Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bizfosan rákos vagyok?

Bizfosan rákos vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok ez a mellkas rontgenem kerlek irjatok le aki ert hozza mit is jelent pontosan nagyon felek :(


Mellkas felv.:

A rekesz norm.allasu, eles konturu.sinusok szabadok.

Bal oldalona kozeparnyek jelentosen kiszelesedett, a hilusmagassagaban kb 5 cm szeles, lateal felé éles konturu homogen arnyekoltsag van a kozeparnyek mellett. A hilus magassaganak megfeleloen 46 mm atmeroju, elmosodott konturu legtartalom csokkenes is latszik.

A jobb tudo legtarto


Velemeny: bal oldalon medastinalis terfoglalo folyamat jelei lathatok. Pulmonologiai consilium es CT vizsgalat javasolt.

Egyeb helyen levo megnagyobodott nyirokcsomok is szerepelnek az anamneziseben

Haematologiai kivizsgalas javasolt.


Ugy kezdodott az egesz hogy a mellemben volt egy csomo vettek belole biopsziat gyullaasos nyirokcsomo jott vissza a nyakamban a kulcsontomnal is vannak nyirokcsomok mar ket antibiotikum kuran tulvagyok de nem segit par napig jo utana faj a mellkasom....

Es a mellemen a mellbimbomnal odemas volt es most annak a odemanak a helyen kicsit piros...


Kerlek titeket aki td segitsen irja meg mi lehet ez...:( most jon a hetvege es en nem fogom ki birni :(



2018. nov. 23. 13:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/124 A kérdező kommentje:

Voltam haziorvosnal a vereredmenyem meg most is csak gyulladast mutat... a ctrol elobb hivtak hogy holnap nem jo mert elromlott a gep csak azombaton tudok menni hetfon pedig mellkas sebeszetre...

Az orvosomat megkerdeztem mert meg mindig ezt nem tudom megerteni hogy a kulcsontomnal a nyakamnal a honaljamnal es a mellemben a nYirokcsomok amik megvannak nagyobbodva es szovetmimta negativ lett hogy ez hogy lehet aztmomdta a kettonek semmi koze ashoz tehat ami a mellkasomban van az nem fugg ezzel ossze... hat azeeintem viszont ossze fugg mert mi mastol nagyobbodtak volna meg ezek hiszen masok is irjak hogy ok is igy vettek eszre es igy lett meg a diagnozis hogy a megnagyobbodott nyirokcsomobol vettek mintat es meglett a diagnozis ...

2018. nov. 28. 12:01
 22/124 anonim ***** válasza:

Szia! Jó, hogy csak gyulladás volt a vérképben. Ha limfóma lenne szerintem az látszana a laborban is, nem? S ha limfóma lenne akkor bizony összefüggés lenne a tüdőben talált nyirokcsomó - már ha az a térfoglaló folyamat - s a többi megduzzadt nyirokcsomód között. Sajnálom, hogy kési a CT vizsgálatod, de ha még a héten meglesz, az is szép idő.


"Mit mutat a teljes vérkép?


A vérben lévő alakos elemek, köztük a vörösvértestek (vvt vagy RBC - red blood cells), a fehérvérsejtek (fvs vagy WBC - white blood cells) és a vérlemezkék vagy trombociták (thr vagy PLT - platelet) abszolút számának meghatározására végzik. Ezekből többek között vérszegénységre, vérvesztésre, kiszáradásra, a szervezetben lévő gyulladásos folyamatokra, a vérképzőszervekből kiinduló daganatos betegségre (leukémia, limfóma), illetve egyéb vérképzőszervi betegségekre (pl. csontvelő-elégtelenség),véralvadási zavarok okára lehet következtetni."


[link]

2018. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/124 anonim ***** válasza:
Látom, a másik oldalon amit ajánlottam, ott is válaszolnak neked. Hallgass rájuk (is), főleg "chillout"-ra, ő nagyon eszes személy :) S ne aggódj, a kivizsgálásod szép ütemben megy. Lassan minden kiderül, és végre megnyugodhatsz.
2018. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/124 A kérdező kommentje:
Annyira örülök hogy vannak emberek akik válaszolnak és ilyen kedvesek vagytok :) köszönöm nektek :)
2018. nov. 28. 17:30
 25/124 A kérdező kommentje:
Egyebkent amit a rontgenen talaltak azt megneztek sziv UHval es nem a tudomon van nem is a szivemen hanem a hat uregben a sziv es a tudo kozott tehat a mellkasomban es uH szerint tobb nyirokcsomo
2018. nov. 29. 10:12
 26/124 A kérdező kommentje:

Gat uregben *

A sziv Uh-n egy nagyon kesves isos orvos volt nagyon ert a szivekhez es latta jol hogy nyirokcsomo es megkerdeztem hogy es ekkora lehet egy nyirokcsomo? Aztmondta ez nem egy hanem tobb csak megvannak nove ezert nez ki a rtg egynek... es nem a tudomon van fajta egyik szervemen sincs rajta hanem a ketto kozott a gat uregben


Amugy semmi tunetem sincs semmim sem faj nem izzadok, viszketek ...semmi a megnagyobbodott nyirokcsomokbol csak a nyakamban egyet es a kulcsontomnal egyet erzek de kisebbek ezek is mar sztem egy centisek sincsenek foleg ami a nyakamban van... es osszevissza mozognak a tobbi le ment...

2018. nov. 29. 23:26
 27/124 A kérdező kommentje:

Megvan a ct lelet :(

Reszletes lelet: a felso elulso mediastinumban lathato egy nagy kiterjedesu forditott v alaku lagyresz denzitasu terime. Amennyire alakja elhelyezkedese alapjan megitelheto kb 6,5x5 cmes. A folyamat azonban nem csak a mediastinumban kovetheto hanem kinyulik a bal mellkasfel fele es a sziv mellett caidal fele is terjed. Ez a komponens kb 7,3x4 cmes. Emellett meg aprobb reszben kulonallo reszben a fentiekkel osszefuggo lobilalt szerkezetu lagyresz komponensek is vannak. A kontrasztanyagfelvetel tobbnyire igen halvany, de ezen belul is van kevesbe es kisse intenzivebben halmozo reszlete az elvaltozasnak. Ezrn nagy lagyresz tobblet mellett meg egyertelmuen elkulonithetok nyirokcsomok is a felso mediadtinumban melyek legnagyobbak az aortaiv mellett ahol is maximum 2,3 cmesnek merheto. A bal axillaban szinten megfigyelheto nehany maximum 1,5 cm koruli kerek illetve ovalis pathologias kinezetu nyirokcsomo. Ezenkivul a bal hilusban a horgo oszladt az arteria pulmonalos oszladt es kezdeti agakat korulvevo nagy kiterjedesu lagyresztobblet is van mely kb 7x4,5 cmes. Ez az elvaltozas a lebenyhorgoket jelentos mertekben szukiti, kompromalja. A hilaris erek is kompresszio alatt vannak. A bal tudofelben azonban a legtartalom megtartott. A bal felso lebenyben lathato a hilusi lagyresz conglomeratumtol kulonalloan egy 1 cm koruli illetve nehany millimeteres szabalytalan alaku egyenletlen felszini lagyreszkeplrt. A jobb tudofelben koros nem eszlelheto. Pleuralis, percardialis folyadekgyulem nem mutathato ki. A pajzsmirigy korosat nem mitat.

A vizsgalati regioba kerult felhadi teruleten a nativ es korai arterias postkontradztos vizsgalati soron egy kicsit nagyobb nyirokcsomo lathato kozvetlenul a truncus coleacus eredesenek szintje folott annak bal oldalan. Egyeb erdemi elterest azonban itt nem latok. Az abrazolodott csontokon jelentosebb destructio nincs.


Radiologiai velemeny: igen nagy kiterjedesu mediastinalis illetve bal hilusi terfoglalo folyamat. Thymus?

Pathologias megjelenesu nyirokcsomok a mediastinumban , a bal axillaban. Egy kisebb nyirokcsomo a truncus corliacus eredese folott.

2018. dec. 1. 20:54
 28/124 anonim ***** válasza:

:((


Találtak "rossz" nyirokcsomókat - patológiás nyirokcsomók -, és a csecsemőmirigyed lehet a térfoglaló folyamat.


Mikor mész orvoshoz aki megfejti a leleted? Remélem a másik oldalon okosabb választ tudnak majd adni addig is.

2018. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/124 A kérdező kommentje:
Hetfon megyek... ez akkor biztosan rak???
2018. dec. 1. 21:38
 30/124 anonim ***** válasza:
Még az orvos sem tudhatja, ezért kell a mintavétel, az mondja meg mi van, mitől nagyobbak a nyirokcsomók. Az ad biztos választ.
2018. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!