Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » összetörtem lelkileg. Miért...

összetörtem lelkileg. Miért nem akar senki sem segíteni rajtam?

Figyelt kérdés

ezen betegségek szinte minden tünete igaz rám: szociális fóbia,pánikroham és valamennyire de kevésbé skizofrénia.


A családom első sorban: anyámnak próbáltam elmondani, de már az első mondatnál kiröhögött és lenézve engem elment nevetve. Apám már meghallaná és kiabálna hogy miért nem bírok normális lenni a seggem alá van téve minden nagyon sz*r neked tényleg! --


az egyetlen reményem a mamámék voltak, eleinte nagyon örültem meghallgattak és mondták hogy kéne egy pszichológus. Már láttam a reményt hogy végre talán sikerül kigyógyulnom ebből a borzasztó szorongásból, de azt mondták majd jövőhéten. Vártam türelmesen.. és mindig halasztgatták. Nem beszélnek róla. Nem akarják észrevenni, szemet huny mindenki ezen.


Bizonyára mindenki arra fogja hogy kamaszodok, mivel csak 12esztendős vagyok. De magukban nagyon jól tudják hogy bajom van csak sajnálja rá mindenki a pénzt :) pedig nem szegények a szüleim.


miért nem akarnak segíteni és hagyják hogy szenvedjek



2016. júl. 28. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem se jobb. Majd kinövöd és megszokod hogy az élet sz.ar
2016. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, sztem összeolvastál mindent az interneten és most minden tünetet érzel. Elhiszem hogy vmi nem okés, vagy hogy van ezekre a betegségekre hajazó igazi tüneted is de szerintem nyugodj le.

Amikor pánikrohamod volt, volt melletted vki?

Iskolaphszichológushoz ingyen lehet menni, menj oda :)

2016. júl. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Először is addig amíg orvosnál nem voltál,ne jelentsd ki a szóba jöhető betegségeid.Nagyon fiatal vagy még,most vagy még a kamaszkor legelején,ilyenkor valamennyire mindenki megváltozik kicsit.A legfontosabb az,hogy ne ess kétségbe,és bátran nézz szembe a problémákkal.Beszélj teljesen őszintén anyudékkal,próbáld rávenni őket arra,hogy elmenjetek pszichológushoz.Szerintem közel sem olyan nagy a probléma,mint ahogy gondolod.Az írásodból ítélve nagyon okos és értelmes lehetsz,szerintem a kamaszkor a legnagyobb probléma itt.Menjetek el egy pszichológushoz,de hidd el,hogy sok dologban tudsz magadnak segíteni.Ne félj semmitől.Érezd úgy,hogy értékes vagy.Ismerkedj,tanulj sokat,szerezz barátokat,és beszélgess rengeteget a szüleiddel.Keress magadnak új elfoglaltságot,bármit ami téged kizökkent a depiből.És bátran nézz szembe a problémákkal.Az élet nem öl meg csak erősít.Én a helyedbe a családterápiát is kipróbálnám.De hidd el nincs olyan probléma a halálon kívűl amit ne lehetne megoldani.Éld az életed,és keress hasonló személyiségű barátokat,akikkel megoszthatod a gondolataidat.És ne félj az emberektől,mert hidd el az élet gyönyörű,és ha nehéz is,képes vagy győzni benne!!!:)
2016. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves válaszokat, legalább itt nem űztök viccet ebből:D igen talán iskolapszichológushoz elmegyek jövőre
2016. júl. 28. 00:50
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ne "talán" és ne "jövőre". Nyilván van valami problémád és kezeletlenül csak súlyosbodni fog (kivéve ha erőt veszel magadon is kilábalsz valahogy a dologból).
2016. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok. Figyelj ide. Irigyellek. Komolyan. 12 éves vagy, előtted az élet.

Én most vagyok 24. Apámék a mai napig azt verik belém hgoy én egy jellemtelen rossz magatartású kö.cs.ög vagyok. És szó szerint így mondja. A ro.hadéktól a szem.étl.ádán keresztül a ba.ro.ma.rcúig mindennek elhordott. Lenéz, semmibe veszi a szavam, pedig nem adtam rá okot. Összejöttem a barátnőmmel arra is azt mondta hogy neki nem kell, meg csak fintorgott rajta, anyám dettó. Nem nekik kell hanem nekem, de ők nem fogadják el. Előző nőmet is kiutálták. Hamarosan leválok tőlük, mert ez nem állapot. Szeretem a szüleimet, de már lélekben és agyban nem tudok megbocsájtani nekik, de mivel van egy úgynevezett szülő-gyermek viszony, amelyet fontosnak tartok, így szeretném fentartani.


Iskolai múltam ramaty volt, senki nem segített mikor már öngyilkosságra gondoltam, és totál idegbeteg depressziós lettem. MErt amilyen peches voltam mindig egy hirhedt osztályba kerültem, általánosban is és középsuliban is és a jókedvem szép lassan lecsökkent, majd a harag és a gyűlölet vette át az egészet. Hiába próbáltam kiállni magamért, hiába szóltam tanárnak, vagy a szüleimnek, hiába vágtam szájon az embereket akik szemetek voltak, nem volt értelme.

LEköptek, megaláztak, kicsúfoltak, volt hogy nyugodtan ültem a széken a teremben, épp olvastam valamit, odajött az egyik gyerek és ököllel fejbe vágott, majd elszaladt, én már b.s.ztam rá, nem rohantam utána, fogtam a székemet és nekihajítottam. Majd jöttek a haverok és meg akartak verni, körém álltak 4en.

Szóval ez volt a nagy osztályközösség, és ez csak a jéghegy csúcsa volt. Mindez 10.ben történt, a székes eset, de volt előtte és utána is probléma, nem is egy. NEm hozom fel az egész élettörténetemet, mert nincs kedvem. MEg kopnak az emlékek hála az égnek, viszont a gyűlölet megmaradt bennem irántuk.


Szóval barátom nem csak a te életed nehéz.

2016. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van pár olyan ismerősöm akiknek még rosszabb.


Az e4gyik már elmúlt 28, még mindig otthon van, nem tud semerre tovbábblépni, mert az anyja elvette mindig a pénzét. Dolgozott ugyan valahol, de most ott tart hogy csak otthon van, nem dolgozik. Az ő hülyesége, én nem tudom sajnálni, mert ha nagyon el akarok menni otthonról, és el akarok menni dolgozni akkor megteszem a szükséges lépéseket ahhoz hogy megteremtsem magamnakazt a helyzetet, anyagi helyzetet amiből el tudok menni X városba lakni és dolgozni. Mivel a munka neki nem a városában lett volna, hanem Pesten, igen jó fizetéssel, viszont albérletre vagy vonatbérletre meg már nem volt pénze.Ha lenne egy kis esze a közeli munkahelyen ami nem nagy fizetésű ugyan, de ha mondjuk fél évig dolgozna, keresne egy kis pénzt, és úgy lépne a jobb állások felé, akkor most nem otthon döglene.


Na de mindegy is, mint mondtam mindenkinek nehéz, te meg csak 12 vagy, majd meglátod, megtapasztalod az élet keserűségét és szépségét.

2016. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2021. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!