Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés

kb. januárban kezdődött ez egész. Azelőtt sem vetettem meg az alkoholt, ezért érthető volt, hogy nem akartam, hogy a szilveszterről maradt piák kárbamenjenek.

Szép lassan iszogattam őket, ezek ótvar szar borok, illetve pezsgők votlak, tehát kisérőnek kellett mellé még egy kis sör.

Miután kifogytam, azon volotam, hogy húde meginnék valamit. Ott kezdődött el a sunyiba pálinkázás (a pálinkát mindig is nagyon szerettem), ez márs kb ott tart, hogy naponta megiszok 2 sört, vagy egy pár feles töményet. Ha nem iszok akkor sincsen nagy baj, egyszerűen nagyon rossz mind a kedvem, mind a közérzetem és a suliban se nagyon tudok figyelni, de egy napi adag után teljesen jól vagyok.

Annyit még ilik tudni rólam, hogy bírom a piát, tehát a napi mennyiségem kb. meg sem érződik, teljesen tiszta vagyok.



2016. nov. 3. 12:40
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne dumáljátok bele a kudarcot, lehet, hogy menni fog neki.

A hirtelen elhatározásból történő leszokások nem szoktak sikeresek lenni. Előre ki kell tűzni a napját, legalább 2 héttel, és pontosan meghatározni, hogy mi a cél (soha többet életemben egy kortyot se, vagy valami más).

Ajánlom mindenkinek ilyen problémával Allen Carr EASYWAY módszerét, az alkoholról is rengeteg embernek segített leállni, a cigit pedig több millióan rakták le vele.

2016. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Az EASYWAY módszer-rel már millióan leszoktak, no meg vissza.:)


A piával is az a helyzet, hogy addig amíg ő úgy éli meg, hogy szereti a piát, addig csak egy leszokott piás marad.

Utáld meg az ivást! Ne úgy hagyd abba, hogy te valami jó-ról mondasz le. Inkább gondolj rá úgy, hogy te most megszabadulsz a piától.

2016. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Mi van veled Kérdező ?
2016. nov. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Egyelőre megvagyok :D

Ma nem voltam suliba, tegnap a 2 felesen kívül mást nem ittam...

Délelőtt eléggé kívántam, de helyette csináltam a szokásos "pótcselekvésem", az a ciginél is segített :D

(igaz, arra nem nagyon voltam ráálva, inkább csak megszokásból gyújtottam rá, és a mai napig szivaorzok)

2016. nov. 8. 13:49
 15/35 anonim ***** válasza:
51%

És te ezt csak így megteheted, hogy "ma nem voltam suliba"-n?


Akkor itt nem csak a piával vannak gondok.. Ráadásul, ha legalább elmentél volna, akkor sokkal jobban le tudtad volna magadat foglalni, emberek között vagy, oda kell figyelned, jelen kell lenned, nem pedig csak otthon "á, elütöm a napom, szivarozgatok".


Itt a baj akkor NEM CSAK az alkohollal van úgy látom, hanem azzal is, hogy unatkozol, kivonod magad a kötelességből, mi lesz így veled?


Munkahelyen és az életben se fogod megállni úgy a helyedet, ha nincs benned semmi kötelességtudat, igyekezet, szorgalom.


Akkor még, ha le is szoksz, zuhanórepülésben fogsz visszaszokni rá, mert mindig "lesz indok", hogy "miért" igyál, de tegyük hozzá, hogy ezeket csakis saját magadnak köszönheted.


Te tényleg ilyen lazán és slendriánul veszed az élet dolgait? Mert nagyon nem kéne.. Egyenes következménye lesz amikről írtam.


16 évesen akiben van némi nemű kötelességtudat és törekvés, az még iskola mellett is dolgozik. Részben azért, mert muszáj, pl. valamilyen gyakorlatra jár, részben pedig, hogy legyen saját zsebpénze, de van olyan is, ahol olyan szegények kérlek szépen, hogy örülnek, ha legalább a gyerek tud dolgozni és hazaadni, segítve ezzel is a családját.


Neked nem volt kérdező meleg szeretetben részed? Család, apa, anya, testvérek, tudod? Egy közös program családilag, vagy leültök együtt az asztalhoz vacsorázni, hétvégén pedig együtt ebédelni, ilyesmi.


???

2016. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
te 45%-os okoska, mit ítélkezel mások felett? Egy mondat miatt, mert a kérdező nem volt ma suliba te elhordod mindennek... és ha beteg, vagy tökömtudja mi baja...ez kizárólag az ő magánügye. Hogy mennyi retardált van pff
2016. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
51%

Ha beteg lett volna, akkor nem szivarozott volna... Okoska.


Különben se tudsz értelmezni, mert azt írta, ma nem mentem suliba. Azaz, lógott, nem akart. Nem azt, hogy beteg. Okostojás.

2016. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
"Utáld meg az ivást! Ne úgy hagyd abba, hogy te valami jó-ról mondasz le. Inkább gondolj rá úgy, hogy te most megszabadulsz a piától." - az EASYWAY-nek pont ez a lényege. Tudom, hogy sokan visszaszoknak, mert valami súlyos probléma van a háttérben, ami nincs feltárva (se, nemhogy megoldva).
2016. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Kedves 45%-os, szerinted betegen menjek iskolába? Valamire való diák suli mellett dolgozik? Képzeld, nyáron dolgoztam, nagyon jó érzés 40 fokban füvet nyírni, de ettől függetlenül megyek jövőre is. Honnan veszed hogy szivarozgatok? Néha szoktam, de már vagy 2 hete nem volt a számban. Úgybevezett elit iskolába járok, kíváncsi vagyok hogyan bírnád, pláne hogy még dolgozol is mellette, plusz ugye a bejárás.

És igen, képzled engem szeretnek is, nem saját magadból kell kiindulni.

Eddig simán megvoltam, de úgy megkívántam egy nyugtató felest, szerencse hogy jöttem suliba. Már önmagában ezek a narkós haverjaim is felb#znak, nem kellenek ide még fas zságokat írogatók...

2016. nov. 9. 08:55
 20/35 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy sokan visszaszoknak, mert valami súlyos probléma van a háttérben"


Tudom, hogy ezt próbálják elhitetni... De, nincs senkivel, semmilyen probléma.Sőt! A probléma a társadalommal van...

2016. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!