Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek egy alkoholos...

Gyümölcskosár kérdése:

Szerintetek egy alkoholos májbetegnél akinek teljesen leállt a mája az orvos szerint, segíthet még a májvédő szedése?

Figyelt kérdés
A sógornőmről van szó aki 56 éves. 4 hete van kórházban. leállt a máj működés az alkohol miatt, a mája végstádiumban van májcirrózisa van az orvos szerint. És 1 vagy 2 hónapja van hátra az orvos elmondása szerint. Én úgy tudom, hogy a máj még ilyenkor is képes megújulni vagy rosszul tudom? Kap májvédő gyógyszert pontosan nem tudom milyet de szerintem mindegyiknek egyforma a hatása. Katétere is van, mert nem tud anélkül pisilni. És alaposan vizes az egész teste, hiába csapolják. Nagyon gyenge és fáradékony. Szerintetek segíthet még ilyenkor a májvédő? Vagy esetleg meg is gyógyulhat? Mert mi ebben reménykedünk. Jó az orvos szerint meg fog halni de ki tudja hát ha mégsem? Mi a véleményetek erről? Van valaki aki ebben a betegségben szenved valamelyik ismerőse? Reménykedhetünk még?
2016. okt. 17. 17:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már csak egy májtranszplantáció segíthet,sajnálom.
2016. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát szomorú vagyok :( :( És az a durva, hogy az orvos azt kérte, hogy ne mondjuk el neki hogy mi várható mert rontana az állapotán. De amúgy ő azt hiszi meg fog gyógyulni és hazajön. De arra gondoltam, hogy ezt csak nekünk mondja ugyanis ő mindig is olyan volt hogy sosem beszélt az érzelmeiről. Szerinted ilyenkor már érzik a betegek, hogy meg fognak halni? Még ha nem is ezt mutatják felénk? Persze mi nyilván biztatjuk, hogy haza fog jönni. Na igen a transzplantáció ilyen legyengült betegnél szóba sem jöhet. Csináltak nála gyomortükrözést is de semmiféle megpattant eret nem találtak és a gyomra is rendben. Vagy ez nem jelent semmit? A vizelete a katéteres zsákban eleinte vöröses volt, de már az is szebb színű. Ez nem jelent javulást?
2016. okt. 17. 18:35
 3/30 A kérdező kommentje:
Ja és sétálgatni sem akar mert attól elfárad hogy kimegy a mosdóba vagy csak a felüléstől is. Beszéd is kifárasztja, de látszik hogy minden erejét összeszedi.
2016. okt. 17. 18:38
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a máj "tönkremegy"nem jelent semmit,hogy a gyomra,vagy a szíve,vagy a tüdele rendben van. A máj egy olyan szerv aminek a működésére szüksége van a szervzetnek ahhoz,hogy életben maradjon. Ha a feladatait már nem tudja ellátni,akkor összeomlik a szervezet. Dolgoztam kórházban és úgy vettem észre,hogy az ilyen hosszantartó betegségben szenvedő emberek meg szokták érezni,hogy közeledik a haláluk. Viszont nagyon sokan az utolsó pillanatig reménykednek.
2016. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Értem,az orvos szerint teljesen leállt a mája igy mondta alkoholos végstádiumban lévő máj. De akkor most mitől lett szebb a vizelete? Mondjuk elég kevés a mennyisége. Tegnap kapott vért. Lehet hogy az átmenetelig segített? Meg elsőre 5 liter vizet csapoltak le róla de már nem csapolják. Már infuziót sem kap, pedig eleinte rengeteget kapott. Az orvos már kétszer mondta neki mikor jöhet haza, de már nem mond semmit. Holnap kiszedik a katétert, hogy lássák tud e pisilni anélkül. Nem tudom elhinni, hogy tényleg nincs remény. Pedig utána olvastam a neten sok helyen, és azt írják, hogy még az ilyen máj is karbantartható egy ideig ha a beteg többé nem iszik alkoholt és hogy az életminősége is javulhat. Akkor most mi az igazság?
2016. okt. 17. 19:49
 6/30 A kérdező kommentje:
Még valami! A betegsége 2 hét alatt alakult ki egyik pillanatról a másikra! Addig semmi tünete nem volt csak minimális sárgaság.
2016. okt. 17. 19:52
 7/30 A kérdező kommentje:
Más véleményeket is várok!!!!!!
2016. okt. 18. 11:25
 8/30 A kérdező kommentje:
Megint vért fog kapni a napokban, csak a veséjében látható javulás. Az orvos szerint nincs változás. Pedig a férjem (sógornőm öccse) szerint már nem annyira sárga. De nincs is jobban. Akkor ez most mi? Átmeneti javulás?
2016. okt. 18. 12:52
 9/30 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2016. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A remény hal meg utoljára.
2016. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!