Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ti mit reagálnátok erre?...

Ti mit reagálnátok erre? Megoldható ez?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, vegán szeretnék lenni.Húst nem eszek pár hónapja,nem kívánom,undorodok tőle..A tojást a tejtermékeket a zselatint és mézet is el szeretném hagyni.Eddig nem nagyon tűnt fel senkinek,hogy nem eszek húst,mert mindig csak köretet ettem,de ha vegán lennék,már azt sem ehetném meg.Itthon ez ok,csinálok magamnak mást,de pl mamámnál vagy vendégségben?vagy ha pl valaki süt nekem szülinapomra?Hogyan adagoljam be ezt az embereknek úgy,hogy ne sértődjenek meg?Olyan válaszokat nem kérek,h fejlődő szervezetnek ez nem egészséges.köszi :]

2012. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
64%
joelore szolj a mamaeknak is, hogy dietazol, ugy keszuljenek az ebeddel. azert javaslom igy, mert igy konnyebb beadagolni az ilyen nagy elhatarozasokat. nalunk az unokatesom nem eszi meg a hust, mondjuk gyerekkoratol fogva. neki mindig van egy kis rantott cukkini vagy valami hasonlo. azert mindig megy a kerdezoskodes is, hogy biztos nem kersz hust?:D az oregek kevesbe rugalmasak az ilyenekkel altalaban, a lenyeg hogy jol kezeld te is ezeket, ne sertodj meg, hogy ezerszer el kell mondani, te most nem eszel ilyeneket. ha minden kotel szakad, vidd a kis salatadat, es egyel veluk abbol. ugyis az a fontos hogy egyutt egyetek (a mami meg majd ra fog jonni, hogy nem a foztjet ignoralod, hanem komoly elhatarozasban vagy) ne okozzon problemat felvallalni a donteseidet!
2012. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
56%

Beszélned kellene velük erről. Előbb utóbb úgyis kiderül, miért kellene hazudni? Te ezt szeretnéd, ők pedig fogadjanak el olyannak, amilyen vagy. Nem olyasmit szeretnél, amivel ártasz másoknak, vagy magadnak.

Sajnos sokan nem olvasnak utána komolyabban a veganizmusnak-vegetarianizmusnak, és csak támadják az embert.

Ajánlom neked a Kína-tanulmány című könyvet (Dr. T. Colin Campbell), nemrég megjelent magyarul is. Abban a legújabb kutatások eredményei is benne vannak az állati eredetű termékek fogyasztásáról. Ha nem tudod meggyőzni a szüleidet, ez az évtizedeken át tartó tudományos tanulmány talán megnyugtatná őket. Ha nem egyeznek bele, akkor a helyedben még nem lennék vegán, csak vegetáriánus. Már csak pár év és betöltöd a tizennyolcat, akkor pedig már tényleg semmi beleszólásuk abba hogy mit eszel.

2012. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 sZamu válasza:

első lépésben szerintem ne reagálj itt mindenkinek, könnyebb lesz az életed:)


én már 10 éve vagyok vega, pár hónapja pedig vegán, és ezt minden ismerősöm tudja rólam, ha valahová meghívnak kajálni, akkor általában külön készülnek nekem, ami nagyon jól esik, de ha véletlenül nem, akkor sem sértődök meg. viszont SOHA shová nem megyek úgy hogy előtte ne kajáljam tele magam itthon, biztos ami biztos:) egyébként az első pár évben volt nehéz, akkor mindenki hússal akart etetni, ilyenkor dobtam valami olyasmit hogy nem kérek döghúst, vagy hogy nem fogyasztok állati tetemeket, erre sokkot kaptak, és nem piszkáltak tovább:D


én is szoktam kapni például édességet, sütit, stb, meg szoktam köszönni, aztán amikor megkérdezik hogy miért nem eszem meg, elmondom. csak őszintén, és ne kertelj!


ha gondolod csatlakozz:

[link]

2012. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat!! :)

Meg fogom fogadni amit írtatok!Utolsónak: csatlakoznék én,de nincs facebookom :[

2012. nov. 7. 13:28
 15/39 Antispecista ***** válasza:
82%

Szia!


Mondd el Nekik az okokat amik ide vezettek. Segithet, ha megmutatod Nekik ezt a harom honlapot: [link] [link] [link] es nezesd meg Veluk a Foldlakok-at (ha nem ismerned: kultusz film Joaquin Phoenix narraciojaval es Moby zenejevel, mindketten veganok): http://www.youtube.com/watch?v=whxjxOe448s (magyar felirattal).

Ha az egeszseged miatt aggodnak mutasd meg nekik a vilag vezeto dietologusokat tomorito szervezetenek az allasfoglalasat a temaban: [link] a lenyeg magyarul: A jól megtervezett vegán (teljesen vegetáriánus) étrend és más típusu vegetáriánus étrend minden kornak, állapotnak megfelel, ugy mint: terhesség, szoptatás, a gyerek úgy a korai mint a serdülőkori éveiben.

Vendegsegben: jelezd mindig elore, hogy Te nem eszel allati eredetu eteleket - egyreszt, hogy Neked is elvezet legyen az ottlet, masreszt, hogy ne hozd esetlegesen kellemetlen helyzetbe a vendeglato(ka)t! NE HUNYASZKODJ MEG! Vallald a dontesedet es alkalom adtan mondd el a motivaciodat!

2012. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Izi17 válasza:
71%
Szia, családon belül esetleg még segíthetsz azzal, ha amellett, hogy elmondod, hogy mi az, amit nem eszel, elmondod, vagy akár össze is írod, hogy mi az amit igen. Főleg nagyszülőknek segítség ez. Jó ha tudják, hogy mik a kedvenceid és azokat, hogy kell elkészíteni, főzhettek együtt is az elején, ha megoldható.
2012. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
46%

"Bocs,nem eszem krumplipürét,mert tej van benne"- először nem tudtam h sírjak e vagy röhögjek...

a röhögés mellett döntöttem :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2012. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
a krumplipureben van tej..attol lesz hig -.- legalabbis anyu tejjel csinalja meg mamamek is..sot mindenki akit ismerek.rohogj magadon csa
2012. nov. 9. 15:45
 19/39 Antispecista ***** válasza:
75%

sirmax,

ne haragudj, hogy Neked valaszolok. Nem nagyon szokasom masok kommentjere reagalni, de Te olvastad a hozzaszolasomat es az abban levo hivatkozast a temarol?

Te dietologus vagy? Vagy orvosi vegzettseged van taplalkozas tudomanyi szakteruleten?

A legnagyobb tisztelettel kerdem: milyen alapon adsz tanacsot egy ilyen erzekeny es fontosa termaban? Honnan veszed a 22-25 eves korra valo hivatkozast? Hol olvashato hasonlo ajanlas tudomanyos dokumentumokban?

En sem vagyok se orvos, se dietologus - ezert eszem agaban nem lenne a temaban okoskodni. Mervadobbnak tartom a vilag vezeto, dietologusokat tomorito szervezete altal evtizedek ota, a legujabb vizsgalatok tukreben rendszeresen megerositett hivatalos allaspontjat kozolni. Persze, lehet azzal "ervelni", hogy sokfelet lehet olvasni itt-ott. Csakhat a forrassal kellene tisztaban lenni...

Az altalad leirottakkal riogatni, karokrol irni - alaptalan (azonkivul, hogy ami a mas allatok meszarlasat illeti hozzajarul az aktualis embertelen status quo fenntartasahoz)!

2012. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem mindenkinek szíve ügye, hogy vegetáriánus életet folytat vagy sem. Engem hidegen hagy, ha valaki vega. Viszont az marhára idegesítő, hogy még meg is magyarázzátok a bizonyítványotokat. Azt a sok baromságot amit összehordtok az egészségről, meg a tudományos kimutatásokról... Közben fingotok nincs róla mit beszéltek. A "jaj szegény állatok" szövegtől meg falra tudok mászni:) Jaj szegény csirke, jaj szegény kacsa, jaj szegény disznó. A növényeket nem sajnáljátok?:D OMG...
2012. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!