Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire veszélyes az ha több...

Mennyire veszélyes az ha több a hemoglobinon, a vörösvértestem, az összbilirubinom, és a direkt bilirubinom?

Figyelt kérdés

majdnem minden csak egy kicsivel több a normálnál ,tudom az már rossz ha több de mégis mennyire rossz?

direkt bilirubin : 3helyett 4

összbilirubin : 61 van 21 helyett , ezt már megbeszéltem orvossal , ezzel nincs annyira nagy gond

vörösvértest: 5,6 van 5,3 helyett

hemoglobin : 170 van 165 helyett

ezek labor eredmények



2019. ápr. 22. 23:22
 1/1 anonim ***** válasza:
A mért különböző paramétereknél egyes esetekben az eltérés lényegében a mérési hibahatáron belül van (pl. hemoglobin, vörösvértest). Az összes kérdéses paraméter lényegében ugyanazon alapra vezethető vissza: vörösvértest-szám (a vörösvértestekben van a hemoglobin), amit azonban befolyásol a szervezet hidratáltsága, ha tehát kissé kiszáradt állapot áll fenn, az ezekben az értékekben is tükröződik. Azt is figyelembe kell venni, hogy ezek a mért értékek analitikailag és a kémiai automata szoftverjébe táplált algoritmus alapján kapcsolatban vannak egymással, azaz nem függetlenek egymástól, ezért az egyik megváltozása hatással van a másikra. Klinikailag nincs jelentősége az eltéréseknek, legfeljebb a nagyon magas vörösvértest szám miatt kissé nehezített a keringés.
2019. ápr. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!