Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés

kb. januárban kezdődött ez egész. Azelőtt sem vetettem meg az alkoholt, ezért érthető volt, hogy nem akartam, hogy a szilveszterről maradt piák kárbamenjenek.

Szép lassan iszogattam őket, ezek ótvar szar borok, illetve pezsgők votlak, tehát kisérőnek kellett mellé még egy kis sör.

Miután kifogytam, azon volotam, hogy húde meginnék valamit. Ott kezdődött el a sunyiba pálinkázás (a pálinkát mindig is nagyon szerettem), ez márs kb ott tart, hogy naponta megiszok 2 sört, vagy egy pár feles töményet. Ha nem iszok akkor sincsen nagy baj, egyszerűen nagyon rossz mind a kedvem, mind a közérzetem és a suliban se nagyon tudok figyelni, de egy napi adag után teljesen jól vagyok.

Annyit még ilik tudni rólam, hogy bírom a piát, tehát a napi mennyiségem kb. meg sem érződik, teljesen tiszta vagyok.



2016. nov. 3. 12:40
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
16/F lemaradt
2016. nov. 3. 12:40
 2/35 Amarok Tonrar ***** válasza:
89%
Még nem, de jól haladsz, hogy az legyél. Ne igyál alkoholt pár hétig. Ha gond nélkül megy, nincs mentális függés, ami azt jelenti, hogy a kémiai függést is át tudod vészelni a leszokásnál.
2016. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
Épp az, hogy ez így már eléggé az.
2016. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Igen, vagy legalábbis nagyon a kapujában vagy. Hagyd abba. Most.
2016. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Én inkább azon csodálkozom, hogy ez még kérdésként merül fel benned, hogy alkoholista vagy-e????


Mindez csupán 16 évesen!

Fiam, "nagy" jövő áll előtted!

(Kérj segítséget.)

2016. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Kezdődő alkoholizmusnak tűnik ez alapján.

Itt még könnyen meg tudsz állni a csúszós lejtőn.

Ne igyál néhány hétig, és rendbejössz.

Ha esetleg nem sikerül, kérj segítséget!

Ha nem állsz meg, egyre rosszabb lesz, és pokollá válik az életed:

- az ivás lesz az életed fő vezérmotívuma

- egy idő után már semmilyen örömöt nem fog okozni, mégsem tudod abbahagyni.

Minél tovább vársz, annál nehezebb lesz leállni.

2016. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, múlt héten volt pár buli, de eldöntöttem hogy mától leszokok, ma reggel ittam meg az utolsó 2 felest, majd írok, hogy hogy tart a folyamat.
2016. nov. 7. 08:23
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert és tényleg tarts ki, mostantól egyáltalán ne igyál, nem ér annyit egy buli, hogy elrontsd az életedet.
2016. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

A "ma reggel ittam meg az utolsó 2 felest", az már rosszul hangzik, azt se kellett volna már. Aki igazán le akar szokni, annak nincs utolsó lehetőség, utolsó kör, mert bele se kezd. Ez a "kitartás" egészen másnapig fog szólni maximum, amíg újra az utolsó 2 felesed döntöd magadba. Szólj, ha tévedek, és jelentkezz pár hónap múlva hogy alakult?

De ha mégis kitartasz és komolyan gondolod, akkor pedig látom értelmét annak, hogy azon alkoholistáknak, akik le akarnak szokni, kvázi egy napjó jelleg szerűséget írj ide, nyomon követve a történéseket.

2016. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Amarok Tonrar ***** válasza:
Igaza van kilencesnek. Nincs olyan, hogy ez volt az utolsó, vagy már csak egyet iszom és többet nem, esetleg hogy hetente egy még nem a világ, stb. Mostantól nincs. Semennyi. Ha ez nem megy, sosem fogsz leszokni. Ha van még alkohol otthon (ami a tiéd), öntsd ki, vagy ajándékozd el, hogy kezdetnek jelképesen is megszabadulj tőle.
2016. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!