Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha alvás közben jön rám a...

Sanya20071 kérdése:

Ha alvás közben jön rám a rettegés, pánik. Stb az pánikbetegség?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok egyedülálló, sokszor depressziós pont attól hogy egyedül vagyok,csak rossz dolog ér szinte,néha halálvágyam vágyam van mikor ébren vagyok.Néha szedek be xanaxot de csak hogy tudjak pihenni eleget,ne csak 2-3 órát.Reggel vettem be 2 szemet,aludtam egész nap szinte,most meg olyan rohamaim vannak hogy rettegek elaludni.Mindig ugyanaz, ordítok hogy valaki keltsen fel,szédülök,rosszul vagyok,megy a szívem de nem tudok felébredni és van hogy fél óra is így telik el.Mit tehetnék? Nem merek aludni se már.

2016. szept. 18. 02:25
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:

Igen, ez simán lehet pánikbetegség.

Pszichológus. Sajnos a nyugtatók olyanok, hogy egy idő után emelni kell az adagot, ha rendszeresen szeded, mert a szervezet megszokja.

Másrészt előfordulhat az is, hogy a nyugtató pont ilyen hatást vált ki. Bár a benzodiazepineket használják "gyorssegélyként" pánikrohamokra, de ez mindenkinél máshogy hat(hat).

Szóval pszichológus.

2016. szept. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Xanax... anyósom szedi minden este, azt mondja, anélkül nem tud elaludni. Ő először elkezd beszélni tőle, de összevissza, egyre értelmetlenebbül, aztán kezd sírni, sajnálja magát, olyanokat mond, hogy őt senki nem szereti, meg ő haszontalan, meg csak a terhünkre van, jaj de jó lenne ha meghalna, akkor nem kellene őt tovább elviselnünk, stb. Ezek után ájultan elalszik. Képzelem, ha ilyen zavart okoz az a szar az elméjében, akkor milyen békés álmai lehetnek... tudom, depressziósan nehéz kivonszolni magad, de csodabogyó helyett sokkal hasznosabb lenne mozognod a napsütésben, a friss levegőn, normálisan, tápanyagokra odafigyelve enni... tudom nehéz, minden nehéz... átéltem, de hidd el, nincs csoda, vagy kirángatod saját magadat erővel, vagy belebolondulsz a gyógyszerezés mellékhatásaiba.
2016. szept. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Mondogasd magadba kitérdekel ha rosszul leszek lesz@rom nekem ez bevált és másoknak is mert ez eltereli rola a figyelmed :D
2016. szept. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Előzö vagyok ettől nekem kezd elmulni,ja és menj el haverokkal valahova vagy legyél többet társaságba
2016. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pont az a gond hogy nincs kivel elmenni jóformán vannak haverok de olyan hű de jól ott se érzem magam.Társasági ember vagyok pedig jobban szeretek bejárni dolgozni mint itthonlenni ott legalább nem vagyok egyedül.De kb bárkit hívok el persze nem ér rá,szóval a hétvégéim szarok.Talán egy-két ember van aki szeret velem lenni de nem lóghatok a nyakába állandóan.Pedig jó humorom is van,csak a magány hazavágott, túl régóta vagyok egyedül, szeretethiány... Stb úgy érzem nekem is élek igazán csak vagyok.Gyógyszert se szedek állandóra, de az se jó ha nem alszok vagy alig.Régen simán átaludtam az éjszakákat most 2-3x felébredek, túl sok a stressz, család,magánélet...stb miatt sokszor ok nélkül fáj a fejem hányingerem van..stb eljárok bicajozni meg is nyugtat egy ideig de állandóan azt se lehet :(
2016. szept. 18. 16:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Na, meg is van a megoldás: regisztrálj Facebookra, keressél szépen egy biciklis-túrás csoportot és csatlakozz. Ha a kutyákat szereted, mehetnél önkénteskedni, mindkét dologtól feltöltődnél lelkileg, találhatnál barátokat, plusz keményen lefáradsz, este úgy aludnál, mint a tej (igen, egy ritkán sétáltatott menhelyi szerencsétlent féken tartani, az bizony munka, még ha szívmelengető látvány is, ahogyan örülni tudnak a friss levegőn való felfedezőútnak). Muszáj kimozdulni, eleinte nem lesz olyan hű de jó, aztán ahogy egyre szorosabb kapcsolatokat építesz, úgy lesz egyre élvezetesebb.
2016. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából végigszenvedtem az életemet, gyerekkorba csak megalázás a suliban,itthon meg az alkohol ment folyamatosan,senkire se számíthattam csakis magamra ha kellett vmi magam oldottam meg,aztán a párkapcsolat se úgy alakult ahogy kellett volna.De az utolsó 3-4 év arról szólt hogy kihasználtak,átbasztak ott rúgtak belém ahol lehet,itthon is a magánéletben is.És belefáradtam egyszerűen hogy semmi se sikerül, csak negatív élményeim vannak jóformán. Most hogy meg megismertem vkit azt hittem jobb lesz de nem viszonozza az érzéseim.Aki úgy jobban ismer az is csodálkozik azon hogy még mindig nem adtam fel hogy tudok mosolyogni még.
2016. szept. 18. 16:59
 8/12 A kérdező kommentje:
Pedig szeretek segíteni az embereknek már csak azért is mert jólesik ha máson segítek.De baromira nem értékeli szinte senki,sokszor nulla hála vagy az ellenkezője kihasználja az alkalmat és csak többet akar.Sokszor ingyen dolgozok Vkinek ha pl a hobbim is pl számítógép szerelés..stb szívességből megteszem, vagy mikor munkatárshoz mentem ott volt a bnője,kaját veszek nekik mert látom nincs.De tényleg hiába teszed ki a lelked másért ha a külsőd alapján elítélnek, pedig olyan bűn ronda se vagyok, de mindig leírnak barátnak aztán jóvan,meg én segítek de ha nekem kéne a nagy része persze nem ér rá!
2016. szept. 18. 18:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Tanulj ebből. Ne segíts ingyen, ha megkérnek mondd hogy jó, de... és bátran kérj viszonzást. Vagy szívességet, vagy említsd meg, hogy semmi nincs ingyen. De gyakorolhatod a "nem" szót is. A világ nem úgy működik, hogy azt kapod vissza amit adsz... a világ sajnos úgy működik, hogy azt kapod, amit kivívsz magadnak. Gyengéd és figyelmes csakis családon, vagy párkapcsolaton belül legyél, előre soha, mert nem megkedvelni fognak tőle, hanem gyengének, baleknak elkönyvelni. Igazságtalan, de így van. De azért is írtam az állatmenhelyet, mert ott rendszerint jó emberek vannak, az önkénteskedéshez kell alázat, ott nem rúgna beléd senki.


Ha meg ennyire ráérsz mert egyedül vagy, és értesz a gépekhez, szereted is csinálni, hát kovácsolj előnyt ebből és csinálj végig valami tanfolyamot, fejleszd magad, állj több lábon, aztán kezdhetsz hirdetni, hogy pénzért vállalsz javításokat (számlával, legálisan persze). Ne hagyd kihasználni magad, ne így akarj bevágódni a csajoknál, ez nem jó út, így csak kihasznált leszel, nem pedig vonzó férfi a szemükben. A gyerekkort próbáltad pszichológus segítségével "elengedni"? Csodákat tesz. Ennyi idősen már nem szabad a múlton borogani, oké, nekem is 30 év kellett, hogy túltegyem magam a bántalmazó, alkoholista szüleimen, tudom mennyire nehéz...

2016. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

van facebookom ha érdekel valakit.

[link]

Amúgy elég szomorú és ezt nem tudom igazából elfogadni hogy az ember jó a másikhoz de mégis az kapja a legnagyobb pofonokat :(

2016. szept. 18. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!