Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depressziós vagyok, mit...

Mate1207 kérdése:

Depressziós vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ugy erzem hogy nincsenek barataim se eletem, a sporttol elment mar a kedvem, ugy erzem nincs miert elnem.
2016. szept. 24. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt olvastam a neten és tapasztaltam is hogy a sok negatív iont és oxigént tartalmazó tiszta levegő hatékony a depresszió ellen. Ilyen például az erdei levegő. Egy biztos, káros mellékhatása nincs a tiszta erdei levegőnek, ha teheted akkor próbáld ki. Huzamosabb ideig ott tartózkodva a mozgáshoz is megjöhet a kedved.

Véletlenül tapasztaltam hogy a Bakony forgalommentes erdei útjain kerékpározva szinte megfiatalodtam. Először elgondolkodtam hogy mi a fene miatt volt ez és először a városi mókuskerék életmód elhagyásának hatására gyanakodtam. Annak is szerepe lehetett de a jó levegő mégfontosabb.

2016. szept. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még amit elfelejtettem, kellő mennyiségű folyadékot is kell inni.
2016. szept. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem írtad le, hogy hány éves vagy, de ne aggódj, legtöbbször ez nem orvosi értelemben vett depresszió, hanem egyszerűen csak nem mennek jól a dolgok. Vannak az embernek időszakai, amikor mély ponton van. Mindenkinek.

Az viszont már nem mindegy, hogy milyen tanulságot vonsz le ebből a helyzetből.

Javaslom, hogy tudatosan építsd vissza az életedbe azokat a dolgokat, amik tartós egyensúlyt hoznak. Nem a sikert, az azonnali örömöket kell hajszolni, hanem az egyensúlyt kell megteremteni.

-Keress másik sportágat, lehetőleg olyat, ahol az önfejlesztésen, a mozgáskoordináción van a fő hangsúly, nem a győzelmen. Ilyen lehet valamelyik hagyományos küzdősport, adhat egy normális életszemléletet is. Vagy pl. jógázz.

-Hagyd el a szénhidrátokat, főleg a cukrokat az étrendedből.

-És igen, járj el a természetbe, ha nem akarsz, ne fuss, hanem kocogj, de mozogj! Itt az ősz, itt a gombaszezon!

2016. szept. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
17 eves fiu vagyok, bocsi ezt elfelejtettem leirni
2016. szept. 24. 12:49
 5/5 anonim válasza:
Érzékeny korban vagy. Van néhány hasznos videó a témában a Youtube-on, érdemes megnézned.
2016. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!