Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magnéziumtól hasmenés? De...

Magnéziumtól hasmenés? De ugyanakkor továbbra is magne hiányom van?

Figyelt kérdés

Amiota szultem magnezium hiannyal kuzkodom, 10 felet kiprobaltam, egyik sem hatasos.

Reggel megiszom a kavet, es elkezd ugralni a vadlim, aztan beveszem a magneziumot es hasmenesem van tole.

Patt helyzet. Ilyenkor mi van?

Tudom ne igyak kavet, de nem ertem. Miert van hasmenesem ha ugyanugy magne hianyom van?

A hasmenes epp hogy azt jelzi, hogy tulon tul sok van a szervezetben.

Megis tikkel a szemem, ugral a vadlim, szivritmuszavarom van, gorcsol a szivem korul (mind magne hianyra utal)


2018. júl. 19. 10:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Akkor egyetlen egy szem panangin forte magneziumtartalma sem olyan nagy, megis attol is hasmenesem van.

Sot, szedtem glutamint is a belem helyrehozasa miatt, de mar az is meghajt.

2018. júl. 24. 10:29
 12/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Szerintem a szitu az, hogy a sok hasmenés legyalulta a bélflórádat, így először helyre kellene állítani, akkor nem szaladna át rajtad minden. Az egészséges bélflóra amúgy is sok tápanyag és ásványi anyag felszívódásának alapja, szóval érdemes lenne valamilyen probiotikumot nézni és legalább 2-3 hétig szedni, eközben pedig tartózkodni mindenféle hasmenést kiváltó dologtól. Ha nagyon vágynál a magnéziumra, akkor érdemes megpróbálni a bőrön át felszívódó magnéziumot, dm-ben is kapható, bár kissé drága, de ez elkerüli a bélrendszert, nem okoz hasmenést. A bőrön át amúgy is hatványozottan jobb a felszívódás. A Panangin Forte 23,6 mg magnéziuma biztos, hogy nem okoz hasmenést. Olyan probiotikumot nézz, aminél megoldható, hogy egyszerre beszedj minimum 4 milliárd egyedet, pl. Béres probio napi 1 vagy Jutavit 1x2, Lactobifid napi 1 vagy Florabalance+ stb.
2018. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!
2018. júl. 25. 09:35
 14/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy ha vegytiszta magnézium-kloridot szerzel és azt oldod fel vízben, az kb. ugyanaz, mint a dm-es magnézium spray, csak az ára kevesebb néhány helyiértékkel. Maximális oldatba juttatható mennyisége 20 fokon 542 g 1 liter (desztillált) vízhez.

A dm-es spray 100 ml 1700 Ft ( [link] ), magnézium-klorid port véve pl. élelmiszeripari adalékanyagként ( [link] ), hát ugye nem kell elemezni... a dm-es mennyiség így 98 Ft, bár szóróflakon nélkül, de az nem egy nagy veszteség. Így akár egy szivaccsal is bemasszírozható. Ez egy elég béna anyag, nem véletlen nevezik olajnak, tényleg olyan, térdtől lefelé ajánlom, mert érzékenyebb bőrfelületeken pirosodást, kiütést is okozhat. A csípő érzés normális a lábon is. Érdemes 20 perc múlva lemosni. Nyilván a bőrön át felvett Mg is a teljes szervezet magnéziumát pótolja, nem csak az alkalmazás helyén lévőt, de ha pont valami magnéziumhiányos tünetet mutató helyre kened fel, akkor ott gyorsan segít.

2018. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Pedig sokan mondjak, hogy transzdermalisan nem potolja a test magne hianyat csak ott hat ahol eppen befujom.

Nekem van olajom es nem ereztem jonak.

A rangatozas a vadlimban 2 ora mulva ujra kijott. Most, hogy alig eszem magnet sajnos a talpam is huzza.

Most iszok egy keves citratot, meglatom mi lesz. Napok ota alig szedtem.

2018. júl. 25. 20:45
 16/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, amikor valaki bedobja ezt a transzdermális műszót, mindig cigánykereket vetek. :D Nem, ettől nem lesz egy véleményből érv. Ne használd, ha nem tetszik, de ne azért ne használd, mert "sokan" valahogy vélekednek. Sokan mások úgyis pont teljesen ellentétesen gondolják. ;) A bélflórára mindenképp érdemes lenne gyúrni, a hasmenéses tünetek befejeződése nem jelenti azt, hogy teljesen helyreállt a rend, még szükséges minimum 2 hét utána, de őszintén szólva a mai táplálkozásunk mellett teljesen egészséges embereknek sem árt akár folyamatosan bélflóra támogatást végezni.
2018. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Evi 4x vegzek belflora erosito kurat, pre es peobiotikummal, az egyik kuram most ert veget. Emellett glutamint szedek a belflora szereti de nagyon. Azota nincsenek hatalmas pattanasaim az allamon.

A boron at felszivodo magne nalam semmit sem ert, ugyanugy izgatott ideges voltam. Normal magne potlasnal ez megszunt.

Most nagyon kivsi adagokbam szedem a citratot es eddig jo igy.

2018. júl. 26. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!