Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megbolondultam? Több infó...

Megbolondultam? Több infó lentebb.

Figyelt kérdés

Szia! Megpróbálom alaposan össze szedni a gondolataimat.


Nos, hogyan is kezdjem. Nem is tudom, hogy ezt hogyan lehetne a legjobban megfogalmazni. Eléggé züllött korszakon estem keresztül. Drogok, bulik és a sz@rok mindenre és mindenkire. Bárki próbált tanácsot adni, bárki próbált lebeszélni letereltem és folytattam tovább. Ámbár! 4-5 hónapja itthon nyugiba bevettem egy ecstasy tablettát , elszívtam mellé 1-2 spanglit azért, hogy meghozza az ekit jó kis zene mellé(aki élte vagy éli tudja milyen ez), hogy chillelek egyet. Aztán egyszer csak beugrott egy gyerekkori hülyeségem amitől extrém erős bűntudatom lett. Ilyet még nem éreztem ezelőtt sohasem. Mint ha kést forgatnának a hasamban ami mellé szerintem egy agyvérzés is majdnem társult. Aztán megnyugodtam, elgondolkodtam az életemen és lefeküdtem aludni. Már másnap eltérőbb voltam a megszokottnál. Fáradtnak éreztem magam. Ezt letudtam az eki mellékhatásának, hogy majd elmúlik. Igen ám, de nem múlt el. Napról napra ugyan úgy voltam sőt! volt, hogy szarabbul. Nem fordítottam neki különösebb figyelmet.

Aztán jött az influenza szezon amit természetesen én is elkaptam. Lefogytam 10-12 kilót, nem ettem semmit, nyálat és vizet f*stam folyamat és a közérzetem is nagyon lent volt. Igazából nem tudtam hová tenni ezt az érzést és akkor azt sem tudtam, hogy influenzás lettem. Elkezdtem agyalni, hogy úristen mi van velem biztos valami beteg lettem.

Első dolgom az volt, hogy felnéztem az internetre és a tüneteimnek kerestem a megfelelő betegséget. kb. 100+ diagnózist adott fel a net, szarul is voltam és nem tudtam az okát. Elmentem orvoshoz rá 1-2 hétre ahol kaptam beutalót mindenféle vizsgálatra. El is mentem mindenféle vizsgálatra. Volt 2x széklettenyésztés ami negatív, endoszkóppal megnéztek fentről, alulról ami persze ugyancsak negatív. Volt pajzsmirigy vizsgálatom is ami rendben van. A vérképemben kicsit magas volt a bilirubin és a fehérvérsejtszám amire az orvosok azt mondták, hogy ez tökéletes. Megkaptam, hogy a panaszaim eredete pszichések. Most gondolj bele, hogy folyamat szarul vagyok értem ezalatt: fosás, émelygés,homályosan láttam, szédülés, hányinger, remegés, magas vérnyomás(szerintem pánikbeteg is lettem), folytonos izzadás, étvágytalanság, folyamatos szorongás és levertség..ezek mellett bármennyit aludtam mindig ugyan olyan fáradt voltam mint előtte való este mikor lefeküdtem. Egy idő után már nem is éreztem a fáradtságot. Csak az volt előttem mindig, hogy milyen vagyok most és milyen voltam ezelőtt. Az elején zabáltam a fokhagymát agyba főbe. Érdekességképpen a fokhagymától 1-2 percre újra önmagammá váltam amitől örömömben végigfutott a hátamon a hideg. Nem tudtam hová tenni de 10 percre rá újra szarul voltam és így tovább akárhányszor próbáltam enni a fokhagymát. Aztán egyik ismerősöm adott valamiféle biotékás nyugtató teát amitől az első kortytól ugyan az volt mint amit az imént írtam a fokhagymáról de az sem vált be tovább mint 10 percig.

Voltam magánorvosnál is. 20.000 forintért fogadott 20-30 percre. Elbeszélgettem vele, megvizsgált és az elmondottak alapján fertőzésre adott okot. Ugyan ez az orvos tükrözte a gyomrom és érdekességképpen 3 hétre rá már azt sem tudta ki vagyok. Na mindegy. Ez egy újabb okot adott az aggodalmaimra.

Minden nap úgy feküdtem le az elején, hogy nincs hátra több mint 1 hetem olyan szarul voltam.

Aztán telt múlt az idő és itt vagyok most. A székletem továbbra sem olyan mint ezelőtt. Folyamatosan szorongok, levert vagyok. Mint ha kiégtem volna. És ennyi idő után belegondoltam, hogy lehet valóban pszichés a "betegségem" ugyanis mint ha tudat alatt éreznék egy nyomást ami nem enged szabadulni bárhogy is próbálom. De ez már olyan szintekre fejlődött, hogy vezetni is alig bírok mert olyan mint ha forogna körülöttem a világ de mégse. Mint, hogy ha a lelkem elhagyta volna a testem. Ne nézzetek hülyének de ennél jobban nem bírom megfogalmazni. Igaziból csak olyan szeretnék lenni mint fél évvel ezelőtt, hogy folytathassam az életemet normálisan.

Lehet párszor feltettem már a kérdést de számomra sosem adott megnyugvást.

Amik azóta fent állnak(fentebb leírtam): ez a szorongás, folyamatos étvágytalanság, magas vérnyomás, alvászavar, migrén, étvágytalanság, székletváltozás, mellkasi enyhe szurkálások(nem mindig csak néha), levertség, ez a szédülök de mégse, koncentrációs zavar, homályos látás és még egy pár ami hirtelen nem jut eszembe.


A drogok világából így jöttem ki hálisten. A füvet is úgy raktam le, hogy mostanság a vérnyomások 200 egy spanglitól. Ha jól tudom a mentális zavart erősíti.

Nem a savazást kérem: "úgy kellett", "így jártál" és a többi. Csupán tanácsokat szeretnék kérni míg várom a beutalót a pszichológushoz, hogy addig is megnyugodjak.Szerinted mi lehet velem? Köszönöm szépen!

December óta tart ez nálam.



2019. júl. 8. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem oltani akarlak, de nekem ez jutott eszembe: egy drogos naplója. Nem vagyok diplomás orvos, de eléggé vágom a fizikai és mentális betegségek témát. Gondolj bele:hónapokig szívtál, ittál, mindenféle szarral roncsoltad a tested. Mivel az agy is szerv, ezt is le lehet betegíteni. Te ezért mindent el is követtél. És most meg vagy lepődve, hogy nem vagy jól. Még az olyan emberek is megbetegszenek, akik nagyon vigyáznak magukra, hát akkor azok akik nem, fokozottabban.

Ha szerencséd van, akkor felépülsz pár hónap alatt. Ha nem vagy annyira szerencsés, akkor 1-2 év alatt. És ha kifejezetten szerencsétlen vagy, akkor soha nem leszel olyan mint rég, esetleg el is halálozol. Én kívánom, hogy épülj fel, de fogadásból nem tennék erre semennyit. Tömören:ezt elb...tad kedves barátom, viseld a következményeit.

2019. júl. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért álljunk meg. Szintetikust nem minden nap ettem es nem evekig csinaltam, hogy ez engem tonkre tegyen. Ha meg kellett volna halnom szerintem mar nem lennek itt es ezzel pont csak kiabranditasz :)
2019. júl. 9. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Elvonasi tunetek es mellekhatasok.

Mindenki mashogy reagal ezekre a dolgokra. Az idegrendszernek sok ido kell, hogy helyrerazodjon, honapok, evek. Ha szerencsed van jobban leszel.

2019. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem is értem minek írtam ki egy hasonló kaliberű kérdést amikor tisztában vagyok az itteni felhasználók "segítőkészségével". Gratulálok. Valahogy lehet töröltetni a kérdésem? Nem sok értelmét látom de azért örülök, hogy jobban tudjátok így látatlanba/névtelenül, hogy meg fogok halni meg, hogy elvonási tünetek. Hát kösz a semmit. :D
2019. júl. 9. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Mit vartal, de komolyan? Leirtad, hogy drogoztal, ittal. A te szervezeted igy reagalt ra. Lehet, hogy mas is all a hatterben, lehet erdemes lenne hormont nezetni, de ne te legyel rank merges, mert leirtuk az igazat. Senki nem irta, hogy meg fogsz halni. Valakinek eleg egyetlen egyszer szivnia es tonkrevagodik az idegrendszere, valaki egesz eleteben tolja a kemeny drogokat es semmi baja. Nem vagyunk egyformak. Pszichiater vagy pszichologus is lehet, hogy erre vezeti majd vissza a dolgot, lehet pszichoterapiaval javul az allapotod, lehet ir fel gyogyszert es majd ezaltal gyogyulsz meg. Egyebkent minel jobban stresszelsz, annal rosszabb, ez egy ordogi kor ilyenkor.
2019. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Akkor most segítségül és megnyugtatásból:


Igen, a drogok okozhatnak pszichés problémát az arra érzékenyeknél. Elmondok egy történetet. Egy egyetemi szaktársammal esett meg. Tudtuk róla, hogy szívott néhányszor akkoriban, nem is sokszor, nem is sokat, meg alapból az "nem árt" ugye......... Egyik nap bevonult a pszichiátriára magától,csak úgy, közölte hogy nagyon rosszul van,nekunk ennyit mondott, azt nem, hogy milyen tünetei vannak pontosan.

Kiderült hetekkel később, hogy az egyik szülője (!!!!) gyermekkorában szexuálisan bántalmazta, de ez a memóriájából teljesen törlődött. Az a pár spangli pedig megnyitott valami folyamatot, ami ennél fogva benne volt, és skizofrénia szerű pszichotikus tünetei lettek. A kezelések (főleg terápiás, de egyébként kombinált, vagyis gyógyszereket is szedett egy ideig) hatására egyszer csak eszébe jutott mi történt vele (egyébként a terapeutái már sejtették előre, hogy hasonló történhetett, ma már 100%os biztossággal, tiszta emlékként emlékszik arra az esetre. Egy esetre emlékszik, többről nem tud, de ki tudja...) Azóta jól van, és mondta az orvosa, hogy tiltott szereket soha többé, mert igen, vannak akiknél ilyen tünetet okozhat, hiába "ártalmatlan". Elohozhatja azt, ami alapból benne van az emberben.


A szintetikus szerek viszont akár EGYETLEN EGY alkalom után is okozhatnak olyan tüneteket, amik neked vannak. A szintetikus szer HATÁSA ez, nem kell, hogy érzékeny legyél, nem hoz elő semmit ami "benned volt" , hanem OKOZZA a tüneteket. Amik utána kezelés nélkül napokig, hónapokig, akár évekig fennállhatnak, igen, akár örökké is, kezelés nélkül legalább is.

Most azt tanácsolom, hidd el, hogy a kellemetlen tüneteken kívül semmi bajod nem lesz, próbáld meg elhinni, túl fogod élni, de muszáj segítséget kérned. A korházban kognitív terápia iránt érdeklődj, a pánikra az tuti jó, de ne zarkozz el semmi más elől, amit ajánlanak. Az SSRI-t ne hagyd hogy 1-2 évnél tovább szedessék veled, a nyugtatóra pedig ha rászoksz, nem fog hatni, így ha kapsz azt is, próbáld meg nagyon ritkán, legvégső esetben bevenni, és akkor is csak a minimális adagot. Akkor hatni fog.

És legyél őszinte az orvosokkal, mondj el mindent. Létezik orvosi titoktartas, és sokat, nagyon sokat segítesz magadnak és nekik is a diagnózis felállításában ha el mondod ezeket.

És nyilván mondanom sem kell, hogy soha többé semmi tiltott szerrel nem élhetsz, ha a régi önmagad szeretnél lenni.

2019. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazándiból mar realizálódott bennem azóta, hogy valószínüleg pszichés a történet. Az elején azért voltam beparázva mert annyira valóságos és kemény tüneteket produkáltam. Mára nem kattogok rajta csak szimplán fáradtabb és kedvtelenebb vagyok az átlagosnál. Néha bedobog a szívem és ennyi. Abszolút semmivel nem élek. Főleg azért sem mert ha fűhöz nyúlok befeszülök és kalapál a szívem. Mint ha a stressz bennem maradt volna és a szervezetem átkapcsolt volna vegetatív módba. Szerintem a nyugtató mankóként segítene és köszönöm!
2019. júl. 29. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!