Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon szédülök mikor hirtelen...

Nagyon szédülök mikor hirtelen mozdulatot teszek. Mitől lehet? Mikor induljak orvos irányába?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel ugy ébredtem hogy nagyon szédülök,semmi egyéb panaszom nincs.2 napja tart mostmár ....vérnyomásom 100 per 60 40 éves ffvagyok

2017. nov. 15. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, forgó szédülés? Hirtelen fejmozdulat váltja ki? Hányinger kíséri? Az egyes rohamok viszonylag hamar elmúlnak? Ha igen akkor szerintem benignus paroxismalis positionalis vertigo BPPV a diagnózis. Ezt háziorvos kolléga persze meg tudja erősíteni.

Keress rá a neten az Epley tornára és csináld!

2017. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ez igy pontos.mintha én irtam volna le.....köszönöm a gyors választ
2017. nov. 15. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Ó örülök hogy segíthettem. Gyakorlatilag ilyenkor pici kristályok szabadulnak el a belsőfülben. A már említett tornával lehet helyrerázni őket.
2017. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Meszaros Meli válasza:
Nálam kb 4 éve kezdődött és minden évben ősszel szédülök kb 3-4 hétig. Nem tudom mit tegyek hova forduljak senki nem tud segíteni. Eredményeim jók, fülészeten is voltam. Ez a szédülés inkább csak akkor van ha lehajolok fejmozgatásra hanyattfekszem. Egyéb tünet nem társul mellé!
2017. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!