Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem a John Hopkins Egyetem alkoholizmus tesztjét, s a végeredmény ez lett: "Mivel legalább három kérdésre igen volt a válasza, Ön valószínűleg már alkoholizmusban szenved. Kérjen segítséget a leszokáshoz!"

A következő kérdésekre válaszoltam igennel:

- Volt-e alkoholista a családban? Nos volt, történetesen az egyik nagyapám, akinek ennek ellenére egyik gyereke sem lett az.

- Szokott ön egyedül alkoholt fogyasztani? Hát igen, amikor már fölbontva áll egy üveg bor a hűtőben jó ideje, akkor előfordul, hogy este töltök magamnak egy pohárral, és uram bocsá', nem ébresztem föl a férjemet, hogy koccintson velem...

- Előfordult-e már önnel, hogy adott napszakban alkohol fogyasztására vágyott? Igen, esténként olykor(!) előfordul, hogy jól esne egy pohár bor. Egyébként meg minek iszik, aki nem vágyik rá? (Feltételezem, itt szimplán nyelvileg helytelenül tették fel a kérdést, és arra gondoltak, hogy adott napszakban rendszeresen fölmerül-e a hiányérzet.)

- Fogyasztott már alkoholt, hogy társaságban fesztelenebbül viselkedjen? Igen, életemben kb. 2x.


Szerintetek mennyire hiteles ez a teszt? Ez alapján kb. minden 0.8-dik ember alkesz.



2016. szept. 13. 11:02
 1/7 papagenou ***** válasza:
töltsd ki angolul ha nem vagy biztos a kérdésekben. szerintem 3igentől még nem lesz valaki alkoholista, bár nem mindegy persze h melyik kérdések. s inkább itt a baj. van közte olyan h késel munkából, ártalmas vagy, nem törődsz semmivel stb meg olyanis h csak kis önbizalmat építesz belőle, ami azért baromira nem egy súlycsoport. szal ez egy nagyon worst case scenario, ha három olyat mondasz igaznak, akkor lehet bajod van de ha három "ártalmatlan" dolgot, akkor csak átlag ember... nincsenek súlyozva a kérdések s válaszok, innentől hülyeség.
2016. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez nyilvánvalóan erős túlzás így. Szerintem akkor mondható alkoholistának valaki, ha minden nap vágyik az alkoholra, és már ez irányítja más szokásait is. Vagy ha nem tudja alkohol nélkül jól érezni magát, stb.
2016. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a teszt szerintem hulyeseg, barkinek kiad minimum 3 igent. Nekem ez lett az eredmeny:


Kiértékelés


Mivel legalább három kérdésre igen volt a válasza, Ön valószínűleg már alkoholizmusban szenved. Kérjen segítséget a leszokáshoz!

Alkoholizmuson a rendszeres (napi) és/vagy nagymenniységben történő alkoholfogyasztást értjük. Eszerint két formája van. Az első a függőség, ami mindennapos, és egyre nagyobb menniységű alkoholizálást jelent, és jellemző a napközbeni ivászat is. Nem feltétlen jár részegséggel!


Ha kimarad egy nap (józan), akkor megvonási tünetek lépnek fel (remegés, hányinger, izzadás, alvászavar, netán hallucinációk, epilepsziás roham).


A második az abúzus: pl. hétvégente kontrollálatlan alkoholfogyasztás, részegségig!

2016. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pontosan tudod hogy ökörség.

Megmagyarázod miért iszol na ez a gyanus :)

2016. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

Egy egy rossz változat. Itt a Johns Hopkins teszt angolul:


[link]



A családos kérdés nincs benne.


A harmadik kérdés valójában „szokott-e naponta ugyanabban a napszakban alkoholra vágyni?”. Nem mindegy...


A negyedik kérdés pedig „iszik-e azért, mert félénk más emberekkel szemben?”.



Tehát az eredeti tesztből lényegében egyre válaszoltál igennel.



Mellesleg az eredmény se annyi, hogy 3 igennel már menjél orvoshoz... a 3 igen „valószínű alkoholprobléma”, a 4–7 kezdődő alkoholizmus.

2016. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre a három kérdésre kb 10 emberből 8 tudna igennel válaszolni. Hülyeség ez a teszt.

Ki az, akivel nem fordul elő néha, hogy egyedül iszik? Ki az, akivel nem fordul elő, hogy mondjuk egy meleg nyári nap végén megkíván egy pohár sört?

2016. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze ha alkoholista vagy és nem akarod bevallani, akkor is ezeket a válaszokat adod rá, amiket itt fentebb leirtatok.

Ez a teszt hülyeség...

Szerintem probáld meg angolul, hátha ugyy nem az jön ki...

Szerintem az az alkoholista aki nem birja ki..... e én tuti nem. .... biztos hogyénnemtutira. Ez egy rossz teszt...

Ménem tudod te ezt eldönteni teszt néékül? Nem kell elmondanod senkinek, de ha mélyen magadba nézel és úgy érzed függő vagy, akkor ha szeretnél, tehetnél ellene.

2016. szept. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!