Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok? Depresszió?...

Mit gondoltok? Depresszió? Pánikbetegség? Szorongás? Vagy mi?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt hirtelen elvesztettem egy nagyon közeli hozzátartozómat és valószínűleg emiatt (szerintem) betegesen félek a haláltól. Leginkább a többi szerettem elvesztésétől. Van hogy görcsbe rándul a gyomrom és órákig nem szabadulok a gondolattól. Furcsamód, kissé megnyugszom, ha találkozom az illetővel (pedig racionálisan tudom, ha velem van, akkor is kaphat infarktust, vagy elütheti az autó...).

Néha már eléggé kiakaszt és mindenféle rémképek jönnek és nem tudom elüldözni őket.

Már kezd kikészíteni a dolog, ezért gondoltam pszichológusra, de elég nehezen nyílok meg (kicsi korom óta "magambafojtós" vagyok), főleg idegeneknek, nem vagyok biztos benne, hogy használna.



2012. aug. 7. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A depresszióhoz más tünetek is hozzájárulnak. Szerintem nyugodtan menj el pszichológushoz, volt már dolga olyanokkal, aki nehezen nyílik meg. Ez a feladata, kihúzni az emberből mindent. :)

Inkább szorongásnak tűnik, én is rettenetesen félek, hogy a családomba bárkivel bármi történhet. (Tavaly halt meg a dédnagymamám, előtte soha nem halt meg közeli hozzátartozóm) Pedig elég nagy a családunk. Szinte minden nap beszélek a hozzám közel állókkal, nálam ennyire nem súlyos a dolog, nincsenek rémképeim, hasonlók.

Próbálj meg te is sokat beszélni velük, esetleg mondd el nekik őszintén a bajodat, és kérd meg, hogy vigyázzanak magukra. Ha megígérik, az is egy nyugtató gondolat lehet. :)

2012. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát már nagyon azon vagyok, hogy elmegyek, de az, hogy elmondjam a szüleimnek pl, hogy ezt érzem, úgy érzem képtelen vagyok. Egyrészt nem akarok nekik plusz fájdalmat okozni, másrészt irtó nehezen fejezem ki az érzelmeimet. Pfff.. és hogy lehet elmenni egy ilyen pszichomókushoz? Háziorvoson keresztül? Nem akarom, hogy bárki tudja, elég rossz a megítélése annak, aki ilyen dokihoz jár. Mintha mind bolond lenne .. :P :S
2012. aug. 7. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!