Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokás után depresszió?...

Leszokás után depresszió? Mennyire jellemző? Vajon meddig tart?

Figyelt kérdés
Eddig 2x tettem le a cigit, mindkétszer orbáncfű teával, így megúsztam a depressziót, de most allergiás lettem rá, így nem merem inni. Lassan két hónapja nem cigizek, de rettenetesen megvisel. El fog ez múlni, vagy forduljak pszichiáterhez?

2021. jan. 2. 22:05
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! A nikotin nemcsak hat a központi idegrendszerre, hanem változást is idèz elô az idegsejtek egyes csoportjaiban. Ennek „köszönhetô“ az, hogy amikor csökken, illetve megszûnik a nikotin bevitele, fellèpnek zavaró, kellemetlen tûnetek. Jó hir azonban az, hogy a tûnetek jelentôs része nem tart tovább 4 hètnèl, ès csak nèhánnyal kell hosszabb ideig megkûzdened. Sokszor a leszokás alatt a megvonási tûnetektôl való fèlelem kedvezôtlen hatása erôsebb, mint maguk a tûnetek. A tûnetek azt mutatják, hogy a szervezetbôl távozó nikotin hatására a szervezet a dohányzás elötti állapotra áll vissza lassan. Ehhez azonban idô kell. Ezekkel a tûnetekkel megkûzdeni olyan, mint ha egy hullámot lovagolnál meg, hol könnyebb, hol nehezebb. Minden tûnet idôleges ès elmúlik, hètrôl hètre jobb lesz. A megvonási tûnetek azt jelzik, hogy szervezetedbôl kiûrûl a nikotin, ami vègsô soron a Te gyógyulásodnaka jele. Javaslom; igyál sok folyadèkot, vizet, alacsony kalóriatartalmú alkoholmentes italokat, amennyit csak tudsz! Mindig legyen nállad viz bárhová is mèsz. Mozogj többet mint szoktál! Aludj annyit , amennyit csak megengedhetsz magadnak! Kávè kerûlèse, vagy nagyon keveset. Sokat sètálj a friss levegôn, egy meleg fûrdô, a relaxáció gyakorlàsa! Kitartás! El fog múlni! Minden jót!
2021. jan. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. jan. 3. 01:47
 3/3 anonim válasza:
100%
Nem, nyugi, elmúlik! A nikotin erős pszichés függőséget is kialakít, nem csak testit. Nekem úgy ment a lerakás, hogy amikor elfogyott a cigim, akkor addig húztam, hogy ne vegyek másikat, amíg már nem gyötört a "vízverés". Utána vettem, megint... Na most úgy tettem le legutoljára, hogy semmi fizikai elvonási tünet nem jelentkezett. A pszichéssel küzdök még, folyamatos cselekvés segít. Nem kattogok, hogy rá kéne gyújtani. Tegnap egész nap pakoltam, néha fogtam magam, kabátot húztam, kimentem az udvarra (mint amikor dohányoztam), de nem gyújtottam rá nyilván, mert nincs.... :) De legalább pihentem egy kicsit. :D
2021. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!