Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez lehet sclerosis...

Szerintetek ez lehet sclerosis multiplex?

Figyelt kérdés
Onnan kezdenem hogy 3eve panikbeteg vagyok. Nagyjabol egy honappal ezeleott egyszerre elkezdett zsibbadni a bal kezem es labam. Akkor nagyon megijedtem hogy ez nem e agyverzes. De elmultak a tunetek. Aztan 3nappal ezelott mikozben neztem a telefont eszrevettem h mint a betuk es szamok eltolodnanak. Tehat ahogy nezek egy betut mintha az alja meglenne csuszva es halvanyabban latom. Ezt mar maskor is tapasztaltam csak oldal iranyban. Voltam szemeszeten semmi rendelleneset nem allapitottak meg. De annyira ideges lettem tole h az egesz baloldalam elkezdett zsibbadni ami azota is tart, tehat a kezem( foleg a tenyerem) labam, arcom, oldalam es a bal herem is. Ez neha erzeketlensegge vagy fajdalomma alakul. Azota gondolkodok higy mi van ha ez agyverzes vagy sclerosis multiplex. Elsosorban a temahoz ertoktol vagy ezzel a betegseggel elokrol varok valaszt. Nagyon aggodok 21/F

2017. okt. 7. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne a gyakorikérdéseken várj választ, mert ez nem az orvos válaszol rovat, hanem a háziorvosodtól. Bármi lehet a súlyos betegségtől az öngerjesztő pánikbetegségig. Zsibbadással, látászavarral neurológushoz kell menni. Ki kell zárni minden lehetséges szervi okot, és ha ez megtörtént, akkor jön a pszichológiai oldal. Irány a háziorvos hétfőn.
2017. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És ha mégis SM, az sem a világ vége.A mai gyógyszerekkel a legtöbb most diagnosztizált SM beteg minőségi életet élhet.
2017. okt. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy az első zsibbadás meddig tartott. Ha 24 óránál kevesebb ideig, akkor - önkényes definíciószerűen - az orvosok nem tulajdoníthatják SM fellángolásnak. A második viszont tipikus SM tünet, bár a zsibbadás és a fura látás általában külön-külön jön. Attól viszont, hogy SM tünet, még nem biztos, hogy SM, lehet más is. El kell menni orvoshoz, csinálnak egy MRI felvételt (fájdalommentes), és azzal ki tudják mutatni, ha SM miatt van (bár a biztos diagnózist más vizsgálatoknak is meg kell erősítenie). Enélkül senki sem fogja tudni megmondani, hogy SM-e, csak találgatni lehet. Ha annak tűnik gyógyszerként első körben szteroidot fognak ajánlani. Ez arra jó, hogy rövidebb ideig tartson a zsibbadás/látásprobléma. Arra nincs hatással, hogy hosszabb távon mi marad meg a problémákból és mi gyógyul meg.


A gyakori SM tünetekről itt olvashatsz még: [link]

2017. okt. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyakorló 20 éve SM-esként írom, hogy az orvosok bármit tudnak SM-ként diagnosztizálni, ami a tipikus tüneteket mutatja. Ha elsőre SM-esnek diagnoszitzálnak is, csak MR és agyvíz vizsgálati lelet után hidd el.

Az SM gyógyszerek felirásakor több orvos együttes véleménye alapján döntenek (neurológusok és radiológusok véleményei alapján).

Van akit ezek nélkül is annak diagnosztizálnak: ilyenkor ajánlott a kételkedés (hogy valóban az-e).

Úgyhogy ne ijedj meg egyből akkor se, ha mégis erre jutnak.

Gyakran nem jut eszükbe más és ma elég divatos lett az SM.

És élj nyugalmas életet, ne izgulj feleslgesen.

2017. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!