Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenység és anorexia?

Gluténérzékenység és anorexia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tinédzser lány vagyok. Két évvel ezelőtt anorexiás lettem, néhány hónapja pedig folyamatos falásrohamok gyötörnek. Csináltattam vérképet, ami kimutatta, hogy nagyon alacsony a vasam (orvos ismerősöm szerint ez is eredményezhet fokozott éhségérzetet), és kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok. Arra lennék kíváncsi, lehetséges-e, hogy a gluténérzékenységem összefügg az anorexiával és az azt követő falásrohamokkal, vagy ez egy attól független, örökletes betegség? Ha van hozzá köze, orvos által előírt diéta segítségevel kigyógyulhatok belőle?

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. máj. 30. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kettő összefügg, illetve úgy is lehet mondani, hogy mindkettő összefügg a bélrendszered kóros állapotával.

Nem tudom, milyen diétát írt elő az orvos azon túlmenően, hogy gluténmenteset. Kezdd el, és pár hét után kiderül, érzel-e javulást.

2017. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A gluténérzékenységből NEM lehet kigyógyulni. A tüneteket lehet megszüntetni azzal, ha valaki gluténmentes diétát tart.

Aki nem tartja a diétát, annak nagyon súlyos bélpanaszai lesznek, gyakorlatilag tönkremennek a belei, mert a gluténtól állandó gyulladásban lesznek. A tápanyagok nem szívódnak fel, aminek lehet következménye pl. a vashiány.

Ez a betegség életed végég tart. Ha nem eszel glutént, rendben leszel, ha eszel, akkor azonnal visszatérnek a tünetek.


A gluténérzékenység egy autoimmun betegség, tudomásom szerint nem örökletes, de lehet, hogy ebben tévedek. Falásroham nem okozhatta, elvileg az anorexia sem, de ki tudja. Ezeket inkább az ismerősödtől kérdezd meg, ő az orvos.

2017. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!