Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki milyen stressz/félelem...

Szabina49 kérdése:

Ki milyen stressz/félelem oldot javasolna nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 23éves csaj vagyok aki nagyon fél és stresszel. Általában akkor szokott ez a stressz előjönni ha új/ismeretlen emberrel találkozok. Sajnos ez már olyan szintre ment át, hogy rosszul létté megy át. Rosszul léteim:hányinger, hányás, hasmenés,hasfájás szótlanság és levertség.

Irok egy konkrét példát: egy közösségi oldalt ismerkedtem egy férfival és megbeszéltük pár hetes beszélgetés után hogy találkozunk. Semmi baj nem volt addig amig elnem kezdtem készülni a találkozora. Féltem szó szerint remegtem és rám jött a hányingerem és iszonyatosan féltem hogy mi hogy lesz. Aztán a találkozás alatt az első pár óra igy alakult h rosszul voltam. Sajnos ez nem jött be a pasinam igy nem is alakult semmi. Sajnos ez már évekkel ezelött történt. Eddig nem nagyon foglaljoztam vele és ugy voltam vele hogy majd elmúlik "kinövöm". De sajnos nem még mindig ezzel szenvedek. Sajnos most sincs párkapcsolatom és nem is merek senki felé nyitni sem emiatt mert rá stresszelek.

Szeretnék segitséget kérni tőletek. Az olyantól hogy probáljak másra gondolni meg terelni a gondolataimat meg ehhez hasonló dolgoktól kiméljetek mert ez sajnos nem vált be.



2016. szept. 3. 21:41
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Szociális fóbiával sokan küzdenek, talán vigaszt nyújt ha tudod, hogy egyáltalán nem vagy egyedül ezzel!


Sok megoldás létezik erre, az interneten nyugodtan nézz körül akár magyar akár angol nyelven, a fenti kifejezésre rákeresve.


Én most csak az egyik irányból közelíteném meg a dolgot.


A legtöbbször ez az egész azzal van összefüggésben, hogy alacsony az illető önbecsülése, önbizalma (és most rólad is ezt fogom feltételezni).

Magyarul nincs egy erős énképed, önértékelésed, ami bármitől függetlenül azt sugározza neked, hogy rendben vagy. Ezért aztán más emberekre bízod, és ez hatalmas stresszt okoz. Hiszen ki tudja, hogy ők hogyan fognak megítélni téged! Tehát a javulás kulcsa az ebben az esetben az, hogy mások véleményétől függetleníteni tudd az önértékelésedet! Ekkor már mindegy lesz, hogy a másik hogyan viselkedik, mit mond, mert neked így is jó, meg úgy is jó. És ez hihetetlenül felszabadító!


Egy nagyon jó könyv erre a "Nincs Többé Jófiú!" Robert Glover-től (igen, tudom hogy lány vagy, de ez most mindegy), magyar nyelven is elérhető.


Egyébként meg érdemes kicsiben kezdeni, mert egy randi azért a legtöbb embernek stresszes :) Jó gyakorlás ilyen félig-ismeretlen emberekkel csevegni egy-két mondatot: a sarki zöldségessel, a postással, a bolti eladókkal, stb...


Közben ha gondolod, meditálj, vagy akár menj el egy pszichológushoz, ha futja rá. Sok sikert :) Az utóbbi években én is rengeteget fejlődtem ilyen téren, úgyhogy neked is menni fog!

2016. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!