Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó volt, vagy van...

Nyirokcsomó volt, vagy van valakinek a nyakán? Mandula tájékán? Hol nézik meg?

Figyelt kérdés
Tudom háziorvos,de az nem foglalkozik semmivel :( Műtötték valakinek?

2018. okt. 6. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyilván műtötték már valakinek.

Keress másik háziorvost, olyat, akiben megbízol.

2018. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta vannak megnagyobbodott nyirokcsomóim végig a nyakam mentén mindkét oldalon. Semmi bajom nincs. Autoimmun betegségem van. Igazából mondták, hogy lehet életem végéig megmaradnak.

Amúgy ha mostanában estél át egy légúti megbetegedésen, akkor teljesen normális, időbe telhet, míg visszahúzódik.

Mindenesetre, ha nem múlna, nőne vagy fájna minden más tünet nélkül, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

2018. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Több mint 2 éve van sok megnagyobbodott nyaki nyirokcsomóm egy elhúzódó felsőlégúti fertőzés óta.

Háziorvosnál, vérvételen, füll-orr-gégészeten (ide nem kell beutaló) és nyaki ultrahangon voltam velük. Eleinte pár hónapig elhúzódó köhögésem is volt, és esetleges bakteriális felülfertőzésre gyanakodva kétféle antibiotikumot szedtem. A köhögés a 2. kezelésre elmúlt, de a nyirokcsomók megmaradtak.

Végül semmi kórosat nem állapítottak meg az nycs.-król az ultrahangon sem, 1-2 cm-esek, reaktívak, de semmi okuk nincs erre. Azóta is megvannak, de semmi bajt nem okoznak, nem kell velük foglalkoznom.

2018. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2 vagy ,2- fél cm lehet.

Pajzsmirigyem is van. Hülye kérdés lehet hányingerem valamelyiktől?

2018. okt. 6. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű a pajzsmirigyprobléma? Ha esetleg autoimmun, akkor akár össze is függhet a nyirokcsomókkal. Kérj ultrahangra beutalót.
2018. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Kérj ultrahangra beutalót."


Diktál a beteg, írja a doktor? Majd a doki eldönti, hogy milyen vizsgálatra van szüksége, nem?

2018. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomókat nem szokják kiműteni. Kivéve ha rákosak
2018. okt. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy autoimmun-e vagy sem,mert nem küldenek sehova,csak szedem a pajzsmirigy gyógyszert.talán keresek egy másik orvost.
2018. okt. 7. 09:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam,hogy nem műtik,volt szomszédba ,vagy 6-7 éve ilyesmibe halt meg,a nő de ő rákos volt.azt hiszem.
2018. okt. 7. 09:04
 10/10 anonim ***** válasza:

A megnagyobbodott nyirokcsomók és/vagy pajzsmirigygöbök legtöbbször jóindulatúak, nem kell egyből ilyen rosszra gondolni.

Egyébként a leleteiden meg tudod nézni, hogy milyen típusú a pajzsmirigyprobléma. Ha pl Hashimoto, akkor az autoimmun. Ott gyakori a göbösödés.

És a nyaki nyirokcsomók akár ettől teljesen függetlenek is lehetnek, mint pl írtam, akármilyen légúti fertőzéstől lehet és akár tartósan meg is maradhat.

2018. okt. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!