Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Álmatlanság,elvonási tünet?

Álmatlanság,elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Kb 3 napja nem gyújtottam rá, és azóta nagyon rosszul alszok. Meg a kedvem is nagyon rossz, meg olyan mint ha beteg lennék, fáj néha a fejem. Ez lehet hogy ez miatt van? Nem igazán hiányzik a cigi, nem is gondoltam rá, és nem kívántam meg. Naponta 2-3 szálat szívtam el.

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. okt. 27. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. De ha elvonási tünet, akkor tudod, hogy egy idő után elmúlik és rendeződni fog az alvásod. Viszont ha cigivel orvoslod, akkor nem fogod tudni letenni soha.
2020. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Nem igazán hiányzik a cigi, nem is gondoltam rá, és nem kívántam meg." - Szerintem de, csak tudat alatt. Sok sikert!
2020. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es nem feltétlen. Úgy értem, régen én is azt hittem, hogy ha valamitől függők vagyunk, akkor azt kívánjuk, ahogy egy időben pl. a kóla gondolatára is csorgott a nyálam.

De az igazi függésnél nem kívánod, nem is jut eszedbe, egyszerűen csak rosszulléteid vannak, amit nem is tudsz feltétlen mivel összekötni.

Nagy szerencse, ha rájössz, hogy elvonási tüneted van. Ugyanis ilyenkor szokott az lenni, hogy azt mondja az ember: olyan ideges vagyok. És tudja, hogy a cigi megnyugtatja, ezért mégis rágyújt. És akkor igazolva látja, hogy neki muszáj rágyújtani, mert ő ilyen ideges típus.

Ha rájön arra, hogy maga az idegessége az elvonási tünet, akkor nyert ügye van, mert egy elvonási tüneten túl kell esni és ha ez meg van, a függőség megszűnik és az elvonási tünet nem jön vissza.

Tehát ha ideges vagy és rájössz, hogy ez elvonási tünet, akkor még véletlen se gyújtasz rá, hanem megvárod, amíg szépen elmúlik az elvonási tüneted=idegességed, a szervezeted leáll a függésről és az elvonási tünet=idegesség nem tér vissza.

Ha nem jössz rá, hogy elvonási tünet, akkor amikor jön az idegesség, azt gondolod, hogy te ilyen idegbeteg vagy és a cigi egy szuper dolog, akkor is, ha tüdőrákos leszel, mert legalább megnyugtat. És nem jössz rá, hogy nem azért nyugtat meg, mert a ciginek nyugtató hatása van, hanem azért nyugtat meg, mert megszűnik az elvonási tünet=idegesség abban a pillanatban, amikor az elvont szerhez hozzájutsz. Amint ürülni kezd a szervezetből a hatása, megint jön az elvonási tünet=idegesség, megint rágyújtasz, jobban leszel és megállapítod, hogy te olyan idegroncs vagy, hogy neked szükséged van a cigire. Ha tudnád, hogy ha kibírnád rágyújtás nélkül, az idegességed se térne vissza soha többé...

Ugyanez van a nyugtatókkal. Azt hiszed, pánikrohamod van, pedig csak nyugtatóelvonási tünet, így követeli a szervezeted a következő adagot.

Olyan, mint a drogoknál.

Le kell jönni a cuccról és az elvonási tünetek, amiket mentális betegségnek hittél, soha többé nem jelentkeznek.

2020. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit hiányzik.
2020. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!