Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek egy alkoholos...

Gyümölcskosár kérdése:

Szerintetek egy alkoholos májbetegnél akinek teljesen leállt a mája az orvos szerint, segíthet még a májvédő szedése?

Figyelt kérdés
A sógornőmről van szó aki 56 éves. 4 hete van kórházban. leállt a máj működés az alkohol miatt, a mája végstádiumban van májcirrózisa van az orvos szerint. És 1 vagy 2 hónapja van hátra az orvos elmondása szerint. Én úgy tudom, hogy a máj még ilyenkor is képes megújulni vagy rosszul tudom? Kap májvédő gyógyszert pontosan nem tudom milyet de szerintem mindegyiknek egyforma a hatása. Katétere is van, mert nem tud anélkül pisilni. És alaposan vizes az egész teste, hiába csapolják. Nagyon gyenge és fáradékony. Szerintetek segíthet még ilyenkor a májvédő? Vagy esetleg meg is gyógyulhat? Mert mi ebben reménykedünk. Jó az orvos szerint meg fog halni de ki tudja hát ha mégsem? Mi a véleményetek erről? Van valaki aki ebben a betegségben szenved valamelyik ismerőse? Reménykedhetünk még?
2016. okt. 17. 17:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom, es oszinte reszvetem :( aterzem, hiszen nalunk is nagyon rezgett a lec :( Borzaszto, es rettenetesen tragikus dolog az alkoholizmus...
2016. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek a reszvetet. Igen sajnos ezt teszi az alkohol. Ha mondjuk 1 éve abbahagyta volna az ivást talán még ma is lehetne. De ez a majcirrozis hirtelen alakult ki neki és 5 hét alatt el is vitte. De akkor is sajnáljuk hisz csak családtag volt és a haláláig én apoltam. Nem volt könnyű. Ahogy hazahoztuk a kórházból csupán 14 napig élt. :( Ezt nem kívánom senkinek.
2016. nov. 22. 23:32
 23/30 A kérdező kommentje:
Javítás: még ma is élhetne.
2016. nov. 22. 23:42
 24/30 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom és részvétem a családnak! Gondolj bele,hogy Ti is szenvedtetek,akkor Ő mennyire szenvedhetett! Nem kívánom senkinek! 5 év nem olyan nagy idő,vannak akik idős korukig isznak többé kevésbé büntetlenül. De az is igaz,hogy a nők szervezete kevésbé bírja az alkoholt. Ha isznak előbb rúgnak be,mint a férfiak és előbb károsodik a szervezetük is.
2016. nov. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszi a reszvetet. Igen sajnos sokat szenvedett szegény és az a szörnyű hogy még a haláltusáját alatt is küzdött, élni akart! Sajnos a nők szervezete valóban kevésbé tolerálja az alkoholt. De végig csendben tűrt mindent. Pedig pelenkát felfekveses teljesen fekvő beteg volt. Megadtunk neki mindent hogy könnyebb legyen neki. Kár hogy ezt a betegséget nem lehet gyógyítani. 3 hete halt meg de még mindig hihetetlen. Csupán 56 éves volt.
2016. nov. 23. 23:09
 26/30 anonim ***** válasza:
Te mindent megtettél érte, kevés alkoholista mellett áll ki ennyire a családja.
2016. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Mi ilyen csalad vagyunk. Pedig szerintem mindegy milyen betegségben szenved valaki ki kell állni mellette. Persze sokan nem így gondolkodnak. Meg hát ápolónő vagyok kötelességem segíteni meg amúgy is. Csak nagyon hiányzik és fura hogy nincs velünk.
2016. nov. 24. 22:55
 28/30 A kérdező kommentje:
És hát sajnos nagyon fiatal kora óta keményen ivott.Csoda hogy eddig is bírta a mája. Akkor is ivott mikor már sárga volt. Ahogy besárgult onnantól 5 hétig élt. Ez van sajnos. És végig hitte hogy meggyógyul. De mi tudtuk hogy nem mert felkeszitettek az orvosok hogy meg fog halni. De erre szerintem nem lehet felkészülni.
2016. nov. 24. 23:05
 29/30 anonim ***** válasza:
Dehogy hirtelen alakul ki..évek alatt..sőt évtizedek alatt..csak a máj nem jelez, nem fáj. Tudom, mert a párom ugyanebben a betegségben szenvedett és halt meg nemrég. Ő 2017ben letette a piát, de már kialakult az ascitessel járó cirrózis. Vízhajtókkal gyógyszerekkel élt még kicsivel több mint 6 évet. 2023 márciusában vérzéses szövődmények léptek fel nála..aztán mindig csak rosszabb lett.. végül 2024.február 8án a szervezete feladta a küzdelmet. Nagyon sokat szenvedett már a végén. Fekvőbe lett, az orvosok nekem is megmondták, hogy rossz a prognózis, készüljek fel a legrosszabbra. Előrehaladott a betegsége..nem kívánom senkinek hogy ilyet mondjanak neki
márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ő még TIPSET is kapott, az sem segített rajta, mindig gond volt vele, elzáródott, nem volt átjárható.
márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!