Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ecigi vagy IQOS? Pro / kontra...

Ecigi vagy IQOS? Pro / kontra érvek?

Figyelt kérdés

(Az hogy egyik sem az nem játszik).


Régebben Ecigiztem , de mindig visszatértem 1-2szál rendes cigihez.

IQOS soha.



2019. nov. 25. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Ecigi, az iqos büdös, szar, és ugyanolyan kàros. Ez nem leszokàs segítő eszköznek találtàk ki, ez csupán a Philipp Morris visszavàgàsa volt az elektromos cigarettàra. Semmire nem jó. Még hülyén is néz ki.

Az elektromos cigarettàval viszont én, a párom és a családban is pár ember már leszokott. És senki nem pár szálat szívott naponta, hanem kemény 1,5-2 dobozzal. Én most is használó vagyok, de már nem bírok egy teljes cigit elszívni. Liquidet kóstolgatni nagyon szeretek, de van, hogy 1-2 napig alkalmam sincs használni, szóval tudom hanyagolni. Aki elektromos cigarettával nem tud leszokni az nem is akar. Megfelelő nikotin kell, megfelelő készülék és jó minőségű liquid, meg jó tanàcsok, amit dohányboltból nem kap meg senki, egyiket sem.

2019. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
E cigire nincs nagyon hiteles érv, tény hogy káros de nem annyira, viszont az iqos ról lehozták hogy ugyan úgy elpárologtatja a kátrányt is, bár nem ugyan azon a hőfokon, mind 3 káros csak másképp, mivel xy anyag más fokon hevül/ ég, az e cigi a legjobb ezek közül, csak figyelj a liquidre, mert ha abba kerül valami abból lehet baj, meg lejártan ne szívd el.
2019. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
1. Ha 2 évig nem dohányzol a cigi jó, de ha először e cigizel vagy 3 napig utána a cigi ritka egy gyér élmény ><
2019. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3. Pontosan. Az elektromos cigaretta után a rendes cigi már csak egy büdös, kellemetlen élmény.
2019. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

"elpárologtatja a kátrányt"

2es, lehet, hogy nem a Portfólión kellene erről tájékozódni. Eddig az összes cikkben amit olvastam keverik a szezont a fazonnal, összemossák az e-cigit és a párologtatást. Eddig semmi negatív hatása nem derült ki a párologtatásnak. Arról világosíts már fel kedves második, hogy ha nem ég el a cigaretta papír (ami ugye köztudottan a CP-ben van), sőt a papír és a dohány között még egy alu réteg is van, akkor mégis hogyan párologna kátrány 300 fokon? :D Csak kérdezem.

2019. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ. Én rendszeres dohányos voltam, 15 évig cigiztem, napi egy doboz ment el. Most fél éve az iqost szívom, és sokkal jobb, mint az ecigi. Nekem azzal az a bajom, hogy állandó pöfékelés, nincs meg az az érzet, hogy na, most elszívtam egy cigit. Az iqosnál az érzet ugyanúgy megvan, mint a rendes ciginél. Ráadásul az iqossal kevesebbet is szívok, mint a rendes cigiből, az ecigi nekem teljesen kontrollálhatatlan ilyen szempontból. Így ha hagyományos cigiről akarsz átszokni, szerintem jobb az iqos. Ha eddig nem cigiztél, akkor biztos elég az ecigi is, de nem tanácsolom, hogy rászokj, mert elég komoly kihívás leszokni.
2019. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!