Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek végbéltáji panasza...

Akinek végbéltáji panasza volt (aranyér, végbélrepedés) volt hogy az ülés kifejezetten jol esett? És a csipö érzésen kivül más panasza nem volt?

Figyelt kérdés

A történetem röviden:több éve szültem,terhességem végén aranyerem lett.Nem volt vele problémám,kenegettem pár napig,de semmi nem történt.

Eltelt pár év,panaszom nem volt igy nem mentem vele orvoshoz.

Pár napja viszont volt egy lágyabb székletem,ami mintha kicsipte volna a börömet(?)És ugy éreztem az aranyerem is begyulladt.Bekentem ProktisMPlussal,az aranyerem már nem gyulladt szépen elernyedt.De székelés után még mindig érzek börirritáciot.Nem az aranyeremnél hanem bentebb a végbélben.Proktissal probáltam azt is kenni,de semmi.Majd Bepantennel,az jo rá.Ülni kifejezetten kényelmes,jo vele.

Mi lehet ez?Volt már valaki igy?A héten megyek dokihoz,de addig is érdekelne mi lehet?

Ja a székletemmel minden ok,nem erölködök,napi 2x(reggel este van)


2017. ápr. 3. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta van, egy akkori durvább székrekedés miatt, de csak az a fajta ami akkor jön "elő", ha problémás az anyagcserém (hasmenés vagy székrekedés), illetve nagy hidegben, vagy ha nehéz dolgot kell cipelni.


Utóbbi két esetben elég kellemetlen, ráadásul tenni sem tudok ellene, egy idő után elmúlik, ha pedig az anyagcsere okozza, akkor rögtön megyek zuhanyozni és a szappan segít rajta. Egyedül a vérzés ami nem tetszik, elég félelmetes még így is, hogy hozzászoktam.


Bár lehet, hogy nemenként eltérő, nem tudom nálatok nőknél, hogy is van ez.


Lehet mégis el kellene menned orvoshoz, és "kiszedetni", ha olyan fajta. Elvileg sitty-sutty végeznek.


De megértem ha félsz elmenni, én is félek...

2017. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sajnos szorulásos vagyok, bár nem mindig. Nekem sajnos olyankor reped és vérzik.

Egyszer megkellett néznem a tükörben hogy milyen mert nagyon fájt. Látszódott a repedés tökre megijedtem.

Aztán akárhányszor mentem wc-re éreztem hogy egyre rosszabb, már nem mertem kakilni. Nekem mindenhogy fájt. Olyan érzés volt mintha ott be lett volna csípődve a bőr. Ha ültem, feküdtem, álltam. Megőrültem már.

Aztán vettem Spertit, használtam egy nap kétszer és nekem az segített. Viszont aranyerem nincs.

2017. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én ha megnézem tükörrel,semmit sem látok,csak az aranyeret.De az sem duzzadt.

Semmi repedést,csikot,semmit.

És az a fura hogy csak székelés után érzem,nem is közben,hanem mondjuk 5-10perc elteltével.De ha bekenem,leülök pár percre,akkor megnyugszik.Szerencsére nem vérzik.

Dokihoz megyek,már rászántam magam,pedig iszonyat félek töle.Félek hogy van valami mélyebben a végbélben :/

2017. ápr. 3. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!