Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányosokat kérdem, hogy...

A dohányosokat kérdem, hogy mért szoktatok rá a cigire? Mikor szívod mit érzel? :D Vagy lehet ilyenkor érezni bármit is?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 16:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szoktam rá, mert ettől nagyfiú lettem... Azaz azért, mert ez kellett ahhoz hogy akkor befogadjon az a társaság. Ezután 36 évig dohányoztam, és pár hónapja úgy döntöttem, hogy elég volt. Február óta nem dohányzom.


Mit éreztem? Nem is tudom. Jó volt. Szerettem dohányozni, nem is sokáig bírtam rágyújtás nélkül. Inkább ha nem gyújtottam rá, akkor éreztem valamiféle hiányt. Nem találtam a helyem, feszültebb voltam, türelmetlen, és csak a lehetőséget vártam, hogy füstölhessek. És mikor végre lekúszott a légcsövemen az első slukk - na az maga volt a mennyország.


Na igen. Csak a dologhoz hozzá tartozik, hogy rengeteget köhögtem, majd kiköptem a tüdőmet. Ha 20 métert futni kellett (volna) nem bírtam tüdővel. A 2. emeletre lépcsőn csak két megállással tudtam felmenni. Étvágyam nem volt, 58 kiló voltam 172-es magassághoz - szóval mint egy gebe.


Nehéz volt abbahagyni.


Mióta nem füstölök, kapok levegőt, fel tudok menni a lépcsőn. Híztam (jó)pár kilót, nem köhögök, érzem az illatokat és az ízeket. Már nem vagyok ideges, vagy feszült. Ezek olyan dolgok, amik egy nem dohányzónak talán fel sem tűnnek, de aki erős dohányos volt az nagyon tudja értékelni...


Szóval nem bántam meg, hogy leszoktam :-D

(Ha valaki követné a példámat, drukkolok neki!)


Pedro

2010. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
én is a társaság miatt kezdtem
2010. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát az én társaságomból is kb mindenki cigizik de én ennek ellenére sem fogok rágyújtani... érezzék csak kellemetlenül magukat,hogy rámfújják a füstöt.
2010. júl. 25. 19:54
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani,miért szoktam rá.

Anyu nem volt otthon,én meg kivettem tőle egy szálat,és elszívtam.Ez így ment mindig,mikor anyu nem volt otthon,és egy idó után a tőle ellopott pár szál már nem volt elég.Megvettem az első doboz cigimet,és utána rendszeresen vettem.

Dohányzás,mikor rá vagy szokva,jó érzés.

2010. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
hát ja de a tüdőráknál nincs is jobb
2010. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én az itthoni problémák miatt kezdtem... ez volt 2 éve, azóta rendszeresen dohányzom. Van, mikor pl. tv-zek, és lusta vagyok felkelni, akkor bírom akár 5 órán át is úgy, hogy nem gyújtok rá. De pl. ha suliban vagyok, vagy dolgozom, akkor 45-60 perc amit bírok, sőt ha egy óráig 'halogatom', érzek valamiféle hiányt... feszült vagyok, kiabálok másokkal... és ha rágyújtok, egyből jobban érzem magam.
2010. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
én 3 napja cigiztem több doboz elment de szerintem tiszta sz@r le is tettem nem is kívánom!
2010. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha még nem szoktál rá ne is tegyed, mert rabjává válhatsz és az nagyon sokba kerül.

Először csak a cigi, később az egészséged.

Fulladás, az orvosok, a kezelések a sok gyógyszer.

2010. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
ha 2 tonna dohányt szívsz elsőnek, persze, hogy szar :D naponta egy szál. minden dohányos így kezdi.
2010. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Csak úgy persze először a társaság miatt amúgy meg szeretek cigizni.Olyan mint vmi pótcselekvés.De meg bírom állni.Amúgy meg nem igaz hogy romlik az állóképességed!Naponta több km-t futok mert kell ,cigizek és ugyanúgy megy.Étvágyam van ,szóval..De abban igazuk van az embereknek hogy nagyon drága ezért lenne jó letenni:)+reggel nincs jobb egy cigi+ egy kávé hogy úgy indul a nap:)+Cigi mellett megbeszélni dolgokat:)
2010. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!