Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elvonási tünetek lennének még...

Elvonási tünetek lennének még mindig? 4 hónapja letettem egyik napról a másikra a cigit 10 év dohányzás után..

Figyelt kérdés
Elég hirtelen tettem le a cigit és azóta minden bajom van. Sokkal rosszabbul érzem magam. A fejfájás gyakori, szédelgés, émelygés, panikroham szerűségek, ingerlékenység, az allergiam is jobban kijött, frontérzékeny lettem, szúr fáj a mellkasom.. Nem értem,mert amikor cigiztem Ennyi bajom nem volt. Mindenhol azt olvasom, hogy pár hétig lehetnek tünetek.. Valaki járt már így? Meddig tarthat ez még? A cigi miatt érezhetem ezeket? (Amúgy vérnyomás, egyszerű vérvétel, cukor, mellkas CT negatív)

2020. jún. 1. 22:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szorongas? Amig cigiztem es voltak ilyen panaszaim, rafogtam, hogy biztos a cigi az okozoja es ez valamilyen szinten megnyugtatott, igy nem is jelentkeztek a tunetek egy darabig. Mikor mar nem cigiztem mem tudtam mire fogni a rosszulleteket, igy megijedtem es elkezdtem a tunetekre gorcsosen figyelni, amik ezaltal felerosodtek.
2020. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt előtte szorongásom, de az igaz, hogy azóta jobban figyelem a testem apró rezzenéseit..
2020. jún. 1. 22:26
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne! Lesz is még évekig is akár. Apa élettársa 30 év erős dohányzást hagyott abba,még rá 7 évre is szenved néha,és kívánja a cigit. Sajnos a cigiről leszokni nem lehet,csak megállod,hogy nem szívod és idővel a szervezeted alkalmazkodik. Próbálj valami hobbit keresni,sport, kreatív dolog,új sorozat,akármi,ami leköt. Jobbat nem tudok. Csak kíváncsiságból kérdezem..híztál azóta,hogy letetted? Tudsz rendesen wc-re menni,nincs szorulásod?
2020. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát előfordul sajnos a székrekedés.. Hízni nem híztam, mert azóta figyelem miből mennyit eszem.
2020. jún. 1. 22:51
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztába lettem volna én is a hatásmechanizmusával, soha nem vittem volna be nikotint a szervezetembe. Persze utólag okos az ember. Röviden, a nikotin az agy dopaminszintjét megemeli, ami az ürülésekor lecsökken. Ez a hormon elégedettséget és boldogságot vált ki az agyban, normál esetben valami értelmes dolognak kellene kiváltania. Persze ha valaki nikotinnal teszi, akkor egyre több és több kell, csupán hogy a szintet fenntartsa, ezáltal ne legyen mindig szomorú. Nevetséges csapda, nem? Aztán hogy ki hogy mászik ki belőle, vagy esik újra bele, az egyénfüggő. Most már én is értem, miért kezdek el újra és újra cigizni amikor rosszabb időszakaim vannak, csak ez a boldogság illúzióját kergetem, aminek a hátrányait sokkal jobban érzem, mint előnyét. Egy megoldás van, bármi, ami normál szinten tartja a dopamint, lehetőleg természetesen. Még nem találtam meg.
2020. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Húha,köszönöm szépen a választ!! 🙂 Nagyon durva.. Hát tényleg, ha tudom hogy ilyen károkat csinál, akkor sose kezdek el cigizni, de nyilván ez nem így működik.. Meg tartom magam, nem szeretnék ragyujtani, de mostanában sokszor eszembe jut az, hogy ha ragyujtanek nem lennék ilyen szarul..
2020. jún. 1. 23:33
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is ajánlja mindenki a sportot, ami minden szempontból egészséges, főleg ha rendszeres, és dopaminszintet is növel. Persze nem lehet egy kávé mellett fújogatva csinálni, csak az emberi lustaságból adódóan minek dolgozzon meg valaki érte, ha meg is lehet venni?
2020. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát, igen.. De, remélem azért ezek a tünetek valamennyire csillapodnak idővel
2020. jún. 1. 23:53
 9/22 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, ha csak vár az ember és nem tesz semmi érte, akkor nem. Főleg ha ezen kattog az agya.
2020. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok leszokóban megint... Előtte fél évig nem szívtam de olyan depresszióba estem valószínűleg azért mert rettenetesen unatkoztam és magányos lettem (a dohányos barátok lekoptak már nem jöttek át úgy hogy nem lehetett kényelmesen dohányozni a lakásomban) Érdekes a cigi sose hiányzott most sem pedig 10 évig napi 2 doboz elment... Sokkal jobb lett a fizikai aktivitásom több energiám lett... De sajnos most sem tudom lekötni magam... Amikor nem dolgoztam egésznap söröztem cigiztem zenéthallgattam így elment a nap... Gáz hogy 30 évesen nem tudok magammal mit kezdeni egyedül minden unalmas...meg kell tanulnunk nem dohányzóként élni és új hobbikat találni... Neked is kéne valami ami full leköt... Kitartást!
2020. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!