Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elfertozodhet a seb?

Elfertozodhet a seb?

Figyelt kérdés

Ma egy rozsdàs szogbe leptem. Fel oran belul már az ugyeleten voltam es mondtak hogy 16 even alulinak nem kell tetanusz oltás. Lefertotlenitettek es raktal ra betadintapaszt es mondták ha 3-4 ora mulva piros lessz fáj es bedagad akkor irány a sebeszet mert szennyezodes lehet benne es elfertozodhet. A sebb mellett mintha valami fekete lenne

[link]

Itt a kep

Mennyi az esely ra hogy ez megtortenik?


2018. aug. 25. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

1: Gratulálok, hogy nem adtak tetanusz injekciót (bár ha 1 éven belül kaptál, akkor tényleg nem kell)

2: Ha megfelelően ellátták, akkor kicsi a valószínűsége, hogy baj lesz, ne aggódj.

3: Nem kellett volna levenned a sebtapaszt.

2018. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tetanusz 5 évig véd, ezért nem kaptál. Én nem látok semmit a sebben, szerintem rendben van. Ha elfertőződne, bedagadna, fájna, és genny jönne belőle.
2018. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :)
2018. aug. 25. 15:06
 4/4 A kérdező kommentje:
És nem gáz ha nem adott tetanusz oltást? 2 év után még müködik az oltás? Nem lessz piros csil? Mert azt nem venném észre mert a sarkamon van ahol vastag a bőr
2018. aug. 25. 20:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!