Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfázástól ájulás?

Megfázástól ájulás?

Figyelt kérdés

Természetesen beszéltem orvossal,de az ünnepek miatt nem igazán elérhetők, vagyis csak telefonon.


Gyerekekkel dolgozom. Többször előfordul, hogy náthás vagyok. Részben a gyerekektől kapom el. Egy ideje most is náthás vagyok. Lázam gyerekkorom óta nincs. Maximum 5 évente egy pici hőemelkedésem.


Csütörtökön szerepeltünk. Többször blúzban kiszaladtam az udvarra illetve egy másik épületbe, mert pakolásztunk.



Pénteken kezdtem rosszabbul érezni magam, jobban köhögtem. Antibiotikumot+köhögés elleni gyógyszert vettem be. Nem minden alkalommal szaladok dokihoz,hisz kb. mindig ugyanazt szedem.


Na de,most mikor bevettem, hidegrázásom lett,és nagyon fájt a fejem. Mikor hazafelé mentem már nagyon erős fejgörcseim voltak. Aznap 37 feletti lázam volt, ami nem magas,csak nagyon fájt a fejem. Erős hidegrázásom volt egész nap,este pedig elájultam. Másnap 40 fokos lázam volt egész nap. Nehezen le sikerült verni, de az elején csak tizedeket csökkent.


Az egyik dokit nem sikerült elérni. A másik azt mondta,hogy az ilyesmi előfordul, illetve az ismerős nővér is ezt mondta. Valami vírus,az ájulás meg amiatt volt, mert leesett a vérnyomásom.


Tudom, hogy az ilyesmit csak a doki tudja (vidéken vagyok amúgy), de így az ünnepek idején nem túl segítőkészek.


Ha valakivel előfordult hasonló, az megmondaná, hogy ez vajon vírus vagy ennyire megfázhattam?


Bocs, ha hosszú lett, de nálam ez eddig egyedi eset.


2016. dec. 25. 17:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Lemaradt: Ma reggelre még egy herpesz is kijött a számra.
2016. dec. 25. 18:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre legesélyesebb az influenza, nem nátha. Bár mindkét betegség kezelése azonos.

Amúgy vírusos megbetegedésekre az antibiotikum nem hat, legfeljebb csak a szövődményekre; és a nátha is cseppfertőzéssel terjedő vírus.

2016. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!