Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség jele lehet?

Cukorbetegség jele lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves fiú vagyok, és családtagok mondták, hogy 2-3 hónapja édesebb szagú a vizeletem, ma reggel pedig különösen az volt, ezen kívül térképnyelvem is lett. Reggeli után kb 10-15 perc múlva (már tudom hogy nem akkor kellett volna) megmértük a cukromat és 7.0-volt. Az elkövetkezendő napok egyikén majd éhgyomorra is megmérem, csak elfogyott a tesztcsík.


Rólam: Az elmúlt két három hónapban erősen változtattam az étrenden, elkezdtem tudatosan tervezni és sokkal egészségesebben enni, Pl:

napraforgó olaj helyett kókuszzsír,

ásványvizet elhagytam, helyette sima csapvíz

Reggeli kávét teljesen elhagytam (cukor miatt, ami nélkül nem szerettem inni)

Átlagos napi étrendem: reggelre: sima zabpehely magvakkal (én kevertem ki), ebédre csirke valamilyen formában, Uzsonnára szendvics (tanulásra ad energiát, szénhidrát miatt pedig a 1,5-2 óra múlva edzésre), Vacsorára/közvetlen edzés utánra pedig két főtt tojás+ fehérjeshake és 10 szem szőlőcukor.

Edzés: Heti négyszer-ötször súlyzós, kardiót valahogy beleakarom venni, csak a késői kressz oktatás miatt a súlyzós se jön össze mindig úgy ahogy tervezem, majd ha vége lesz.

Három hónapja 94-95 kg voltam, Ma 83-84 kg, de az erőszintem jelentősen növekedett.


Ha eljutottál eddig a sorig, akkor köszönöm, hogy végigolvastad, és meg szeretném kérdezni, hogy szerinted valamilyen betegségem van, vagy csak a szervezetem még nem teljesen állt át az új életmódra.

Válaszodat előre is köszönöm.



2017. okt. 14. 11:09
 1/3 anonim válasza:

Helló! A leírtak alapján nehéz lenne eldönteni. A cukorbetegségre általában az alábbi tünetek hívják fel a figyelmet: sok vizet iszol, nagyon gyakran kell vizelned (ha magas a vércukor akkor a vizelet szinte átlátszó, színtelen) Fáradékonyság, látásromlás, nagyon magas vércukornál hányás.

Egyébként evés után a 7.0 az nem rossz, amikor én lettem cukorbeteg nekem 24.5 volt. Az lenne a jó ha majd megmérnéd étkezés előtt és 90 perccel étkezés után.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van szívesen válaszolok.

Cukorbeteg 17/f

2017. okt. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és kitartást hozzá!
2017. okt. 15. 11:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra 5,9; étkezés után két órával 8,2 a határ. Alatta jó, neked valószínű, hogy jó lesz.
2017. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!