedd fel a kezed, és abbahagyja, amit éppen csinál.

Olyan fogorvoshoz menj, akit valaki ajánl, akiről tudják, hogy barátságos. Érdemes inkább magánhoz, ha ki tudjátok fizetni, mert az állami csak futószalag, ott az ember csak munkadarab. A magánnál meg nyugodtan kezdheted azzal, hogy még sose voltál, és nagyon félsz. Mivel ő a betegekből él, megnyugtatóan fog viselkedni.

2016. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én is így voltam, kiskoromba egy nő fogdoki rám is ijesztett és megfúrta a fogam, hiába tettem fel a kezem hogy fáj, nem hagyta abba sőt leszúrt hogy nem fájhat!


Nekem nyugtató segített, 0,25ös Xanaxot adott a háziorvos amikor elmondtam mi a bajom (gyomoridegtől öklendeztem) és kétszer kellett bevennem és úgy mennem, a 3. alkalomra felbátorodtam és azóta sincs gondom! Kialakult a bizalom, rájöttem hogy értem van, de segítség nélkül nem ment volna!


Érzéstelenítőt szinte mindenhez kapsz (kivéve a tömés mert érezned kell hogy jó-e a tömés, nem magas, és ha fáj akkor gyökérkezelik, nekem is volt azzal kezdtünk és semmit nem éreztem belőle! és a fogkőleszedés, azóta fél évente járok gond nélkül! :) )

2016. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen a töméshez is adnak érzéstelenítőt, hacsak nem valami nagyon felszínes lyukról van szó, attól még simán lehet érezni, hogy megfelelően ér-e össze utána az alsó és felső (a túlméretezett tömőanyag jelenti azt, hogy "magas"). És nem kell mindjárt nyugtatóval kezdeni.
2016. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak nagyon köszönöm ezt a sok bátorító szót! Sok erőt adtatok! Így már bátrabban indulok neki a holnapi napnak, azzal a céllal, hogy ki fogom bírni és legalább egy új, betömött, és akár gyökérkezelt foggal térek haza, boldogan, hogy végre nemsokára eljön az idő,a mikor gond nélkül tudok majd rágcsálni a szám jobb oldalával is. Én dili! Úgy "vészeltem" át egy terhességet, hogy volt egy lyukas, és egy letört fogam, és emiatt sokszor félrenyeltem, mert nem tudtam a szám jobb oldalán rágni... Nos, ennyire féltem a fogorvostól, de ezúttal erőt veszek magamon, és legyűröm a félelmet!! Szép napot nektek, és Isten fizesse meg ezt a sok bátorító szót!
2016. júl. 18. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!