Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy dohányzom?

Figyelt kérdés
Már többször dohányoztam, és szeretnék rászokni, de úgy, hogy elmondom a szüleimnek. Most 16 éves vagyok, lassan 17 leszek. Kiskoromban volt asztmám, de a pipát soha nem kellett használnom... Szerintetek hogyan mondjam el?

2020. júl. 16. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
18alatt szerintem nem örülnének neki.
2020. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnél rászokni? :-D Menő vagy, na... Majd ha befulladsz, úgyis rájönnek. Meg ha hetente pár ezret otthagysz a dohányboltban.
2020. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Első körben mérlegeld miért is szeretnél rászokni a dohányzásra...milyen sportot szeretnél űzni a későbbiek folyamán. Ha mindent átgondoltál menj előszőr az engedékenyebb szülőhöz lehetőleg amikor jó passzban van, és állj elő a terveddel...

Csak őszintén

2020. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Apa, anya kipróbáltam a dohányzást és tetszik. Szeretném rendszeresen "űzni ezt a sportot", mit szóltok hozzá? Most komolyan gondolod hogy rászoksz? Na ne már, tudom nem számít egy idegen véleménye de kérlek ne tedd.
2020. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Érezni azt a ruhádon, a bőrödön, a hajadon, max nem szólnak hanem várják, hogy elmond.

Gondolom nem magad mosod a ruháid, szóval hamar tudni fogjàk

2020. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerintem egyszerűen ne szokj rá. Minek akarsz rászokni most komolyan? Nem mondták el elegen, hogy nem jó?


Egyébként egyszerűen csak hívd oda azt a szülőt akinek szívesebben mondanád el (vagy, ha nincs ilyen egyszerre mindkettőnek) és mondd el neki(k). Máshogy nem lehet meg előbb-utóbb úgyis kiderül.


De a legjobb lenne, ha nem szoknál rá. Tudom, hogy nagyon menőnek tűnik, de baromira nem az csak a pénzedet költöd rá ami most még lehet, hogy megvan rá mert a szüleid dolgoznak, de később nagyon fog idegesíteni, hogy mennyi másra és költhetnéd azt el, amiért ennyit dolgoztál, de viszont nem fogsz tudni leszokni. És nem leszel gengszter csak mert nem múltál el 18 megszerezted a cigit és képes voltál meg gyújtani, bele tenni a szádba és letüdőzni. Amint pedig elmúlsz 18 ennek az egész menősége elmúlik mert már legálisan megteheted és mindenki más is cigizik. Ne is beszéljünk az egészségügyi problémákról. A szagod meg egyszerűen undorító lesz és, ha sokáig csinálod még csókolózni se lehet majd veled mert, olyan ízű lesz a szád mint a sz*rnak. Tapasztalatból mondom (nem én cigiztem). Mindeközben pedig teljesen más értelmes dolgokkal is foglalkozhatnál ahelyett, hogy erre pazarlod az életed, hogy a cigivel vagy elfoglalva. És egy idő után még az a megnyugtató érzés sem lesz mint az elején, tehát nagyon sokat áldozol érte, de semmit nem kapsz. De mindegy cigizz csak nyugodtan, szokj rá, hisz az olyan jó. Ja nem.

2020. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minnél hamarabb mond el mert tényleg lehet érezni. De nem értem. Miért szeretnél rászokni. Szerintem ettől nem leszel menőbb. NAGYON NAGYON KÁROS az egészségedre és nagyon drága. Szeretném ,ha leirnád, hogy mégis miért szeretnál rászokni
2020. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván most mondhatnám azt, hogy ne, de nem vagyok híve annak, hogy más életébe így beleszóljak, így csak tanácsot adok:

Szerintem ha nagyon nem bírod ki, akkor titokban csináld, amíg 18 leszel, addig valószínűleg rájönnek maguktól is. Addigra pedig talán szellemileg is megérsz, és belátod, hogy nem is annyira jó buli egy életre tönkreverni a légző-szervrendszered, még akkor sem, ha menő dolog előkapni a haverok körében vagy este, meggyújtani, utána elnyomni, közte meg füstölögni int egy úr a 30-as években, vagy mint egy életgyötört 40-es...

Utána ha megbánod, borzasztó nehéz lesz leszokni, ebben a korban elhiheted, az ember nem tud felelős döntéseket hozni ilyen tekintetben, hogy "ezt szeretném csinálni az életemben", később be fogja látni az ember, hogy milyen rossz döntéseket hozott, csak nehogy akkor már késő legyen... Mondom ezt 20 évesen.

2020. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!