Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ti mit reagálnátok erre?...

Ti mit reagálnátok erre? Megoldható ez?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, vegán szeretnék lenni.Húst nem eszek pár hónapja,nem kívánom,undorodok tőle..A tojást a tejtermékeket a zselatint és mézet is el szeretném hagyni.Eddig nem nagyon tűnt fel senkinek,hogy nem eszek húst,mert mindig csak köretet ettem,de ha vegán lennék,már azt sem ehetném meg.Itthon ez ok,csinálok magamnak mást,de pl mamámnál vagy vendégségben?vagy ha pl valaki süt nekem szülinapomra?Hogyan adagoljam be ezt az embereknek úgy,hogy ne sértődjenek meg?Olyan válaszokat nem kérek,h fejlődő szervezetnek ez nem egészséges.köszi :]

2012. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
17%

Nem szoktam ilyen dolgokon idegeskedni:) De azért köszönöm, hogy aggódsz az egészségemért:)

Az élet pedig túl rövid, nem érek rá olyan állatokat sajnálni, amelyek eleve azért vannak, hogy megegyük őket:D Gondolom akkor a ragadozókat is utálod, mert megeszik a másik állatot:D És a macskát is, amiért az elkapja és megeszi a madarat:D És még sorolhatnám:) Az életnek van egy természetes folyamata. A nagy hal is megeszi a kis halat. És ez így természetes. Az ember is megeszi a tyúkot, disznót stb. és ez is így természetes. Ezek az állatok értünk vannak, nem mi vagyunk értük. Aki ezen elkezd sajnálkozni, azzal valami nem stimmel:) Meglehet magyarázni, hogy az empátia így meg úgy, de semmi értelme. És mondok még valamit. Ha 100 ember A-t mond, 2 ember B-t. Akkor nem a 100 emberben van a hiba:) De úgyis megmagyarázod majd nekem, hogy szegény állatoknak akkor is vannak érzéseik stb.:D A természet törvényeivel kár szembe szállni. De, ha te ettől jobban érzed magad:) Lehet széllel szemben pisálni, csak nem sok értelme van:)

2012. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
37%

Ismét a krumplipürés csaj vagyok!

Először a rögtön utánam szólthoz: megértelek,tényleg szeretem az állatokat és nyílván igazad is van.Lehet h túl elhamarkodottan válaszoltam amikor azt írtam h a tehenek nem szenvednek amikor tejet adnak.De ez még ugyanígy nem változtat semmit azon a tényen h EZ VAN.Ez neked durván és erkölcsileg elfogathatatlanul hangzik,be kell sajnos látnunk h az ember nagyon kegyetlen és hajlamos arra a következtetésre jutni h ő uralja a földet.Ez ellen MI nem tudunk semmit se tenni azzal h nem táplálkozunk "rendesen".Mert csupán ez a maroknyi ember semmi ahhoz képest ami a másik fél akar,azaz húst.Igen szemet hunyunk ezek a dolgok fölött,nem szeret az ember rossz dolgokkal törődni,ezt úgy is megfogalmazhatnánk,hogy leszarjuk a dolgot,ami lássuk be tényleg kegyetlen.Azonban eddigi életem során arra jutottam hogy azokon a dolgokon amiken már nem tudok változtatni,felesleges rágódnom.Néha falat KELL húzni ilyen dolgok és magad között,és ez az elv néha nagyon sokat segít,ha erre nem jövök rá talán amikor anyukám rákos lett 10 éves koromban akkor most nem lennék itt.Erről ennyit.


A 30.nak:

Aztan persze lehet azzal "ervelni", hogy egy emberen semmi nem mulik, de remelem ennek az "ervnek" az alaptalansagarol senkit nem kell gyozkodni... Ugye? :)

tökéletes példa arra amit még kiakartam fejteni: ha IGAZÁN tiszta szívedből gyűlölnéd és szeretnéd az állatokat és annyir nyomorúságosnak tartanád a helyzetet,akkor nem csupán bevernéd a zéró hús evést,hanem igazán tennél is ellene. Mozgosításokat ,rendezvényeket vagy tüntetéseket szerveznél az általad jónak talált elvek szerint.Vagy például leleplező kandikamerás felvételeket készíthetnél a vágóhidakról vagy mit tudom én egy biztos, ezzel csak magadnak okozod a kellemetlenséget és valójában SEMMIT sem teszel a jó ügy ügyében.Csináljatok olyan dolgokat amiért látjuk is az értelmét a vega étkezésnek!Győzzetek meg minket és ne olyan dolgokkal h állatok lelki állapotáról vagy hasonló dolgokkal.Valami újat.Talán még mások is megértenek titeket.

2012. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
63%

Tudom,hogy semmi sem fog változni,ez az egész világ már el van rontva szerintem.Rengeteg rossz dolog van ,ami visszafoprdíthatatlan.De én azért nem eszem meg,mert nem akarok részese lenni,és mert nem is kívánom.Őszintén nem...


és végül utoljára hozzád: Már csupán azzal is a részese vagy ennek h létezel.Sok rossz dolog van,de ne ezt lásd! Nézd a szépet,ami még van és még menthető.A húsevés már így fog marad,törődj más JÓ dolgokkal. Lesz még időd ezen gondolkodni,de először nézz jobban körül.

Ez csak egy tanács,nekem ez bejött.

2012. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Barátom nővére sem eszik húst és ő ezt szokta mondani:


Szegény állatok, én sajnálom őket.

Miattam ne vágjanak le semmilyen állatot.

Nem eszem meg, de azért köszi.

Esetleg valami más nincs?

2012. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Antispecista ***** válasza:
67%

@31

nem az egeszsegedert aggodok, Te irtad: "marhára idegesítő, hogy még meg is magyarázzátok a bizonyítványotokat."

A valaszodbol szamomra ket dolog tunik ki: a sok hangulat jelbol - hogy meglehetosen fiatal vagy; az altalad irottakbol - hogy nem olvastad figyelmesen amit irtam, hogy ne beszeljunk az altalam ajanlott linkekrol. Ilyen alapon nem sok ertelme van a parbeszednek.

De azert megegy proba! :)

Azt, hogy azok az allatok azert vannak, hogy megegyuk oket - csakis a mi dontesunk. Semmi szukseg olyan elolenyeket "a vilagra hozatni" akiket egy nyomorusagos elet utan megolunk. Ahogy mar irtam: nem (foleg) sajnalat, hanem igazsagossag kerdese.

Az ember nem ragadozo, mint mondjuk a macska. Kerlek probald vegiggondolni amit le szeretnel irni mielott leirod!

Az eletnek valoban van egy termeszetes folyama. Az allattenyesztes nem e termeszetes folyam resze. Az lenne az, ha mondjuk Te a puszta kezeddel, fegyver nelkul olnel mas allatokat es aztan sutes-fozes nelkul enned meg a hullakat. Valamiert ezt Te nem teszed...

Szvsz azzal nem stimmel valami aki nem kepes egyutterezni mas allatokkal, de jo lenne, ha kerulnenk a szemelyeskedest... (Bar tudom, hogy valamiert forumokon vadidegenek oriasi szajhosse valnak par kommenten belul) "Meglehet magyarázni, hogy az empátia így meg úgy, de semmi értelme." - es ennek a mondatnak...? Ervek...?

"És mondok még valamit. Ha 100 ember A-t mond, 2 ember B-t. Akkor nem a 100 emberben van a hiba:)" - hu, most jol megmondtad a frankot! :) Erre azt tudom valaszolni: minden jelentos valtozas az emberiseg tortenetben egy-ket ember felismerenek koszonheto. Ne feledd: sosem a tobbseg kezdi a lenyeges valtoz(tat)asokat!

"De úgyis megmagyarázod majd nekem, hogy szegény állatoknak akkor is vannak érzéseik stb.:D" - sajnalom, hogy itt es valaszod befejezo reszeben folytatod a folenyeskedo, pokhendi stilust es jokat kacagsz masok tragediajan. Amirol irsz nem a velemenyem, hanem bizonyitott tenyek.

Tenyleg, jo szivvel ajanlom, hogy olvass a regebben posztolt linkebol. Tanulhatsz!

2012. nov. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Antispecista ***** válasza:
49%

@32

Szia! Antispecista vagyok... :)


Huh, hat kisse zavaros amit irtal, marmint nem pontosan ertem a lenyeget...

Mondjuk onnan kezdenem, hogy: mar megbocsass, de honnan a feszkes fekete fenebol gondolod, hogy en nem csinalok olyanokat amikrol irsz?! :) Mivel nem ismersz, elegge bevallalos, hogy tobb soron keresztul azzal oltasz, hogy mit miert nem csinalok. Es itt be is fejezhetnem a valaszt - de megis.

En nem gyulolom es szeretm az allatokat - ahogy irod. Max szeretem. De igazan nem is kulonosen. Ez olyan mint amikor megkerdeznek valakit, hogy rasszista e? (Jo esetben) a valasz: nem. Erre megkerdeznek: azert mert szereted a feketeket (ciganyokat, zsidokat, stb.)? Nyilvan nem. Pontosabban nem azert nem rasszista valaki, mert kulonosen szeretne a tole kulonbozo nepcsoportokat, henem csupan azert mert eliteli, hgy azokat alsobbrendunek tekintsek kulonbozoseguk miatt. A fajizmussal ugyanez a szitu: nem szeretni kell az allatokat, hanem tisztelni erzo leny mivoltukat. Mint az embereknel. Se tobbe, se kevesbe. Vegtelenul egyszeru.

Arra amugy nem gondoltal, hogy azzal, hogy itt parbeszedet folytatok masokkal, linkeket publikalok - teszek valamit...?

"Egyszeru" emberkent a legtobb amit valaki tehet a temaban az, hogy vegan lesz es lehetosege szerint befogad egy allatot.

Egyszeruen butasag, hogy ezzel semmit nem tesz, ahogy Te irod. Termeszetes, hogy ha valaki abbahagyja a mas allatok kizsakmanyolasat, megoleset - tesz.

"Csináljatok olyan dolgokat amiért látjuk is az értelmét a vega étkezésnek!Győzzetek meg minket és ne olyan dolgokkal h állatok lelki állapotáról vagy hasonló dolgokkal.Valami újat.Talán még mások is megértenek titeket." - no ezt aztan tenyleg nem tudom hova tenni... :) Mast nem nagyon tudok mondani minthogy: nezd meg az altalam ajanlott linkeket! Amugy mikor beszeltem en az allatok lelki allapotarol (ami egyebkent egy valos, letezo dolog...)? Latod: ezert nehez ebben a temaban beszelni, mert a legtobbszor elfogult allaspontokkal kell kuzdeni.

Vegul, a Te erveleseddel elve: gondolom (remelem) Te eliteled a nemi eroszakot. A legnagyobb tisztelet menten kerdem: mikor szerveztel utoljara tiltakozo/figyelem-felhivo megmozdulast a temaban?

2012. nov. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ne vedd magadra, de elszörnyedtem, hogy ilyen buta emberek is élnek ezen a földön, mint te vagy.

2012. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Ne vedd magadra, de elszörnyedtem, hogy ilyen buta emberek is élnek ezen a földön, mint te vagy."


Az együttérzés és a saját kényelmünk háttérbe szorításának "képessége" (hogy az életünkkel más állatoknak ne okozzunk szenvedést) nem butaság. Tulajdonképpen nem is értem, miért kell ezért másokat cseszegetni? Csak mert nem állnak be a sorba a többi agymosott fogyasztó közé, akik gondolkodás nélkül mindent megvesznek amit a reklámok sugallnak nekik?

2012. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Antispecista ***** válasza:

@37

Szia!


Antispecista vagyok... ;)


Miert vennem magamra egy ervek nelkuli hozzaszolasban szemelyeskedoen lirtakat?

2012. nov. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!