Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ekcémám miatt lelkileg...

Az ekcémám miatt lelkileg összetörtem. Hogyan tehetném túl magam ezen?

Figyelt kérdés
Ekcémás a kezem, gyógyítom, de alig akar múlni. Nincs kedvem elhagyni a lakást, nem látogattam haza 1 hónapja sem, nem akarom hogy a családom lássa, hogy szenvedek és rejtegetem a kezem. Jobb kezes vagyok és azon vannak vörös foltok. Kaptam negatív beszólásokat egy számomra fontos személytől és azóta tart ez a bezárkózottság. Konkrétan azt mondta, leprás, ótvaros vagyok, terjed,

2019. jan. 21. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Menj el bőrgyógyászhoz, vannak már nagyon klassz, hormontartalmú krémek, amik rövid idő alatt elmulasztják a tüneteket!
2019. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sok rosszat hallottam a hormontartalmú krémekről.
2019. jan. 21. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Az ekcéma mindig belső gondokra utal. Keress alternatív gyógymódokat, amik nem csak a tünetet kezelik. A középső gyerekemnek már 4 éve nem jelentkeztek tünetek.

Kitartást.

2019. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Nemrégiben ugyanabban a cipőben jártam, mint te, de a legfontosabb, hogy ne csüggedj, van megoldás. :)


Szoktál túlságosan stresszelni a mindennapi dolgokon? Csináltattál már sok mindenre kiterjedő allergia tesztet? Lehet, hogy éppen laktóz-, esetleg gluténintolerancia van a háttérben.


Két éve szenvedtem már ezzel, ugyanígy nekem is a jobb kezemen van (még), és szerencsére nemrégiben megtaláltam az okát, így jelentősen visszábbhúzódott a betegség, már nem olyan csúnya.


Hogyha nedvedző, akkor gyógynövényes főzettel borogasd, hogyha száraz, akkor krémmel kenegesd, de ne szteroidossal!

Viselj mindig kesztyűt, a hideg is árt neki, de a túlzott meleg kézmosás sem.


Sok sikert neked, tarts ki!


16L

2019. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok, a túlzott meleg vizes kézmosás sem használ.
2019. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Nekem meg tele volt az arcom mitesszerekkel, aknékkal, furunkulusokkal. Egyszer még fel is akarták vágni, de nem engedtem. Engem is gúnyoltak, azt mondták "rühes" vagyok. Szörnyű időszak volt. Évekig tartott. Ma is az arcbőrömön hordom a nyomát (hegek, stb). Tini koromban volt.
2019. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biologika ekcémás részét keresd meg a YouTubeon, minden benne van. Nekem pár nap alatt rendbejött, az egész testemen volt...mikor megnéztem a videot, mindent megértettem, hogy miért van.
2019. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!