Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ti mit reagálnátok erre?...

Ti mit reagálnátok erre? Megoldható ez?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, vegán szeretnék lenni.Húst nem eszek pár hónapja,nem kívánom,undorodok tőle..A tojást a tejtermékeket a zselatint és mézet is el szeretném hagyni.Eddig nem nagyon tűnt fel senkinek,hogy nem eszek húst,mert mindig csak köretet ettem,de ha vegán lennék,már azt sem ehetném meg.Itthon ez ok,csinálok magamnak mást,de pl mamámnál vagy vendégségben?vagy ha pl valaki süt nekem szülinapomra?Hogyan adagoljam be ezt az embereknek úgy,hogy ne sértődjenek meg?Olyan válaszokat nem kérek,h fejlődő szervezetnek ez nem egészséges.köszi :]

2012. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
35%

a 17.vagyok,aki szerinted azt hiszi h nincs a krumplipürében tej.Van tej ezt én is tudom,csak elképzeltem a szituációt,érted...:DDDD nem értem...a tehén nem szenvedett mert megfejték!!!:DDDD akkor meg minek nem iszod meg?meg ott van a tojás,úgy sem fog kikelni,há má' nem mindegy neki?

De mindegy Te dolgod,és igen semmi közöm nincs hozzá h mit eszel és mit nem,de közben azért tartsuk meg a józan eszünket is így 15 évesen.

2012. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
78%

Miből gondolod, hogy a tehén és a tyúk nem szenvednek? Látszik hogy nem jártál még soha állattartó telepen. A teheneket már pár héttel a szülés után mesterségesen megtermékenyítik, tehát szinte folyamatosan vemhesek. (Enélkül nem adnának folyamatosan tejet). A születendő borjakat azonnal, de legkésőbb pár óra múlva elválasztják tőlük. Ez nagy trauma mindkettőjüknek, napokig sírnak egymás után. A tejelő tehenek legtöbbször nem élnek 4-5 évnél tovább, annyira kimeríti őket az állandó vemhesség és folyamatos fejés. Ezért egy idő után csökken a tejmennyiségük, és elküldik őket a vágóhídra. Mezőt nem lát egyik sem. Sokszor még falun sem. A tojótyúkok élete nem tart tovább 1-1,5 évnél. Azután már "öregnek" számítanak, mert annyira kizsigerelik őket, hogy visszaesik a tojástermelésük, így szintén vágóhídra mennek. Pedig akár 15-20 évig is élnének. A ketreces és a mélyalmos tartás is szenvedés számukra. Kevés helyük van, és túl sokan vannak egy csoportba. Ez folyamatos stresszt és agressziót jelent. Soha nincs egy nyugodt percük. ....és ezt órákig lehetne folytatni.

Persze erre lehet legyinteni, ahogy sok érzelmi analfabéta teszi. Mert könnyebb elfordulni, és tovább zabálni kétpofára más kizsákmányolt, halálra kínzott állatok húsát, tejét, tojását.

De nem kellene elfelejteni, hogy ezek az állatok ugyanúgy érzik a fájdalmat, ahogy mi, vagy a dédelgetett kutyánk. És ha a kutyánkat nem tartanánk hasonló körülmények között, akkor miért tesszük lelkiismeret furdalás miatt más állatokkal?

Mert az emberek nagy része baromira önző. És könnyebb nekik szidni a vegákat és vegánokat (holott azok igazán nem ártanak senkinek), mert addig sem kell változtatni a saját életvitelükön.

2012. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
33%

ma 18:54!


Miközben olvastam, elmorzsoltam 1-2 könnycseppet:D:D

Szánalmas vagy. Azzal mented meg ezeket az állatokat, hogy nem eszel húst?:D Gondolom a szúnyogokat se csapod le, inkább táplálod őket a véreddel. LOL

2012. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
61%

"Szánalmas vagy"


Köszönöm.

Ezt a te lelki sivárságodat elnézve inkább dicséretnek veszem.

2012. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
39%
:) Mikor vásárolsz, nem szoktál könnyezni a sok csirkemellfilé láttán? A grillezést meg egyenesen Auschwitz-hoz hasonlítod?:D Már ne haragudj, de ilyen érzékeny lelkivilággal hogyan lehet élni?
2012. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
először is.a kérdést nem azért tettem fel,hogy vita alakuljon ki,senkit nem kérdeztem arról,hogy mi a véleményetek arról,hogy vegán vagyok.másodszor is.Miért érdekel titeket ez?egyetek amit akartok,én is azt eszek,amit akarok.Érdemes lenne megnézned az Earthlings című dokumentumfilmet :) Az pedig,hogy a zöldségeket gyümölcsöket miért eszem meg..szánalmas kérdés,mert nem tudsz már mivel oltogatni :) utálom az ilyen mindenbe belekötő embereket.a többi normális válaszolónak pedg köszi. :)
2012. nov. 12. 16:32
 27/39 A kérdező kommentje:
Ja és tudod..nem a lelkivilágom érzékeny.Mert a vegán életmód nem csak arról szól,hogy hoghyan táplálkozol.nem kezdtem el bőgni meg hisztizni amikor tehénnek kitépték a nyelőcsövét és fejjel lefele lógva ömlött belőle a vér,miközben még élt.Nem vagyok érzékeny,egész egyszerűen undorodom.Undorodom attól,hogy az emberek nevetve ölik meg az állatokat olyan kegyetlenséggel,amit el sem tudsz képzelni...
2012. nov. 12. 16:34
 28/39 anonim ***** válasza:
24%

Kislány, azok nem neked szóltak, hanem az sületlenségeket író kollégádnak:)


"Undorodom attól,hogy az emberek nevetve ölik meg az állatokat olyan kegyetlenséggel,amit el sem tudsz képzelni..."


És ezért nem eszel húst? Nem érzed, hogy ez hülyeség? Attól még ugyanolyan módszerekkel és kegyetlenül fogják ölni az állatokat. Semmit nem érsz el ezzel... Persze a te döntésed, a te dolgod.

2012. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy ugyanúgy meg fogják ölni.Tudom,hogy semmi sem fog változni,ez az egész világ már el van rontva szerintem.Rengeteg rossz dolog van ,ami visszafoprdíthatatlan.De én azért nem eszem meg,mert nem akarok részese lenni,és mert nem is kívánom.Őszintén nem...
2012. nov. 12. 16:48
 30/39 Antispecista ***** válasza:
68%

@20-as

Ne idegesked! Ne massz falra! Ezert nem eri meg! ;) Inkabb informalodj es gondolkodj, az sokkal jobb! :) Mondjuk melyedj el az ajanlott linkek olvasasaban mielott sommas velemenyt alkotsz!

Ervelni egy allaspont mellett - szerinted miert bizonyitvany magyarazas? A temanal maradva: szerintem inkabb annak van magyarazni valoja aki masok kizsakmanyolasat, megoleset tamogatja...

A "tudomanyos kimutatasok"-ra adott "valaszod" kisse verszegeny... :)

A mas allatokkal valo egyutterzest nem ertem miert kell becsmerelned. Attol, hogy Neked nincs empatiad felejuk nem elitelendo dolog, hogy masoknak van. A fo ok amugy nem is annyira az egyutterzes, vagy a sajnalat (bar erzelmi indittatas vitan felul segithet). A lenyeg, hogy a mas allatokkal valo banasmodunk ugy ahogy az ma fennall egyszeruen nem igazsagos. Nincsenek elfogadhato moralis alapjai.

Ami pedig a novenyek sajnalatat illeti: ha nem tudsz kulonbseget tenni egy fej salata es egy diszno kozott az hagy ne a mi gondunk legyen... :p


Az utobb kialakult vitahoz arrol, hogy szamit e vagy sem, ha emberek - egyre tobb ember - elkezdi visszautasitani a mas allatok kizsakmanyolasabol, megolesebol eredo termekeket: termeszetes, hogy szamit. Ezeket az allatokat azert zsakmanyoljak ki es olik meg, mert van kereslet. Barki aki birtokaban van minimalis gazdasagi alapismereteknek ezt eleg konnyen belathatja. Aztan persze lehet azzal "ervelni", hogy egy emberen semmi nem mulik, de remelem ennek az "ervnek" az alaptalansagarol senkit nem kell gyozkodni... Ugye? :)

2012. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!