Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon káros ennyi cigi?

Nagyon káros ennyi cigi?

Figyelt kérdés

Nagyon korán kezdtem el cigizni, 14 évesen, most 19 vagyok és kb 15 szálat elszivok naponta. Sokszor elszivnék többet is de annyit nem akarok rákölteni, meg tudom hogy káros. De nem érzem egyáltalán soknak ezt a mennyiséget.

Ha így folytatom akkor milyen bajaim lehetnek? Hány évig fogok élni?

Nagyon szeretek cigizni sajnos, hiába tudom hogy nem kéne. Amúgy egészségesen élek a cigit leszámítva.


2020. okt. 7. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A 15 szál sok. Majdnem egy doboz. Nem értem, miért nem érzed egyáltalán soknak. Nekem az a nem sok, ha valaki pár szálat szív csak, pl. 3-5 szál.
2020. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes szál cigi roncsolja a tüdődet, meg egyéb károkat is okoz. Ezt te is tudod. Nincs olyan, hogy kevés vagy ok. Biztos láttál már képen egészséges tüdőt, meg dohányos ember tüdejét. A dohányos ember tüdejének egy idő után már nincs ép felülete, szürke az egész. Nem veszed észre, hogy egyre rosszabb, mert fokozatosan történik, és hozzászoksz. Persze akkor már régen nikotinfüggő vagy, ami olyan, mint egy drog. Nem biztos, hogy ebbe halsz bele, de aki dohányzik, az 70-80%-ban a dohányzás következményeibe hal bele. Igen, ismeri mindenki a 95 éves, láncdohányos bácsit, aki makkegészséges, de nem ez az általános.

Azt senki nem tudja megmondani, hogy hány évig fogsz élni.

Én azt sem mondom, hogy szokj le, hiszen úgysem akarsz leszokni.

Szerintem azon kívül, hogy önként károsítod az egészségedet, azért is gáz, mert iszonyatosan büdös, aki dohányzik, akárhogy próbál tenni ellene.

2020. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia én 15 évesen volt hogy elszívtam két dobozzal is suli után. Volt egy csaj aki nagyon kedves és közvetlen volt. Mindenkit ölelgetett. És amikor megölelt olyan szaga volt mint a cigis doboznak. Na akkor belegondoltam..

Hogy ha engem valaki megölel azis ezt érzi?? Ez undorító.

A ruhád a hajad mindened attól bűzlik. Nemjó dolog. 6 évig szívtam még utánna hiába tudtam hogy büdös.. de leszoktam már 3 éve nemhiányzik. Undorodom tőle.

2020. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyósom lánc dohányos. Egy nap simán elszív egy kis zacskó dohányt. Annyi betegsége van mint az állat.

Szivinfarktusa volt.

Epehólyag rákja.

Bél polipja

Nagyon erős refluxos

Hasnyálmirigy gyulladása is volt meg gyomorfekélye.

De ő az a fajta aki inkább nem eszik csak cigije legyen...

2020. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy a későbbiekben lesz ennek következménye, de hogy mi és mennyi azt nem lehet előre tudni.

Még nem is fejlődött ki a szervezeted már is mérgezted magad.

De azért nem érzed még most soknak mert hozzá szokott a szervezeted.

Tudom mert én is így voltam vele, azt hittem hogy na majd én, majd én megmutatom.

Odáig mentem hogy majd nem megölt aza rohadt cigi.

2020. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, káros.
2020. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
1 szál cigi ÁTLAGOSAN 9 perceell röviditi meg az életedet. Igaz sokk mindentől függ de általában a tényezők csak növelik a számot. Minden évben 39 nappal rövidited meg az életed. Bár valószinü hogy tüdőrák meg ilyesmi fog hamarabb elvinni
2020. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
NAGYON KÁROS! Ha szereted, nem azt mondom, hogy szólj le csak azt, hogy csökkentsd az adagot. Volt olyan osztálytársam aki szintén 13 évesen kezdte el és már nagyon rosszul van.
2020. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!