Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia esetén ha...

Inzulinrezisztencia esetén ha előírt szénhidrát mennyiség 50 gramm ebédre, akkor ha csak 25 gramm, akkor még egyek hozzá 25 grammnyi szénhidrát mennyiségű kenyeret vagy nem baj ha kevesebb a szénhidrát?

Figyelt kérdés
50 grammot mondtak hogy megehetek ebédre, de most csak roston sült csirkemellet szeretnék enni zöldség körettel, aminek a szénhidrát mennyisége 25 gramm. Most akkor még tényleg muszáj ennem hozzá kenyeret is? Tehát tömnöm kell magamnak a szénhidrátot, biztos jó ez így?
2018. dec. 16. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt írták elő, akkor célszerű így megpróbálnod a diétát.

Gondolom el kellene kerülni az ingadozó vér/inzulin szintet, ezért kellene egységes mennyiségű ch-t enni.

2018. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, edd meg hozzá a plusz szénhidrátot, mert ha keveset eszel és leesik a vércukrod, akkor falásroham is rádtörhet. Én is sokáig úgy lecsíptam mindenhonnan a szénhidrátot, de nagyon pórul jártam mert állandóan ingadozott a cukrom és rosszul voltam. (Én is IR-es vagyok). Nem fontos 25 g szénhidrátnak mindnek kenyérnek lennie. Igyál gyümilevet (cukormenteset termeszetesen, vagy egyél meg egy almát akár).
2018. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nekem egyébként is túl sok ez a 160 gramm szénhidrát én valahogy ennél jóval kevesebbet ennék olyan 80 100 gramm maximum.... miért erőltetik belénk ezt a 160 gramm szénhidrátot?
2018. dec. 16. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak gondolod. Nekem is 160 gramm van előírva, 100 gramm körül ettem hónapokig de mai napig ennek a levét iszom. Híztam is... kipróbálhatod, ha gondolod, saját felelősségre
2018. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. Érdekes unokatesóm ugye ketogén diétát folytat ő viszont kettes típusú cukros.. És rendben tette a cukrát és fogyott is. Mondjuk igaz az IR az más mint a cukorbetegség szóval lehet ott segít itt nem
2018. dec. 16. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Más a ketogén diéta és más az hogy kevés szénhidrátot eszel IR-esként. A ketogén diéta kiegyensúlyozza a vércukrot, így ott nem ingadozik. Amit te csinálnál, az a legrosszabb. De ahogy gondolod, úgy látom nem lehet meggyőzni.
2018. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!