Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miként lehet leszokni a...

Miként lehet leszokni a temérdek mennyiségű édesség/szénhidrát napi szintű fogyasztásáról?

Figyelt kérdés

2018. márc. 6. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha édes ízre vágysz, ne csokikat, meg süteményeket egyél, hanem pl. müzlit (Vitalis Knusper Plus), görög joghurtot, aszalt gyümölcsöket. Nálam ez bevált, de hogy nálad is működni fog-e, azt nem tudom. :)
2018. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Amikor az édeset kívánod, inkább igyál valami édeset (de ne cukrosat, mert az okozza a függőséget).
2018. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Cukormentes cukorka, bár attól elég rendesen fel lehet fújódni, úgyhogy csak napi egy-kettő ajánlott.
2018. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Olvass utána, hogy mitől van. Gondolj bele, határozd el és hagyd el. Aztán pár nap megvonás után kijössz az ördögi körből és szabad vagy. Ki fogod bírni!a cukormentes édesítőkkel ne próbálkozz, sok szempontból rosszabb mint a cukor.
2018. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez összetett kérdés és egyéni is...

Először is nem ártana tudni (bár éppenséggel nem szükséges), mennyi szénhidrát kell neked. Van, akinek rengeteg kell, van, akinek minimális, a legtöbbünknek a kettő között. S persze nem mindegy, milyen fajta.

Az édességek nem feltétlenül problémásak, ezeknél is erősen számít, miből vannak. Olyan is van, hogy valaki sok édességet eszik, de extrém kevés szénhidrátot.


Egy jó életmódváltás sokat segíthet. Amíg sok szénhidrátot ettem, még többet kívántam és az édességvágyam sem volt egészséges. Ha tartósan sok szénhidrátot eszem újra, ez visszajön, de még rosszul is érzem magam. Erősen szénhidrátszegény étrenden azonnal elmúlt az édességvágyam, csak azért eszem a sütiket, csokit, mivel jólesik és egyébként is megvan a haszna. De nem az az őrült vágy, mint rég, aminek nehéz ellenállni, az beteges. Ha édességet eszem, ráadásul szénhidrátosat, akkor többre és többre vágyom, ördögi kör. Szerencsére minden nap van esélyem, ha nem kezdek el szénhidrátokat enni, az édességvágyam is jól kontrollálható. Lehet, hogy másnak több idő kell hozzá.


Persze ha nagyon kevés szénhidrátot eszel, az lehet kontraproduktív, s mindenkinek más a kevés.


Az elhatározásnak a fentiekkel együtt is komoly szerepe van, valami önfegyelemre szükség van, csak jó étrend mellett általában nagyságrendekkel kevesebbre.

2018. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerűen nem kell őket megenni! Ha nassolni szeretnél egyél gyümölcsöt, magvakat, szeletelt zöldségeket.
2018. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen leálltam az összes hozzáadott cukrot tartalmazó étellel, egyik napról a másikra. Helyettük ettem gyümölcsöt, ittam gyógyteát kevéske mézzel, így egész jól ki lehet bírni (nyilván ezekből is próbáltam nem túl sokat enni/inni). Pár nap után már nem hiányzott a sok cukros édesség, és a teázást is vízre váltottam. Maradtak a gyümölcsök és pár szem aszalt gyümölcs, néha 1-2 kocka étcsoki, xilittel vagy pici mézzel édesített kávé. Kb. havonta egyszer eszem cukros házi sütit, ha valahol megkínálnak.
2018. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez mind bla bla.

Mivel a mentalis egeszsegrovatban van a kerdes felteve, nyilvan a kerdezo nem jo dolgaban zabal.

En probaltam dietazni, minimalis chval, es kepzeljetek amig mentalis problemam van , keptelen vagyok leszokni az edessegrol ..

Mert az tolt fel az ad energiat.

Nem olyan egyszeru leszokni ezekrol...

2019. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

(Saját tapasztalat!!!)

Igen... az én személyes tapasztalatom is az, hogy ez a mentális jólléttel is összefügg. Nagyon szeretem az édességet, mondhatom, hogy édességfüggő vagyok, azt is, hogy bármennyire próbálom, nem tudok leállni.... amikor lelkileg mélyen vagyok. egy olyan mentsvár, ami, tudom, hogy nem megőriz, hanem elpusztít. de nincs erőm felállni, eljönni.

Ezért kell először a lelki gyógyulást keresni, és akkor, akkor rendeződhet a viszony az étellel is - adott esetben a cukorral. Olyannyira, hogy zéró toleranciával lehet békében élni, vagy mértékkel is akár...

Sok sikert kívánok!!!

2022. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!