Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek egy alkoholos...

Gyümölcskosár kérdése:

Szerintetek egy alkoholos májbetegnél akinek teljesen leállt a mája az orvos szerint, segíthet még a májvédő szedése?

Figyelt kérdés
A sógornőmről van szó aki 56 éves. 4 hete van kórházban. leállt a máj működés az alkohol miatt, a mája végstádiumban van májcirrózisa van az orvos szerint. És 1 vagy 2 hónapja van hátra az orvos elmondása szerint. Én úgy tudom, hogy a máj még ilyenkor is képes megújulni vagy rosszul tudom? Kap májvédő gyógyszert pontosan nem tudom milyet de szerintem mindegyiknek egyforma a hatása. Katétere is van, mert nem tud anélkül pisilni. És alaposan vizes az egész teste, hiába csapolják. Nagyon gyenge és fáradékony. Szerintetek segíthet még ilyenkor a májvédő? Vagy esetleg meg is gyógyulhat? Mert mi ebben reménykedünk. Jó az orvos szerint meg fog halni de ki tudja hát ha mégsem? Mi a véleményetek erről? Van valaki aki ebben a betegségben szenved valamelyik ismerőse? Reménykedhetünk még?
2016. okt. 17. 17:03
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nincs jobban már a levegőt is kapkodja. Bár ma a férjem csak telefonban beszélt vele de hallotta. Tegnap beszélt az orvosával is aki azt mondta hogy nincs változás. Csak a veséje jobb egy kicsit. De ennyi. A katetere is bent van még. Holnap haza akartak engedni de szerintem ebből nem lesz semmi. Meg mivel járni is alig bír így nem is tudom hogyan hozhatnak haza. Bocsi a helyes irasi hibákért de telefonról írok. És hát semmi ereje nincs. Szóval nem tudom lesz e még javulás vagy ha nem meddig fogja bírni szegény.
2016. okt. 19. 19:45
 12/30 anonim ***** válasza:
Hogy van???
2016. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Szia! Koszonom kérdésed nincs jobban. Tegnap hazaengedték a kh bol mondván már nem tudnak vele mit csinálni. Fekvő beteg pelenkazzuk teljes ellátást igényel. Nagyon gyenge. Az orvos szerint a veséje kicsit jobb . A maja viszont változatlan. És az orvos azt mondta hogy lehet hogy még egy évig húzza de nem biztos. Ápolónő vagy ok betegekhez jarok ki sajnos van rutinom a házibeteg ápolásában. Azért írom hogy sajnos mert 16 éve aposommal is végig csináltam ugyanezt a kezemben halt még. És a sogornomnel is így lesz. De nagyon szeretek betegekhez kijárni de a családtag az más. Őket jobban sajnálom mert mégiscsak velünk él. Szóval vissza térek a témához még mindig nagyon vizes a felüles is kifarasztja. Levegot is nehezen kap. Nagyon nehéz ez lelkileg nekem de szerencsére a lanyom aki ápolónő tanonc a férjem mindenki segít de javarészt minden rám jut mivel én éjszaka is riaszthato vagyok ha baj van. Nem tudom meddig fog ez tartani erőt is nehéz gyujtenem mert nemrég műtöttek a bal karom teniszkonyokkel és ganglonnal és fáj is a kezem de akkor is segitenem kell. Hát sajnos ezek vannak. Helyesirasert bocsi de telefonról képtelen vagyok helyesen írni.
2016. okt. 21. 23:46
 14/30 A kérdező kommentje:
Ja és alig bírtuk a lakásába is bevinni annyira gyenge vagy százszor megálltunk mire sikerült. Durva de tényleg úgy néz ki mint egy élő halott. De próbáljuk úgy ellátni hogy minden jó legyen neki.
2016. okt. 21. 23:50
 15/30 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos akkor tudod,hogy mi vár rátok. Nem lesz könnyű. Nagyon sok erőt kívánok Nektek, Neki pedig jobbulást amennyire lehet!
2016. okt. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Igen sajnos tudom mi lesz. Sajnos az orvos is megmondta hogy megfog halni. Nagyon szépen köszönöm a biztatást és a kedves szavakat! Majd írok hogyan alakulnak a dolgok ha érdekel. Mégegyszer köszönöm neked !
2016. okt. 22. 00:47
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet most, ha megkérdezhetem? Nekem egy rokonom hasonlóan járt, de ő felépült, letette a piát, és azóta is életben van, már több, mint 5 éve. Valamennyi ép májszövete megmaradt, és azzal funkcionál a szervezete, de hasonlóan vizesedett, sárgult, heteket volt kórházban stb. Máriatövist szedett, meg egy rakás vízhajtót.
2016. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos 2 hete meghalt. Tegnap volt a temetése. Itthon a kezemben. Senkinek nem kívánom. Az aposom 16 éve szintén a kezemben aludt el. Ápolónő létemre sok volt. Még sokk hatása alatt állunk. Sajnos a sogornömnek nem volt már egyetlen működő majszovete sem. 56 éves volt. :(
2016. nov. 20. 00:40
 19/30 A kérdező kommentje:
A rokonodnak szerencséje volt nálunk már a mariatovis sem segített volna. Ezt az orvos mondta. 5 hét alatt elvitte szegényt. Bocsi a helyesirasert de telefonról nem megy jobban az írás.
2016. nov. 20. 00:44
 20/30 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom és részvétem!
2016. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!